شهریه نامحدود برای دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی/ واحد بوشهر دارای خوابگاه VIP برای دانشجویان خارجیبهرام برزگر، مدیر امور بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال های اخیر گام های بلندی در جهت جذب دانشجویان غیرایرانی برداشته است که به همین دلیل است. با موفقیت خوبی همراه است. ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه آزاد نه تنها باعث ایجاد درآمد مالی برای آن شد بلکه زمینه تبادل فرهنگی با کشورهای مختلف را نیز فراهم کرد. تعداد زیادی دانشجو حدود 60 هزار نفر در سراسر کشور در رشته های مختلف دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند و واحدهای هر استان با توجه به ظرفیت موجود و جمعیت شهروندان ساکن این دسته از دانشجویان را می پذیرند و حدود 70 نفر تحصیل خارجی داریم. دانش آموزان.

وی افزود: تحصیل در هر رشته ای که در واحدها وجود دارد بر اساس بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان غیرایرانی امکان پذیر است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. دانشجویان خارجی بوشهر همگی از اتباع افغانستانی هستند که در رشته های مختلف عمدتا فنی و مهندسی تحصیل می کنند.

به گفته برزگر، میزان شهریه دانشجویان بین المللی و نحوه پرداخت آن بستگی به شرایط تابعیت آنها دارد. دانشجویانی که در ایران زندگی می کنند و تابعیت دائمی دارند شهریه خود را به ریال پرداخت می کنند و گروهی که فقط برای تحصیل به کشورمان آمده اند شهریه خود را به دلار می پردازند که مقدار آن با دانشجویان ایرانی کمی متفاوت است.

مدیر بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: برخی محدودیت های بانکی برای دانشجویان خارجی باعث شد تا فرصت مطالعاتی را برای آنها بررسی کنیم. اگرچه دانشگاه تمام تلاش خود را می کند تا با تعاملات درون و برون دانشگاهی و همچنین شهریه ها مشکلات تحصیل اتباع خارجی را تا حد امکان برطرف کند و تاکنون دانشجوی خارجی به دلیل مالی ترک تحصیل در دانشگاه آزاد نداشته ایم. مشکلات مشکلات

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان بوشهر با خوابگاه های دانشجویی مشکلی نداریم زیرا خوابگاه های بسیار باکیفیتی در سطح هتل های 4 ستاره و VIP داریم که حتی اغلب برای میزبانی داخلی و خارجی استفاده می شود. تیم های ورزشی

بهرام برزگر در پایان تاکید کرد: طرح های آموزشی و پژوهشی مختلفی برای دانش آموزان غیرایرانی در نظر گرفته شد اما گاهی به دلیل عوامل مختلف از جمله عدم تمرکز جمعیت غیرایرانی در استان، استقبال کامل از این دانش آموزان نشد. . دانشجویان خارجی به خصوص مقیم ایران محدودیتی برای شرکت در طرح های اشتغال زایی مانند پویش ندارند و می توانند از امتیازات آن برخوردار شوند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید