سرویس Hangouts تا اواسط پاییز بسته می شود. برای مهاجرت به چت آماده شوید


گویا گوگل برای مدتی Hangouts را برای کاربران Workspace خود محدود کرده است. به نظر می رسد این سرویس متوقف خواهد شد.

آقای بلیط

طبق یک پست رسمی وبلاگ، کاربرانی که از سرویس Hangouts در نسخه وب جیمیل استفاده می‌کنند، فقط تا ماه جولای (اواسط تیرماه) می‌توانند بدون وقفه از این سرویس استفاده کنند. پس از این تاریخ که احتمالاً تا اواسط آبان تمدید می شود، به کاربران اطلاع داده می شود که به چت مهاجرت کنند.

فعالیت Hangouts هنوز در وب سایت اصلی موجود است. گوگل گفته است حداقل یک ماه قبل از توقف Hangout به کاربران اطلاع خواهد داد که به چت مهاجرت کنند.

جزئیات کامل در مورد توقف Hangouts

گوگل در ماه فوریه تصمیم گرفت محدودیت هایی را برای سرویس Hangouts برای کاربران Workspace اعمال کند. و حالا این شرکت قصد دارد برای انتقال کاربران عادی از این سرویس به چت گوگل، نوتیفیکیشنی برای کاربران ارسال کند. به نظر می رسد کاربران این برنامه به زودی اخطاری برای مهاجرت به چت دریافت خواهند کرد.

جزئیات کامل در مورد توقف Hangouts

به خاطر داشته باشید که کاربران سرویس‌های قدیمی‌تر Google نباید Chat را با GChat (یا Google Talk) که مدتی است در دسترس نبوده اشتباه بگیرند. برای اولین بار، این شرکت در سال 2018 تصمیم خود را برای انتقال کاربران از Hangouts به Chat اعلام کرد. اما در سال 2020 این ویژگی به صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفت.

شایان ذکر است که اگر همچنان کاربر Hangout هستید، باید بدانید که گوگل به طور خودکار مکالمات شما را به سرویس چت منتقل می کند. Google همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا قبل از نوامبر، نسخه‌ای از اطلاعات Hangouts خود را با استفاده از سرویس Takeout دانلود کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده است که ویژگی های جدیدی را برای تشویق کاربران به مهاجرت به چت معرفی کرده است. این ویژگی ها شامل امکان برقراری تماس مستقیم، ایجاد رشته های چند خطی در زبانه Spaces و مشاهده و اشتراک گذاری چندین تصویر است.

در طول چند دهه، گوگل خدمات مختلفی را در دنیای فناوری و نرم افزار توسعه داده است که بسیاری از آنها توسط همین شرکت متوقف شده اند. جالب است بدانید که تعداد پروژه های شکست خورده این شرکت به قدری زیاد است که گروهی از کاربران سایت هایی برای علامت گذاری این محصولات ساخته اند. یکی از این سایت ها deadbygoogle نام دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد توقف Hangouts توسط گوگل چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکرار و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید