شکایت متا از یک شرکت آمریکایی به دلیل سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام


شکایت شرکت متا از شرکت تابعه ایالات متحده به دلیل سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام و فیس بوک. این شرکت متهم به فروش این اطلاعات به چین است.

علاوه بر شکایت از شرکت آمریکایی به دلیل سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام و فیس بوک، متا همچنین فاش کرد که از فردی شکایت کرده است که ادعا می کند این شرکت حساب های اینستاگرام خودکار ایجاد کرده است تا اطلاعات حدود 350000 کاربر اینستاگرام را حذف کند. بر اساس این شکایات، دو شکایت در حال حاضر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تشکیل شده است.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی چین وفاداری مقامات حزب کمونیست را با خواندن ذهن ارزیابی می کند

سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام و فیسبوک

در حالی که متا و سایر شرکت های اینترنتی با مبارزه با خراش دادن وب بیگانه نیستند – روشی که شامل استفاده از ابزارهای خودکار برای جمع آوری حجم وسیعی از داده ها از وب سایت ها می شود – زمان بندی جدیدترین ها به ویژه قابل توجه است. کمتر از سه ماه از حکم قبلی دادگاه ایالات متحده که قانونی بودن حذف را تایید کرده بود می گذرد. این اوج نبرد حقوقی چندین ساله بین لینکدین متعلق به مایکروسافت و یک شرکت داده به نام Hiq Labs بود که اطلاعات شخصی لینکدین را حذف کرد.

سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام و فیسبوک

در حالی که این نتیجه توسط بسیاری از محققان و روزنامه‌نگارانی که به جمع‌آوری داده‌های در دسترس عموم متکی هستند، تحسین شد، اما ضربه دیگری به نگرانی‌های مشروع حریم خصوصی و امنیتی در مورد نحوه استفاده از داده‌های افراد بدون اجازه آنها وارد کرد. در این مورد خاص، دادگاه حکم داد که حذف اطلاعات در دسترس عموم، قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه ای (CFAA)، قانون امنیت سایبری حاکم بر هک رایانه در ایالات متحده را نقض نمی کند.

شرکت متا در حال حاضر از شرکتی به نام Octopus Data شکایت کرده است ادعا می کند که محصول اصلی خود را در سال 2016 روانه بازار کرده است. متا همچنین تایید کرد که در حال طرح شکایت از یک شهروند ترکیه به نام اکرم آتش است. گفته می شود این شخص داده های اینستاگرام را در وب سایت های خود یا به اصطلاح “سایت های ساختگی” منتشر کرده است.

متا به جای هدف قرار دادن نهادهای تحت پوشش CFAA، سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام و فیس بوک را از طریق قانون حق چاپ هزاره دیجیتال (DMCA) دنبال می کند. این قانون بیشتر در مورد نقض کپی رایت و مالکیت معنوی (IP) است تا هک.

با توجه به این موضوع، متا به طور خاص در ادعای خود به بخش 3 شرایط و ضوابط خود استناد می کند که می گوید:

شما صاحب حقوق مالکیت معنوی (مانند حق چاپ یا علائم تجاری) برای هر محتوایی هستید که در فیس بوک و سایر محصولات متا ایجاد و استفاده می کنید. هیچ چیز در این شرایط حقوقی را که شما نسبت به محتوای خود دارید نادیده نمی گیرد. شما آزاد هستید که محتوای خود را در هر کجا که می خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید.

در جای دیگر، شرایط فیس بوک همچنین بیان می کند که: “شما بدون اجازه قبلی ما محتوا یا اطلاعات کاربر را جمع آوری نمی کنید یا با استفاده از ابزارهای خودکار (مانند ربات ها) به فیس بوک دسترسی نخواهید داشت.”

چه اطلاعاتی در اختیار Octoparse قرار می گیرد

به گفته متا، Octopus برای دسترسی به یک محصول نرم افزاری به نام Octoparse برای حملات هکری از مشتریان خود هزینه دریافت می کند، یا می توانند مستقیماً به Octopus برای تخریب وب سایت ها پرداخت کنند. برای کار، مشتریان باید به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند، که به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا داده‌هایی را که معمولاً فقط برای کاربران وارد شده در دسترس است جمع‌آوری کند. این اطلاعات شامل مواردی مانند دوستان فیس بوک، آدرس ایمیل، تاریخ تولد، شماره تلفن، فالوورهای اینستاگرام و سایر داده های تعاملی است.

متا از یک شرکت آمریکایی به دلیل سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام شکایت کرد

سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام پس از آن اتفاق افتاد که متا بیش از دو سال پیش در دعوی حقوقی علیه یک شرکت اسرائیلی به نام BrandTotal که اطلاعات کاربران فیس بوک را جمع آوری می کرد، پیروز شد.

قاضی در آن پرونده در مورد ادعای متا مبنی بر اینکه BrandTotal شرایط خدمات فیس بوک را نقض کرده است، به نفع متا رای داد، در حالی که همچنین به طور خلاصه حکم داد که BrandTotal با دسترسی به صفحات محافظت شده با رمز عبور، با استفاده از جعلی CFAA یا CDAFA کالیفرنیا (دسترسی به داده های رایانه ای و کلاهبرداری) را نقض کرده است. عمل کنید).

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: techcrunch

دیدگاهتان را بنویسید