صدور پروانه کسب به صورت حضوری ممنوع شد


معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت با ارسال نامه ای به سایر دستگاه های این وزارت، لزوم صدور…

سدور حوزوری موزوج کسب و کار موباو شدسدور حوزوری موزوج کسب و کار موباو شد

معاون هماهنگی و فضای کسب و کار وزارتخانه در نامه‌ای به سایر بخش‌های این وزارتخانه بر لزوم صدور تمامی مجوزها به جای درگاه‌های حریم خصوصی وزارتخانه از طریق درگاه ملی مجوزها تاکید کرد و گفت: هرگونه صدور مجوز پس از مهلت مقرر انجام خواهد شد. به صورت حضوری و خارج از پورتال مجوزهای ملی غیرقانونی و مجرمانه هستند.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی نیازی به معاونت های بازرگانی و خدمات، معادن و فرآوری مواد، سازمان توسعه تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی مبنی بر اجرای تعهدات قانونی دستگاه های اجرایی مبنی بر صدور پروانه کسب از طریق درگاه ملی مجوزها ابلاغ کرد.

وی در این نامه با اشاره به قوانین موجود مرتبط با موضوع مذکور تاکید می کند که کلیه دستگاه های صدور مجوز موظفند پس از گذشت 4 ماه از ابلاغ قانون نسبت به اصلاح مواد 1 و 7 قانون اجرای سیاست های کلی هنر اقدام کنند. . 44 قانون اساسی و بر اساس استاندارد تعیین شده بر اساس مفاد قانونی شورای مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی که در درگاه ملی مجوز کشور (mjavez_ir) درج شده است. مجوزها به صورت الکترونیکی

همچنین به گفته این مسئول هرگونه صدور مجوز پس از مهلت مقرر به صورت حضوری و خارج از درگاه ملی مجوز غیرقانونی بوده و توسط مراجع نظارتی جرم و پیگرد قانونی خواهد داشت.

لذا نیازی از سایر معاونین وزارتخانه خواست ضمن اجرای مصوبات فوق و اعلام نتیجه اقدامات انجام شده در دفتر محیط کسب و کار نسبت به اطلاع رسانی مناسب به متقاضیان مجوز راه اندازی کسب و کار در این حوزه سکوت کنند. مجوزهای کسب و کار راه اندازی کسب و کار که در پایان سال به تایید هیات مقررات زدایی رسیده است، نباید از طریق درگاه صدور مجوز وزارت کشور یا سازمان ها اقدام کنند و مجوزها فقط باید از طریق درگاه ملی صدور مجوز صادر شود. همچنین تغییر آدرس صدور مجوز از درگاه های وزارت حراست از قبیل سامانه و پورتال های بهین یاب، کاداستر، جامع تجارت، اصناف ایرانیان و … به درگاه ملی مجوز (mjavez_ir) به اطلاع می رساند. مشتریان و نامزدها

دیدگاهتان را بنویسید