عادات بدی که به شدت برای دندان مضر استبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، زمانی که از دندان های خود مراقبت می کنیم، مجبور نیستیم اغلب به پزشک مراجعه کنیم و از روش های گران قیمت مانند: روکش و بریج پرهیز کنیم و به جای نیاز به ایمپلنت، دندان های طبیعی خود را برای بقیه نگه داریم. از زندگی ما

یکی از بدیهی ترین عادات بد مضر برای دندان ها عبارتند از:

استفاده کم از مسواک

ما باید حداقل روزی یک بار مسواک بزنیم و یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنیم. مسواک زدن مستلزم استفاده از نوع مناسب مسواک است. انجمن دندانپزشکی آمریکا استفاده از مسواک برقی را برای بهترین نتیجه توصیه می کند، زیرا به سرعت می لرزد و به مناطقی می رسد که مسواک معمولی نمی تواند.

اگر از مسواک معمولی استفاده می کنیم باید نرم باشد و به لثه آسیب نرساند و زیاد مسواک نزنیم زیرا باعث آسیب به لثه می شود و در آینده ریشه دندان ها نمایان می شود. طعم ها و انواع مختلفی از خمیردندان و ترکیبات آن وجود دارد، اما مهم ترین آنها محتوای “فلوراید” آن است.

نخ دندان کشیدن

نخ دندان کشیدن نه تنها بقایای غذا را از روی دندان‌ها پاک می‌کند، بلکه به تمیز کردن اطراف لثه‌ها که در آن میکروب‌ها جمع می‌شوند و باعث بوی بد دهان می‌شوند نیز کمک می‌کند. مردم معمولاً نخ دندان نمی کشند زیرا آن را خسته کننده و سخت می دانند.

سیگار کشیدن یا جویدن تنباکو

استعمال دخانیات و جویدن تنباکو برای سلامت دندان بسیار مضر است زیرا باعث بیماری لثه، تضعیف سلامت دندان و از دست دادن آن می شود. مواد موجود در دود باعث زرد شدن دندان ها و بوی بد دهان و جویدن تنباکو باعث سرطان می شود.

خوردن آب نبات سفت و ذرت بو داده نشده

خوردن آب نبات سفت می تواند به دندان های شما آسیب برساند زیرا به دلیل قند موجود در آن باعث پوسیدگی و پوسیدگی دندان می شود.

جویدن دانه‌های پاپ کورن نارس، دانه‌های قهوه و مغزهای سفت یکی از خطرناک‌ترین چیزها برای دندان‌ها است، زیرا باعث می‌شود بخشی از دندان بشکند یا گاهی به‌طور کامل.

مصرف غذاهای اسیدی

از خوردن غذاهای اسیدی که به لثه ها آسیب می زند، آنها را فرسوده می کند و باعث جدا شدن آنها از ریشه زیرین دندان می شود، باید اجتناب شود. این غذاها باعث زردی و تیرگی دندان ها می شوند، به عنوان مثال از مصرف زیاد گریپ فروت، آب گوجه فرنگی و نوشیدنی های ورزشی خودداری کنیم.

خشکی دهان و کمبود بزاق

آب بهترین نوشیدنی برای بدن است و وقتی مقدار کمی از آن را بنوشید بزاق کافی تولید نمی کنید. این منجر به خشکی دهان و رشد میکروبی می شود. باید روزی 8 لیوان آب بنوشیم و در صورت فراموشی می توانیم همیشه یک بطری آب با خود داشته باشیم و هر چند ساعت یک بار بنوشیم.

پرهیز از مراجعه منظم به پزشک

مراجعه منظم به پزشک به شما کمک می کند تا مشکلات احتمالی را زود تشخیص دهید و قبل از بدتر شدن و دردناک شدن آنها را درمان کنید. هر 6 ماه یا طبق توصیه پزشک خود به پزشک مراجعه کنید. وقتی عادت به اجتناب از این چیزهای ساده می کنید، فوایدی که به دست می آوریم بسیار زیاد است و بازدهی برای سلامتی ما بسیار ارزشمند است.

منبع: ارم نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید