سری Google Pixel 7 فقط از برنامه های 64 بیتی پشتیبانی می کند


سری گوگل پیکسل 7 آنها به تازگی معرفی شده اند، آنها اولین گوشی های اندرویدی هستند که فقط از برنامه های 64 بیتی پشتیبانی می کنند و سایر برنامه ها را مسدود می کنند.

یکی از اهداف گوگل برای آینده دستیابی به محیطی است که اندروید یک سیستم عامل 64 بیتی باشد، نه فقط یک سیستم عامل که همچنان از نرم افزارهای 32 بیتی پشتیبانی می کند. به همین منظور، گوگل با انتشار اندروید 5.0 در سال 2011 گامی در جهت پشتیبانی از اپلیکیشن های 64 بیتی برداشت، اما این پلتفرم در سال های بعد همواره به پشتیبانی از اپلیکیشن های 32 بیتی ادامه داد.

در سال 2019، گوگل پشتیبانی از همه برنامه های توزیع شده از طریق فروشگاه Play، منبع اصلی برنامه های اندروید را اضافه کرد. برنامه های 64 بیتی نیاز داشت و بعداً فروشگاه Play ارائه برنامه‌هایی را که از 64 بیت پشتیبانی نمی‌کردند متوقف کرد.

با این حال، تفاوت این دو سیستم عامل چیست؟ به طور خلاصه، یک سیستم عامل 64 بیتی توانایی دسترسی به آدرس های حافظه بیشتری را دارد که در نتیجه عملکرد و امنیت برنامه را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، زمانی که کروم به نسخه 64 بیتی ارتقا یافت، بهبود سرعت این مرورگر اندرویدی یکی از ویژگی های گوگل به حساب می آمد.

بیشتر بخوانید: خطای پیمایش پیکسل 7 [+روش رفع آن]

سری Google Pixel 7 فقط از برنامه های 64 بیتی پشتیبانی می کند

در حال حاضر، با تحویل سری گوگل پیکسل 7 این دو گوشی تنها با پشتیبانی از برنامه های 64 بیتی گام بعدی را در راستای این هدف برداشته است. به گفته میشال رحمان وبلاگ نویس، سری پیکسل 7 تنها از اپلیکیشن های 64 بیتی پشتیبانی می کند. بنابراین در این گوشی ها هنگام نصب اپلیکیشن های 32 بیتی پیغام “برنامه نصب نشده است زیرا با گوشی شما سازگار نیست” مسدود می شود و این اپلیکیشن ها مسدود می شوند. این تغییر در رویکرد به پشتیبانی انحصاری از برنامه‌های 64 بیتی نباید تأثیر قابل‌توجهی بر تجربه کاربر در سری Google Pixel 7 داشته باشد.

این بیشتر به دلیل گام‌هایی است که گوگل در دهه گذشته برای پشتیبانی از برنامه‌های اندروید ۶۴ بیتی برداشته است. در حال حاضر یکی از معدود برنامه هایی که به عنوان یک برنامه 32 بیتی اجرا می شود، بازی خاطره انگیز Floppy Board است که پس از موفقیت بسیار زیاد، به روز رسانی نشده است.

سری گوگل پیکسل 7

رحمان همچنین اعلام کرد که هیچ نسخه‌ای از برنامه ساعت هوشمند Pebble از 64 بیت پشتیبانی نمی‌کند، به این معنی که ساعت‌های هوشمند قدیمی‌تر که هنوز کار می‌کنند، نمی‌توانند با جدیدترین تلفن‌های پیکسل گوگل جفت شوند.

رحمان همچنین ادعا می کند که با پشتیبانی از برنامه های 64 بیتی، عملکرد و بهره وری انرژی دستگاه های دارای رم بیش از 4 گیگابایت، 5 تا 10 درصد افزایش می یابد. بنابراین شاهد تاثیر مثبت دیگری در این زمینه هستیم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد سری Google Pixel 7 که فقط از برنامه‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

منبع: 9to5google

دیدگاهتان را بنویسید