سود شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra چقدر است؟


گوشی 12S Ultra جدیدترین پرچمدار شیائومی است که برای ساخت آن هزینه زیادی کرده است. اما شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra چقدر سود می برد؟

قیمت روز گوشی در بازار ایران

حدود دو هفته پیش، شیائومی از گوشی پرچمدار جدید خود رونمایی کرد. 12S Ultra یک گوشی منحصر به فرد با طراحی خاص و دوربین های فوق العاده است که حتی در بازی آزمایشی نیز توانسته بود گوشی پرچمدار اپل یعنی آیفون 13 پرو مکس را تا انتها شکست دهد.

از آنجایی که این گوشی دوربین های عالی و پردازنده قدرتمندی دارد، شیائومی باید هزینه زیادی برای ساخت آن صرف کرده باشد. با این حال قیمت نسخه پایه این گوشی حدود 900 دلار است و این سوال پیش می آید که با توجه به این ویژگی ها و این قیمت، شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra چقدر سود می برد؟

شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra سود می برد

بر اساس گزارش منتشر شده توسط شرکت تحقیقاتی Counterpoint، هزینه تولید هر دستگاه شیائومی 12 اس اولترا 516 دلار است که البته این هزینه تنها مربوط به قطعات و مواد به کار رفته در آن است و بیشتر این هزینه مربوط به پردازنده است. و نمایشگر این گوشی

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد سود این شرکت به ازای هر دستگاه کمتر از 40 درصد باشد، زیرا تنها نزدیک به 60 درصد از قیمت فروش این گوشی به قطعات مورد استفاده در ساخت آن اختصاص دارد و 40 درصد مابقی قابل تسویه نیست. سود این شرکت است. برای در نظر گرفتن سود حاصل از این تلفن ها، هزینه های مربوط به تحقیق و توسعه و همچنین بازاریابی نیز باید در نظر گرفته شود.

شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra سود می برد

تصویر بالا تمام هزینه های مواد اولیه ای را که شیائومی برای ساخت دستگاه 12S Ultra متحمل شده است، ثبت می کند. کوالکام نسل اول چیپ پرچمدار اسنپدراگون 8 پلاس شیائومی را به قیمت 128 دلار فروخت که حدود 25 درصد از کل هزینه مواد دستگاه است.

سپس 89 دلار برای نمایشگر و 79 دلار برای دوربین این گوشی پرچمدار (سنسور سونی IMX989) هزینه شد. حافظه این دستگاه نیز 58 دلار از دست این برند چینی قیمت داشت.

به طور کلی، به نظر می رسد 12S Ultra حاشیه سود شیائومی را افزایش دهد.

مطالب بیشتر تکراتو:

.

نظر شما در مورد سود شیائومی از تولید هر نسخه از 12S Ultra چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید