شاسی بلند داخلی سال آینده معرفی خواهد شد


مدیرکل دفتر صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان بر اساس این ساختار ساختار خودروی اقتصادی را طراحی می کنند.

ходро шаси бланд нетнение сал еинду мишодходро шаси бланд нетнение сал еинду мишод

مدیرکل دفتر صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان در حال طراحی ساختار یک خودروی اقتصادی هستند که محصول SUV سال آینده بر روی آن تولید و معرفی می شود.

عبدالله توکلی لاهیجانی افزود: اکنون بر روی 4 ساختار کاملاً داخلی تمرکز کرده ایم. بن سازه متعلق به سایپا است که تاکنون دو محصول از آن طراحی و وارد بازار شده است، یکی شاهین اتومات و سپس آریا و دو محصول دیگر روی این بن سازه طراحی شده است.

وی افزود: یکی دیگر از سازه های کاملا طبیعی سازه تارا خودرو است که بر روی آن خودرو را طراحی کردیم و همچنین محصول را روی آن سازه توسعه دادیم. همچنین برنامه‌هایی برای زنده کردن بن سازه L90 با زنجیره تامین داخلی داریم، به این معنی که معماری محصول کاملاً داخلی سازی شده و با استفاده از زنجیره تامین داخلی محصولات طراحی شده است.

توکلی لاهیجانی گفت: سازه مهم دیگری که در حال طراحی است ساختار یک خودروی اقتصادی است، یک محصول شاسی بلند بر روی این سازه طراحی شده و با همکاری سایپا و قطعه سازان مختلف ساخته می شود که در بهمن ماه سال آینده نیز ارائه می شود. پس از تولید انبوه محصول دیگری از این ساختار خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: معتقدیم برای داشتن یک جریان پایدار در عرصه تولید، کلید طراحی و توسعه محصول باید در دست خودروسازان باشد. بنابراین گام دوم برنامه تحول صنعت خودرو بر توسعه سازه ها متمرکز شده و دارای لوگوی داخلی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید