شبکه اجتماعی ترامپ در گوگل پلی؛ پذیرش قوانین اعتدال محتوا از حقیقت!


در یک موقعیت خبری در دسترس بودن شبکه اجتماعی ترامپ در گوگل پلی منتشر شد که این برنامه مدتی پیش به دلیل مغایرت با سیاست های گوگل از گوگل پلی حذف شد.

شبکه اجتماعی دونالد ترامپ به نام یک حقیقت اجتماعی یا واقعیت، پلتفرمی است که توسط رئیس جمهور سابق ایالات متحده ایجاد شده است که پس از تعلیق حساب های توییتر و فیس بوک او راه اندازی شد. این برنامه که در ابتدا استانداردهای گوگل برای حضور در پلی استور را نداشت، اکنون رسما در اپ استور اندروید مرجع قرار گرفته است.

گروه های هارون

بیشتر بخوانید: واکنش عجیب دونالد ترامپ به خرید توییتر توسط ایلان ماسک

شبکه اجتماعی ترامپ در گوگل پلی

شبکه اجتماعی حقیقت تا حدودی به توییتر شباهت دارد و خود را به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر “مکالمه آزاد و صادقانه” معرفی کرده است. این اپلیکیشن برای اولین بار در ماه فوریه در اپ استور اپل منتشر شد، اما ناموفق بود مجوزهای لازم برای حضور در Google Play بدست آوردن

گوگل در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که به برنامه‌ها در فروشگاه Google Play اجازه می‌دهد تا زمانی که از دستورالعمل‌های روز جمعه پیروی کنند که توسعه‌دهندگان را ملزم می‌کند محتوای تولید شده توسط کاربر را تعدیل کنند و پست‌های توهین‌آمیز را حذف کنند.

اکنون این شرکت این موضوع را اعلام کرده است شبکه اجتماعی حقیقت در مورد محتوای ایجاد شده مطابق با استانداردهای Google اقدامات تعدیل را اتخاذ کرده است. گوگل نیز اخیرا با بازگشت پارلور به پلی استور که در جریان حوادث حمله به کنگره سرگردان بود، موافقت کرد.

شبکه اجتماعی ترامپ در گوگل پلی؛  پذیرش قوانین اعتدال محتوا از حقیقت!

البته اگرچه این مشکل حل شده است، اما عدم حضور در پلی استور تنها دغدغه تیم رسانه ای ترامپ نیست، زیرا اخیرا به دلیل کاهش محبوبیت ترامپ در آمریکا، افشای اسناد منزل وی و محاکمه او و برخی موارد دیگر، پروژه حقیقت عملا با بحران مالی و آینده او که زمانی روشن فکر می شد، اکنون در هاله ای از عدم اطمینان است.

شرکت رسانه ای ترامپ نیز در حال حاضر با تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در پی شکایت یکی از مدیران سابق رسانه های ترامپ مبنی بر نقض اوراق بهادار مواجه است. Digital World Acquisition Corp قبلا به سرمایه گذاران هشدار داده بود که کاهش محبوبیت ترامپ می تواند تأثیر منفی بر این شرکت داشته باشد.

از سوی دیگر، اخیرا CNBC نیز در گزارشی با اشاره به خرید توییتر توسط ایلان ماسک و ادعا می شود که ترامپ مجددا در آن شرکت خواهد کرد.اکنون سرمایه گذاران اصلی این پروژه به شدت نگران آینده هستند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ارائه شبکه اجتماعی ترامپ در گوگل پلی چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش نظرات به اشتراک بگذارید اخبار فناوری با ما همراه باشید.

منبع: روی لبه

دیدگاهتان را بنویسید