شکست پرچمدار اپل از نماینده Mediatech; آیا برتری اپل در دنیای تراشه رو به کاهش است؟


Mediatek Dimensity 9200 در بنچمارک GPU از تراشه Apple A16 Bionic بهتر عمل کرد. این بدان معناست که پرچمدار اپل توسط نماینده مدیاتک شکست خواهد خورد که می تواند برای اپل سخت باشد.

مدیاتک ظاهراً در حال آماده شدن برای عرضه آخرین پردازنده پرچمدار خود است که گفته می شود Dimensity 9200 نام دارد. اکنون، گزارش جدید نشان می دهد که این تراشه مدیاتک آینده می تواند از A16 Bionic اپل در بنچمارک های ترکیبی بهتر عمل کند. بنابراین در این گزارش از نماینده مدیاتک به تمامی جزییات خرابی پرچمدار اپل می پردازیم.

طبق شایعات قبلی، مدیاتک، غول تولید تراشه، در حال کار بر روی یک پردازنده پرچمدار جدید است که نسبت به نسل های قبلی خود پیشرفت های قابل توجهی در عملکرد خود ارائه می دهد. اما قبل از هر گونه اعلام رسمی تراشه، اطلاعات جدیدی در مورد عملکرد بنچمارک ترکیبی Dimesnity 9200 فاش شده است. ظاهرا امتیاز بنچمارک GF در تراشه مدیاتک آتی باعث شگفتی شد زیرا توانست از تراشه A16 Bionic اپل پیشی بگیرد.

بیشتر بخوانید: بررسی اولیه iPhone 14 Pro Max (iPhone 14 Pro Max); نگاهی دقیق تر به مشخصات و ویژگی ها

شکست پرچمدار اپل از نماینده مدیاتک

برای اطلاعات بیشتر لازم به ذکر است که Apple A16 Bionic همان تراشه ای است که به مدل های Apple iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max مجهز شده است. پردازنده های اپل در برخی زمینه ها کمی جلوتر از همتایان اندرویدی خود هستند، بنابراین تعجب آور است که مدیاتک توانسته عملکردی بهتر از آخرین پردازنده غول کوپرتینویی داشته باشد. طبق گزارش ITHome، پردازنده Dimensity 9200 در برخی از گوشی های پرچمدار که اواخر امسال و سال آینده عرضه می شوند، وجود خواهد داشت.

درز نشان می دهد که Dimensity 9200 در تست GFX 1080p Manhattan 3.0 بدون صفحه نمایش، سرعت 328 فریم بر ثانیه را مدیریت کرد. همچنین گزارش شده است که این تراشه در تست‌های منهتن 3.1 بدون صفحه نمایش، 228 فریم بر ثانیه را به دست آورده است.

در مقایسه، لازم به ذکر است که Apple A16 Bionic در این تست ها به ترتیب 280 فریم بر ثانیه و 200 فریم بر ثانیه را کسب کرده است. همچنین این پردازنده حتی توانسته است Dimensity 9000+ را که به ترتیب 220 و 160 فریم بر ثانیه و Qualcomm Snapdragon 8 Plus نسل اول را با سرعت 281 فریم در ثانیه و 188 فریم در ثانیه به دست آورد، شکست دهد.

شکست پرچمدار اپل از نماینده مدیاتک

به لطف نشت های Digital Chatstation، اطلاعاتی در مورد پیکربندی اولیه تراشه ها نیز وجود دارد. تراشه Dimensity 9200 احتمالا حداکثر سرعت کلاک 3.05 گیگاهرتز و فرکانس پایه 2.85 گیگاهرتز خواهد داشت. از سوی دیگر، هسته های با عملکرد بالا ظاهراً تا حدود 2.0 گیگاهرتز کار می کنند. این پردازنده با پردازنده گرافیکی Mali G715 در AnTuTu دارای امتیاز 1266102 است. این بالاترین امتیاز ثبت شده در این پلتفرم است. توجه داشته باشید که این گزارش هنوز تایید نشده است، پس فعلا این خبر را کمی اغراق آمیز بدانید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد شکست پرچمدار اپل از نماینده مدیاتک چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید