شرایط فعالیت فروشگاه های مجازی اعلام شد


طبق اعلام اتاق اصناف ایران، فروشگاه های مجازی باید از شناسه کالا و گارانتی های مجاز استفاده کنند.

تحمیل تعلیق شرحة‌های مجازی شدتحمیل تعلیق شرحة‌های مجازی شد

طبق اعلام اتاق اصناف ایران، فروشگاه های مجازی باید از شناسه کالا و گارانتی های مجاز استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای به کسب و کارهای مجازی اعلام کرد: کلیه عرضه کنندگان مجازی کالاهای مشمول گارانتی (خدمات پس از فروش) باید ضمن درج شناسه کالا از گارانتی مجاز ثبت شده در سامانه جامع گارانتی استفاده کنند.

همچنین بر اساس اعلام اتاق اصناف، در صورت تحویل یا نگهداری کالا بدون شناسه کالا در فروشگاه‌های اینترنتی، در زمره کالاهای قاچاق طبقه‌بندی شده و بر اساس قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آن برخورد می‌شود. آئین نامه.

شناسه محصول چیست؟

آیین نامه اجرایی شناسه کالا و رهگیری کالا موضوع بند (13) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان شهریور 1394 توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد. ماده 20 این آیین نامه مسئولیت اجرای آن را به وزارت صنعت، معدن و تجارت محول می کند و بر اساس ماده 12، وزارت صنعت، معدن و تجارت (سمت) موظف است «امکان ثبت شماره شناسایی را فراهم کند. رهگیری و دریافت گواهی الکترونیکی در سامانه کلی معاملات و تضمین منحصر به فرد بودن شناسه های رهگیری در سطح کلیه کالاهای مشمول.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع برق، فلز و لوازم خانگی وزارت حراست، شناسه کالا یک شناسه کلی برای کالا است و کد رهگیری بارکدی است که نشان می دهد کدام کارخانه، کدام روز و ساعت و چگونه است. محصول تولید شد. در مورد کالاهای وارداتی، شماره شناسه کالا تعیین کننده مبدا آن است و تا حد زیادی می تواند از کالاهای قاچاق جلوگیری کند. اما به نظر می رسد در برخی از بخش ها از جمله لوازم خانگی کارایی کافی نداشته باشد و برخی کارشناسان معتقدند حلقه مفقوده مبارزه با قاچاق، نظارت از سمت عرضه است.

بر اساس این قانون از فروردین ماه سال جاری طرح برخورد با قاچاق و کالای تقلبی در حوزه لوازم یدکی کلید خورد و مقرر شد این طرح از اواخر اردیبهشت ماه در حوزه لوازم خانگی و سپس در سال جاری اجرایی شود. بر این اساس بخش های تنباکو، لوازم آرایشی و پوشاک.

دیدگاهتان را بنویسید