طب عامیانه/ فواید و خواص بومادران برای بانوانبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بومادران سفید یکی از پرطرفدارترین گیاهان است و از طرفی فواید زیادی برای باروری زنان دارد و چون در همه جا به راحتی رشد می کند، نسبتاً ارزان و در دسترس است. در این قسمت در مورد بومادران و فواید آن برای خانم ها صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

بهبود جریان خون

گیاه بومادران گردش خون را بهبود می بخشد، تعریق را افزایش می دهد و این یک عامل سم زدایی است. از طرفی بافت های مربوط به رحم را در بدن سفت می کند و جریان خون قاعدگی را تنظیم می کند.

کاهش خونریزی شدید قاعدگی

بومادران یکی از بهترین گیاهان برای کاهش خونریزی شدید قاعدگی و خونریزی ناشی از فیبروم، اندومتریوز و کیست تخمدان است. حتی عاملی برای جلوگیری از خونریزی داخلی است.

از مشکلات لگن جلوگیری کنید

بسیاری از زنان از مشکلات لگنی رنج می برند و این مشکل می تواند بر اندام های تناسلی آنها نیز تاثیر بگذارد و باعث بیماری هایی مانند کیست تخمدان یا سندرم تخمدان پلی کیستیک و مشکلاتی از این دست شود. اما گیاه بومادران باعث افزایش جریان خون به این اندام ها و بافت ها می شود و از این اتفاقات جلوگیری می کند.

از بین بردن دردهای قاعدگی

گیاه بومادران دارای خواص فراوانی است، باعث شل شدن عضلات رحم می شود، همچنین خاصیت ضد التهابی دارد و به بهبود دردهای قاعدگی کمک می کند و در شرایطی که دردهای ناشی از قاعدگی را افزایش داده می توانید از آن به شکل چای استفاده کنید. .

تحریک جریان خون قاعدگی

بومادران یکی از گیاهان سم زدایی سنتی است که برای تحریک جریان خون قاعدگی استفاده می شود. در واقع باعث تقویت رحم ضعیف و تقویت ماهیچه های رحم می شود.

تنظیم چرخه قاعدگی

گیاه بومادران علاوه بر اثر مفیدی که در قاعدگی دارد، این چرخه را نیز تنظیم می کند. در نتیجه خانم هایی که پریودهای نامنظم دارند می توانند از این گیاه برای کاهش خونریزی های شدید یا تاخیر قاعدگی استفاده کنند و دوره های منظمی داشته باشند.

کاهش درد و التهاب

بومادران علاوه بر کاهش درد قاعدگی برای التهاب ناشی از زخم ها عالی است و با مشکلات التهابی نیز مبارزه می کند.

**احتیاط**

این گیاه برای بارداری و شیردهی مناسب نیست.
گاهی اوقات باعث واکنش آلرژیک می شود.
همچنین اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید و اختلالات لخته شدن خون دارید، از مصرف این گیاه خودداری کنید.
دو هفته قبل از جراحی نباید از این گیاه استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید