زمان طلایی برای درمان سکته چیست؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی وحید دستیاردی فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب با اشاره به اینکه امید به زندگی انسان نسبت به انسان های اولیه افزایش یافته است به همین دلیل شاهد سکته در انسان هستیم، گفت: سکته های مغزی به دلیل بسته شدن اتفاق می افتد. یک کشتی اگر وریدها به مرور زمان و در سنین بالا به دلیل عبور مواد بسته شوند، سکته در سنین بالا رخ می دهد.

بیشتر بخوانید:

وی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از سکته باید علت سکته را کنترل کرد، گفت: افرادی که دیابتی هستند، فشار خون بالا، کم کاری تیروئید، چربی خون بالا و سیگار دارند بیشتر در معرض سکته هستند. حتی افرادی که سیگار می کشند بیشتر در معرض حمله قلبی هستند.

دستجردی درباره راهکارهای درمان سکته مغزی توضیح داد: ابتدا باید با در نظر گرفتن علائم، متوجه سکته مغزی شویم. هر اتفاقی در بدن که به صورت ناگهانی و موضعی رخ دهد می تواند نشانه سکته باشد. به عنوان مثال، وقتی یک طرف بدن بی حس می شود و قدرت خود را از دست می دهد، فرد به طور ناگهانی توانایی صحبت کردن را از دست می دهد، پزشک باید تشخیص دهد که آیا این علائم نشانه سکته است یا خیر.

بیماری های اعصاب کشورمان با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده این علائم در فردی هر چه سریعتر با اورژانس تماس بگیریم، گفت: کادر درمان در لحظه طلایی اقدامات لازم را انجام دهند. به عنوان مثال، داروی حذف لخته خون باید در کمتر از 4 و نیم ساعت به بیمار تزریق شود. از آنجا، ممکن است نیاز به برداشتن لخته باشد، اما زمان طلایی برای بیمار سکته مغزی 4 ساعت و نیم است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید