شرایط سفر به عتبات در ایام اربعین اعلام شدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام سحاب الله رحمانی با اشاره به اینکه متقاضیانی که قصد سفر به عتبات را دارند باید در سامانه Samah.haj.ir ثبت نام کنند، گفت: در حال حاضر 7 هزار نفر از مرزهای زمینی و هوایی به زیارتگاه ها اعزام شد و با توجه به ایام محرم تعداد زائران افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

وی در خصوص هزینه سفر به عتبات از طریق مرزهای زمینی گفت: بسته های سفر به عتبات متنوع است که بر اساس خدماتی که به زائران ارائه می شود قیمت های متفاوتی دارد. کل سفرهای زمینی از حداقل 2900000 تومان شروع و حداکثر به 4500000 تومان می رسد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت درباره حمل و نقل هوایی نیز گفت: به دلیل هزینه بالای حمل و نقل هوایی، بیشتر سفرها به عتبات از طریق مرزهای زمینی انجام می شود و حداقل هزینه آن 10 میلیون تومان و حداکثر 12 میلیون تومان است.

وی در خصوص پیش ثبت نام های ایام اربعین گفت: پیش ثبت نام ها تا دهم محرم انجام می شود و سپس ثبت نام نهایی اربعین آغاز می شود. تاکنون حدود 900 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

وی گفت: شرط خروج از مرز ثبت نام در سامانه سماح و بیمه است که از سوی ستاد اربعین وزارت کشور گزارش شده است. به همین دلیل زائران بدون ثبت نام نمی توانند از مرز خارج شوند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید