طراحی احتمالی کارت گرافیک RTX 4070 در رندرهای جدید


رندرهای سه بعدی از کارت گرافیک GeForce RTX 4070 در یوتیوب منتشر شده است که گفته می شود بر اساس تصاویر لو رفته از ظاهر واقعی کارت است.

Moore’s Law is Dead رندرهای سه بعدی جدیدی را در YouTube بر اساس تصاویر واقعی لو رفته از طراحی مرجع NVIDIA GeForce RTX 4070 منتشر کرده است که احتمالاً ظاهر نهایی کارت گرافیک ماجراجویی تیم سبز را نشان می دهد. متأسفانه، تصاویر واقعی مرتبط با این پیش نمایش ها به منظور حفظ منبع افشا در دسترس عموم قرار نگرفته است. اما در هر صورت، می‌توانیم نگاه خوبی به عرضه میان‌رده نسل بعدی Nvidia داشته باشیم.

طراحی کارت گرافیک RTX 4070 Founders Edition

رندر گرافیکی RTX 4070 Founders Edition

مدل کارت گرافیک Founders Edition RTX 4070 بر اساس این تصاویر، همان طراحی آشنای دو فن را دارد که دو فن خنک کننده محوری را در دو طرف بدنه کارت قرار می دهد. این طرح قبلاً در کارت گرافیک موجود است RTX 3070 Ti با پردازنده گرافیکی یک GA104 نیز استفاده شد، اما یک کارت گرافیک RTX 3070 با نسخه کاهش یافته این پردازنده گرافیکی اینطوری نبود این ممکن است به معنای نیاز به یک سیستم خنک کننده کارآمدتر باشد RTX 4070 باشد. در غیر این صورت، انویدیا تصمیم گرفت به سادگی این روند را برای تمام کارت های گرافیک سری Founders خود تکرار کند.

مانند سایر مدل های سری RTX 40، این کارت نیز دارای فن های بزرگ تری است که اکنون تمام عرض بدنه آن را اشغال می کند. با توجه به توضیحات مهندس فرآیند انتقال حرارت انویدیا، انتخاب فن برای کارت گرافیک RTX 4090 فرآیندی طولانی بوده و این شرکت برای رسیدن به این نقطه طرح های زیادی را پشت سر گذاشته است. اما در هر صورت هدف از استفاده از فن های بزرگتر تولید صدای کمتر و ایجاد جریان هوای بهتر است.

رندرهای سه بعدی کارت گرافیک RTX 4070 Founders Edition

طراحی فن RTX 4070 Founders Edition

گفته می شود این رندرها 99 درصد دقیق بوده و کاملاً شبیه به تصاویر لو رفته این کارت طراحی شده اند. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا انویدیا برنامه‌ای برای RTX 4070 Founders Edition دارد یا خیر. این شرکت تنها کارت گرافیک RTX 4080 12 گیگابایتی را تولید می کند او فقط شرکای تجاری خود را دعوت کرده بود، اما همانطور که می دانید در نهایت تولید او متوقف شد. اما تاریخ نشان می دهد که Nvidia برای مدل های کلاس X700 و X600 همچنین مدل مرجع را در نظر می گیرد.

منابع MLID گفتند که علاوه بر تغییر نام کارت گرافیک 12 گیگابایتی RTX 4080، انویدیا احتمالاً برخی از مشخصات آن را نیز تغییر خواهد داد، اما احتمالاً تغییر بزرگی نخواهد بود. به همین دلیل برخی معتقدند که این کارت در نهایت با نام 4070Ti به بازار عرضه خواهد شد و کارت گرافیک 4070 از نسخه کوچک شده پردازنده گرافیکی خود بهره خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید