سرمایه گذاری 10.3 میلیارد دلاری قطر در ترکیه


رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری مستقیم قطر در ترکیه بیش از 10 میلیارد دلار است، یکی از سرمایه گذاران قطری…

سرمایه گذاری 10.3 میلیارد دلاری در قطر در ترکیهسرمایه گذاری 10.3 میلیارد دلاری در قطر در ترکیه

رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری مستقیم قطر در ترکیه بیش از 10 میلیارد دلار است، از سرمایه گذاران قطری خواست در چندین بخش نوظهور در کشورش سرمایه گذاری کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الریه، احمد بوراک داگلی اوغلو، رئیس دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری مستقیم قطر در ترکیه بیش از 10 میلیارد دلار است، از سرمایه گذاران قطری خواست در چندین بخش نوظهور در این کشور سرمایه گذاری کنند. آی تی

به گزارش این روزنامه قطری، داگلی اوغلو گفت: ما رابطه بسیار خوبی با قطر داریم و بر اساس داده های بانک مرکزی ترکیه، تراز سرمایه گذاری مستقیم خارجی از قطر به ترکیه در پایان دسامبر 2021 10.3 میلیارد دلار است. حدود 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی از قطر تا پایان ژوئن گذشته وارد ترکیه شده است.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری های قطری در ترکیه ادامه دارد و رشد می کند، خاطرنشان کرد: هر ساله سرمایه گذاری های جدید قطر در ترکیه انجام می شود که باعث تقویت همکاری های دو کشور می شود.

وی تمایل خود را برای سرمایه گذاری بیشتر قطر در “املاک، گردشگری، امور مالی، تولید، فناوری، استارت آپ ها، زیرساخت ها و غیره” ابراز کرد.

لازم به ذکر است که قطر و ترکیه روابط رو به رشدی دارند که در بسیاری از زمینه ها به ویژه سرمایه گذاری، امنیت و دفاع به مشارکت استراتژیک دست یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید