روش های حذف کپک از ماشین لباسشوییبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اگر بوی بد ماشین لباسشویی به مشام می رسد یا مشکلاتی مانند خارش چشم، تنگی نفس، سوزش و کهیر یا خس خس دارید، یکی از دلایل آن وجود کپک در لباسشویی است. . دستگاه، بنابراین به ماشین لباسشویی بروید و لولاهای پلاستیکی آن را بررسی کنید.

ادامه مطلب

ماشین لباسشویی را تمیز کنید

برای تمیز کردن واشر پلاستیکی درب ماشین لباسشویی از یک پارچه و آب گرم و صابون استفاده کنید. به تمیز کردن تمام قسمت های ماشین لباسشویی از جمله قسمت زیرین آن توجه کنید. قبل از نصب واشر را کاملاً بشویید و بگذارید خشک شود.

تمیز کردن ابزار از قالب

از پارچه، اسفنج یا مسواک استفاده شده که به آن نیاز ندارید و همچنین محصولات تمیز کننده استفاده کنید. اما اگر در حین شستشوی خارجی و تمیز کردن اطراف در، قالب برداشته شد، این وسایل را نباید دور انداخت.

از صابون پاک کننده و نرم کننده استفاده کنید

تمام این زباله ها را به طور کامل از ماشین جدا کنید، زیرا می تواند به عنوان منبع غذایی برای کپک ها باشد.

اگر حلال دستگاه شما بیرون نمی آید، از یک پارچه برای تمیز کردن چیزی که می توانید به آن برسید استفاده کنید و از یک برس بطری برای عمیق شدن استفاده کنید. همه چیز را به طور کامل بشویید.

یک چرخه تمیز کردن را اجرا کنید

یک چرخه شستشوی خالی را در داغ ترین و طولانی ترین حالت دستگاه خود اجرا کنید. می توانید یک فنجان سفید کننده، یک فنجان جوش شیرین، نصف فنجان مایع ظرفشویی یا ماشین لباسشویی را مستقیماً به آب اضافه کنید.

ممکن است لازم باشد این مراحل را بیش از یک بار تکرار کنید تا تمام آثار بو از بین برود، به خصوص اگر ماشین شما برای مدت طولانی تمیز نشده باشد.

اگر هنوز یک ماشین لباسشویی کپک زده دارید، ممکن است به کمک حرفه ای برای حذف قالب نیاز داشته باشید. یک متخصص تعمیر می تواند واحد را باز کند تا در جای دیگری به دنبال قالب بگردد و آن را برای شما تمیز کند.

جلوگیری از تشکیل کپک در ماشین لباسشویی

پس از تمیز کردن ماشین لباسشویی از کپک، این اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از تکرار آن انجام دهید:

درب را باز بگذارید تا هوا در ماشین به گردش درآید. اگر بچه یا حیوان خانگی دارید این کار را نکنید زیرا آنها می توانند داخل شوند، در بسته می شود و خطرناک است.

در اسرع وقت لباس های خیس را دربیاورید. لباس های خیس را برای مدت طولانی به خصوص در شب رها نکنید.

بسیاری از بزرگان هشدار می دهند که وقتی این چرخه تمام می شود، زنگ هشدار به صدا در می آید، بنابراین اگر کار خود را انجام داده اید، حتما از آن استفاده کنید و به محض اینکه زنگ ساعت به صدا درآمد، لباس های خود را در بیاورید.

عادت کنید هر شب قبل از خواب ماشین را چک کنید تا مطمئن شوید چیزی داخل آن باقی نمانده است.

از محصولات پاک کننده مناسب به مقدار مناسب استفاده کنید.

محصولات مناسب و اندازه مناسب را انتخاب کنید. صابون لباسشویی با کارایی بالا (HE) به اندازه صابون معمولی کف ایجاد نمی کند، بنابراین در جای خود باقی می ماند.

در صورت امکان از پودر استفاده کنید، شوینده های مایع تمایل به ایجاد کف بیشتری دارند. فقط از مقدار توصیه شده یا حتی کمتر از آنچه در برچسب نوشته شده است استفاده کنید.

شوینده های امروزی قوی تر از قبل هستند، بنابراین به اندازه پنج سال پیش نیازی ندارید.

قالب را با استفاده از سرکه و آهک از ماشین لباسشویی جدا کنید

از یک بطری اسپری تمیز استفاده کنید و یک فنجان سرکه و یک چهارم فنجان آب لیمو را داخل آن بریزید. سپس به ماشین لباسشویی رفته و این محلول را داخل و اطراف لاستیک اسپری کنید و نیم ساعت صبر کنید تا سرکه و آهک کاملاً نفوذ کند سپس پارچه ای را به این محلول و لاستیک آغشته کنید و لایه های داخلی ماشین لباسشویی را با دقت تمیز کنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید