صادرات خودروهای ایرانی به آفریقا


سفیر غنا در تهران گفت: خودروسازی ایران، یکی از قدرتمندترین صنایع خودروسازی جهان…

صادرات خودروهای ایرانی به آفریقاصادرات خودروهای ایرانی به آفریقا

سفیر غنا در تهران می گوید: صنعت خودروسازی ایران یکی از قدرتمندترین صنایع خودروسازی جهان محسوب می شود و در صورت تمهیدات لازم می توان محصولات خودروسازی ایران را وارد غنا کرد.

به گزارش ایسنا، اریک آسوبوتنگ در این همایش برای آشنایی با فرصت‌های تجاری غرب آفریقا اظهار کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که خودروهای ایرانی قابلیت ورود به غرب آفریقا و به‌ویژه غنا را دارند و در صورت فعال شدن کارخانه‌های تولیدی در آفریقا، می‌توانند محصولاتی را برای آنها وارد کنند. بازار آفریقا

وی با بیان اینکه یک اتحادیه بزرگ اقتصادی در آفریقا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: در صورت نهایی شدن توافقات ایجاد این اتحادیه می توان انتظار داشت که جابجایی کالا بین کشورهای آفریقایی با معافیت از عوارض گمرکی و کمترین تعرفه انجام شود. خطوط تولید در آفریقا فعال است، این محصولات قابل صادرات به کشورهای مختلف است.

سفیر غنا در تهران با اشاره به ظرفیت کلی تجارت بین دو کشور افزود: غنا در زمینه تولید محصولات کشاورزی و غذایی شرایط خوبی دارد و در سال های اخیر در این زمینه صادرات داشته است و همچنین ظرفیت اقتصاد ایران برای تولید است. و صادرات کالا به آفریقا و غنا بسیار بالاست و بنابراین می توان انتظار داشت که تجارت مشترک بین دو کشور رشد قابل توجهی داشته باشد.

اریک آسوبوتنگ ادامه داد: غنا و ساحل عاج در دنیا در زمینه محصولاتی مانند قهوه حرف های زیادی برای گفتن دارند و در مورد قراردادهای تجاری نیز می توان انتظار داشت که دو کشور در همین زمینه تبادلات اقتصادی با یکدیگر داشته باشند. .

وی خاطرنشان کرد: غرب آفریقا بالغ بر 470 میلیون نفر جمعیت دارد و به همین دلیل می توان بازار تجاری مناسب و گسترده ای را برای کشوری مانند ایران در نظر گرفت و با پیگیری های اتحادیه اقتصادی آفریقا می توان این مبادلات را بین همه کشورها انجام داد. در قاره آفریقا

دیدگاهتان را بنویسید