روایت دانشجوی شریف از اتفاقات روز گذشته در دانشگاه/ معترضان شیشه های سلف را شکستندبه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف روز یکشنبه 10 آبان در اعتراض به اتفاقات اخیر این دانشگاه تجمع کردند. در همین حال تعدادی از دانشجویان معترض به سایر دانشجویان حاضر در تجمع حمله کردند و بر اثر شکسته شدن شیشه های ورودی دانشگاه، پنج دانشجو و یک نگهبان مجروح شدند.

یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که در جریان رویدادهای پیش از ظهر 10 آبان ماه در این دانشگاه حضور داشت، در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز اظهار داشت: پس از برگزاری مجامع مختلف حدود یک ماهه در دانشگاه صنعتی شریف و حضور پرشمار این دانشگاه. با تخلفات، دیروز عده ای از دانش آموزان دختر در مقابل جد اصلی (ضلع غربی) برادران تجمع کردند. نیروهای امنیتی قصد داشتند از ورود این دانش آموزان به سلف جلوگیری کنند. اما نشد و وارد سلف شدند و غذای مخلوط داشتند.

این منبع آگاه ادامه می دهد: دیروز حوالی ساعت 23 اولین تجمع رسمی دانشجویان مذهبی و حزب اللهی در اعتراض به هتک حرمت و اتفاقات یک ماه اخیر در این دانشگاه و در اعتراض به برخورد کوتاه برخی از کارکنان این دانشگاه برگزار شد. دانشگاه با دانشجویان فریب خورده

به گفته این دانشجو، در نزدیکی سلف دانشگاه واقع در ضلع جنوبی و رو به روی دانشکده مهندسی کامپیوتر، تجمع دانشجویان انقلابی و اقامه نماز جماعت در همان محل برگزار شد. پس از اقامه نماز، دانشجویان معترض در ضلع غربی سلف تجمع کردند و خواستار ورود به سلف به صورت مختلط شدند.

به گفته این منبع آگاه؛ این دانش آموزان ابتدا سعی کردند شیشه های جلو را بشکنند. نیروهای امنیتی سپس از باز شدن درهای سلف جلوگیری کردند تا از درگیری با برخی توده ها جلوگیری کنند. دانشجویان معترض به درهای سلف لگد زدند تا درها شکستند. این طلاب به سمت طلاب مذهبی که در سلف بودند شیشه های شکسته پرتاب کردند که در نتیجه حدود 5 طلبه و یکی از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید