شناسایی 450 متخلف از آزمون گروهی آزمایشی علوم تجربیبه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، عبدالرسول پور عباس با بیان اینکه آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین شرکت کننده را در بین گروه های آزمایشی داشت، گفت: با هماهنگی های انجام شده با استفاده از دستگاه آشکارساز بیش از 450 نفر داوطلبان متخلف در این آزمون کدام دستگاه های الکترونیکی شناسایی و برای آنها پرونده تشکیل شده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه با هماهنگی مسئولان قضایی اقدامات مناسبی در خصوص امنیت آزمون انجام شده است، افزود: علاوه بر اقدامات انجام شده در روز آزمون، تیم های فروش دستگاه های الکترونیکی نیز انجام شده است. به اتهام کلاهبرداری در سراسر کشور شناسایی و دستگیر شدند و در این راستا از عوامل انتظامی، امنیتی و قضایی قدردانی می شود.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برای صیانت از آزمون سراسری اقداماتی انجام شده و داوطلبان باید مطمئن باشند که با پیش بینی های انجام شده، حقوق و تلاش آنها حفظ خواهد شد.

574 هزار و 472 داوطلب در گروه علوم تجربی از ساعت هشت صبح امروز (جمعه) با حضور در مقاطع امتحانی رقابت خود را آغاز کردند.

بر اساس آمار آزمون سراسری امسال، بیشترین تعداد داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی است و از مجموع داوطلبان شرکت کننده در این گروه، 347 هزار و 712 نفر زن و 226 هزار و 760 نفر مرد هستند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، گروه علوم تجربی امسال بیشترین تعداد داوطلب را دارد و می توان گفت این آزمون شلوغ ترین روز آزمون سراسری است.

آزمون سراسری سال 1401 پذیرش دانشجو در دوره های روزانه نوبت دوم “عصر”، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و غیرانتفاعی – موسسات آموزش عالی دولتی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در ایام. چهارشنبه 8، پنجشنبه 9، جمعه 10 و شنبه 11 تیرماه در سراسر کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید