طب سنتی/درمان خانگی سنگ کلیهبه گزارش گروه جامعه ایسکانیوز، کلیه وظیفه دفع آب و مواد زائد از بدن را بر عهده دارد. هنگامی که بدن کم آب می شود، حرکت مایعات از کلیه ها به کندی انجام می شود و فرصت بیشتری برای ترکیب شدن با نمک و مواد معدنی و تشکیل سنگ های رسوبی وجود دارد. این سنگ ها که به آنها سنگ کلیه می گویند اگر کوچک باشند از طریق ادرار دفع می شوند و اگر بزرگ باشند باعث انسداد مجاری ادراری و مجاری حالب می شوند. درمان های خانگی سنگ کلیه و استفاده از گیاهان دارویی این عارضه را برطرف می کند.

درمان های خانگی برای سنگ کلیه چیست؟

درمان خانگی سنگ کلیه شامل روش هایی است که توسط فرد در منزل بدون مراجعه به پزشک انجام می شوددر این روش ها فرد سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر می دهد و افزودن مقداری نوشیدنی و غذا به دفع سنگ کلیه کمک می کند..

درمان خانگی سنگ کلیه با نوشیدن آب

ساده ترین راه برای از بین بردن سنگ کلیه نوشیدن آب است. آبرسانی به بدن با نوشیدن آب منجر به دفع نمک و رسوب در ادرار می شود. به همین دلیل، حداقل هر روز توصیه می شود 8 برای درمان خانگی سنگ کلیه که در حالب گیر کرده اند از یک لیوان آب استفاده کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه با آب لیموی تازه

آب لیمو حاوی غلظت بالایی از سیترات است و سیترات می تواند سنگ کلیه ساخته شده از رسوبات کلسیم را حل کند..

در مراحل اولیه تشکیل سنگ کلیه، مصرف روزانه دو یا سه لیموترش تازه به تنهایی یا همراه با آب آشامیدنی می تواند یک درمان خانگی موثر برای دفع سنگ کلیه باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید