سرعت فناوری 5.5G چقدر است؟


به زودی شاهد آپدیت جدید شبکه 5G خواهیم بود. شایعات حاکی از آن است که پس از به روز رسانی، سرعت فناوری 5.5G به 10 گیگابایت در ثانیه افزایش می یابد.

این روزها تعداد کاربران 5G هر روز در حال رشد است؛ با این حال، همه کاربران فضای مجازی و گوشی های هوشمند به این فناوری مجهز نیستند. با توجه به استفاده روزانه مصرف کنندگان از شبکه های اجتماعی و وابستگی اکثر کسب و کارها به فضای مجازی، می توان گفت که زندگی مردم در سراسر جهان به طور غیرقابل انکاری به اینترنت متصل است. به همین دلیل استفاده از اینترنت پرسرعت به یک ضرورت تبدیل شده و به جرات می توان گفت شبکه 5.5G در مدت زمان کوتاهی کاربران زیادی را تحت پوشش قرار خواهد داد.

طبق اخبار منتشر شده سرعت فناوری 5.5G حدود 10 گیگابایت در ثانیه خواهد بود که در مقایسه با شبکه 5G که از 1 گیگابایت در ثانیه پشتیبانی می کند پیشرفت قابل توجهی است.

بیشتر بخوانید: رکورد جدید انتقال داده بهبود یافته است. دانلود 225 هزار فیلم در ثانیه!

جزئیات در مورد سرعت فناوری 5.5G

هواوی در کنفرانس انجمن جهانی موبایل که اخیرا در تایلند برگزار شد، اعلام کرد که شبکه پرسرعت 5G بیش از این است 700 میلیون کاربر تمام دنیا را پوشانده است. پس از آن، رئیس هیئت مدیره هواوی (کن هو) اطلاعاتی درباره سرعت فناوری 5.5G و پتانسیل این شبکه ارائه کرد.

لازم به ذکر است که میزبانی رویداد 2022 World Broadband Association بر عهده هواوی، GSMA و GTI است. این مجمع هر ساله با حضور شرکت های فعال در زمینه شبکه های تلفن همراه برگزار می شود و هدف اصلی آن بحث و بررسی و یافتن راهکارهای مناسب برای موفقیت تجاری شبکه 5G و تکامل این فناوری همراه با استفاده بهینه است. و جلوگیری از آسیب به منابع طبیعی

شبکه 5.5G

در زیر، مدیر عامل هواوی (دیوید وانگ) اطلاعاتی در مورد سرعت فناوری 5.5G ارائه شده به گفته وانگ، ما با تغییرات گسترده و سریعی روبرو هستیم که به زیرساخت دیجیتال نیاز دارد. به گفته وانگ، فناوری 5.5G، به لطف شبکه ای متشکل از صدها میلیارد اتصال و هوش مصنوعی داخلی، قادر است سرعت 10 گیگ بر ثانیه دسترسی پیدا کنید ناگفته نماند که فناوری مذکور هنوز در مرحله توسعه است و احتمالا زمان زیادی تا عرضه آن باقی مانده است. با این حال، فناوری 5.5G تاکنون پیشرفت های زیادی داشته است و مراحل استانداردسازی اولیه آن به خوبی پیش می رود.

مدیرعامل هواوی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برای ایجاد پهنای باند وسیع باید از منابع زیر 100 گیگاهرتز استفاده کنیم. امواج میلی متری پهنای باند مهمی برای 5.5G خواهد بود. اپراتورها به بیش از 800 مگاهرتز طیف این باند را دارند. علاوه بر این، باند فرکانسی 6 گیگاهرتز برای 5.5G نقش حیاتی ایفا می کند و احتمال می رود که طیف 6 گیگاهرتز در کشورها به حراج گذاشته شود. علاوه بر این، طیف زیر 6 گیگاهرتز را می توان برای ارائه پهنای باند 5.5G مجدداً پیکربندی کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد سرعت فناوری 5.5G چیست؟ آیا این فناوری می تواند رابطه کاربران با فضای مجازی را تغییر دهد؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات و جدیدترین ها به اشتراک بگذارید اخبار فناوری موارد تکراری را پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید