ظهور کرونا در ایران؛ تهدید انواع BA4 و BA5 جدی تر از همیشه است


بر اساس اخبار واصله، به نظر می رسد افزایش تعداد بیماران و تعداد افراد بستری به دلیل کرونا در کشور نگران کننده است. در زیر به جزئیات افزایش کرونا در ایران می پردازیم.

اگر اخبار روز را دنبال کنید، می‌دانید که چند هفته است که ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرده است که کرونا در ایران کاهش یافته و تعداد فوتی‌ها به صفر رسیده است. اما باز هم تعداد مبتلایان به این بیماری افزایش یافته است و باید اقدامات احتیاطی جدی انجام دهیم.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: افزایش موج کرونا در ایران؛ تعداد بیماران در مدت کوتاهی چند برابر شد!

ظهور کرونا در ایران

دبیر کمیسیون اپیدمیولوژی و تحقیقات کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا گفت:

دور از انتظار نیست که نسخه های BA4 و BA5 به زودی در کشور ما غالب شوند.

نوع فرعی BA2 شرکت Omicron و انواع فرعی آن در حال حاضر در جهان غالب است و چندین هفته متوالی BA4 و BA5 که از قاره آفریقا شروع شده اند به آمریکا و سایر نقاط جهان رفته و در حال افزایش هستند. در حال حاضر، BA4 و BA5 غالب نیستند و اکثر مردم هنوز با BA2 Omicron بحث می کنند.

در بین کشورهای همسایه می توان مشاهده کرد که کویت، عربستان سعودی، امارات، عراق، بحرین و ترکیه در چند هفته اخیر افزایش یافته و هر هفته نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

البته آمار و گزارشی مبنی بر اینکه کدام واریانت یا فرعی در این کشورها بوده وجود ندارد، اما می توان نتیجه گرفت که با توسعه دو نوع BA4 و BA5 در آمریکا و اروپا که به طور دقیق گزارش شده و با افزایش موارد بودند، کشور ما احتمالاً از این موج در امان نیست.

لازم به ذکر است کشورهای همسایه که وضعیتی مشابه کشور ما داشتند قله ای به ارتفاع یک پنجم تا یک ششم قله اصلی اومیکرون داشتند.

یعنی اگر در اوج میکرون خود به 20000 مورد ابتلا در روز رسیدیم، اکنون دور از ذهن نیست که تعداد روزانه مبتلایان ما به چهار رقم برسد و مرگ و میر دو رقمی نیز دور از ذهن نیست و متاسفانه وجود دارد. احتمال آن

ظهور کرونا در ایران
ظهور کرونا در ایران

بنابراین، Viz Health اعلام کرد کسانی که پنج یا شش ماه از دوز اول و دوم واکسیناسیون گذشته و نوبت سوم را دریافت نکرده‌اند، احتمالاً در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

همچنین باید گفت افرادی که سن ندارند، بیماری ندارند و سه نوبت واکسن تزریق کرده اند، حتی اگر سطح آنتی بادی آنها کاهش یابد، به نظر می رسد سلول های حافظه ای دارند که بر اساس آن بدن می تواند واکنش نشان دهد و ایمنی ایجاد کند.

پس بهتر است واکسیناسیون را جدی بگیریم و سعی کنیم در مکان‌هایی که تهویه ندارد از ماسک استفاده کنیم و در مکان‌هایی که تجمع و تماس افراد وجود دارد از ماسک استفاده کنیم تا از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد افزایش شیوع کرونا در ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید