ساعات استخدامی معلمان بازنشسته آموزش و پرورش افزایش می یابدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یوسف نوری درباره علت استخدام مستمری بگیران در کلاس های درس گفت: همه ساله به دلیل کمبود معلم و برای جبران کمبود ساعت تدریس مستمری بگیران استخدام می شدند و این مشکل در سال های گذشته همواره وجود داشته است.

ادامه مطلب

وی با بیان اینکه امسال بحث ما بر سر ساعت فعالیت مستمری بگیران به ویژه در مقطع ابتدایی بود، تصریح کرد: در سال های گذشته اجازه حضور این بستگان در کلاس های یک سوم ساعات قانونی داده می شد، اما با توجه به اینکه امکان در نظر گرفتن سه معلم برای یک کلاس درس در مقطع ابتدایی وجود ندارد، بنابراین این موضوع در جلسه سران قوا برای استفاده 24 ساعته از این معلمان بازنشسته دبستان مطرح شد.

بر اساس اعلام خانه ملت، نوری با بیان اینکه فکر می کنم این موضوع در جلسه رهبری تصویب شد، البته باید دید ابلاغ شده است یا خیر، ادامه داد: تنها تغییری که امسال در مسیر داشتیم. استخدام مستمری بگیران افزایش ساعات آنهاست.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: البته سیاست ما در بکارگیری نیرو ابتدا به معلمان اصلی و الزامی علاوه بر آموزش تکمیلی آنها، سپس به معلمان خریدار خدمات و در نهایت از وجود نیروی بازنشسته استفاده می کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید