عدم آزادسازی ارز برای واردات گوشی از سوی دولت؛ دیگر خبری از گوشی های ارزان قیمت نیست!


چندی پیش ممنوعیت واردات گوشی های بالای 600 دلار رسما اعلام شد و در حال حاضر کمبود ارز برای واردات گوشی ها مشکلاتی را برای واردات گوشی های زیر 600 دلار ایجاد کرده است.

بر اساس اعلام دبیر انجمن واردکنندگان دستگاه های موبایل، تبلت و لوازم جانبی، در صورتی که دولت ارز واردات گوشی را مشخص نکند، بازار گوشی های هوشمند از پایان مرداد ماه شعله ور می شود.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

این اظهارات امیر ایشاگی پس از اعلام خبر برای واردات گوشی های بالای 600 دلار تخصیص ارزی وجود ندارد اعلام و تاکید شده است که در حال حاضر حتی واردات گوشی های میان رده و پایین رده در بازه 300 تا 600 دلاری نیز با چالش های اساسی مواجه است.

بیشتر بخوانید: کاهش قابل توجه واردات گوشی؛ نتیجه ممنوعیت واردات گوشی های بالای 600 دلار؟

تخصیص ندادن ارز برای واردات گوشی موبایل به بازار دامن می زند

امیر اسحقی درباره آخرین وضعیت تخصیص ارز واردات گوشی های هوشمند گفت: برای واردات گوشی های بالای 600 و زیر 600 دلار ارزی ارائه نشده و همچنان منتظر تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم!

عدم آزادسازی ارز برای واردات گوشی از سوی دولت؛  دیگر خبری از گوشی های ارزان قیمت نیست!

دبیر انجمن واردکنندگان دستگاه‌های موبایل، تبلت و لوازم جانبی می‌گوید روند تخصیص ارز به گوشی‌های ورودی این روزهای کشور انجام شده است و طبق ادعای وی، موجودی گوشی‌های هوشمند موجود در بازار پاسخگوی مردم خواهد بود. پایان مرداد .

ایشاگی می افزاید: با توجه به عدم تخصیص ارز برای واردات از خرداد ماه، انجمن واردکنندگان نگران تنظیم و عرضه بازار در ماه های آینده هستند و دلیل عدم تخصیص ارز برای واردات تلفن همراه را نیز بیان کرد. :

بررسی های ما نشان می دهد که دولت به دنبال بهینه سازی منابع ارزی کشور است و پاسخ ملموس دیگری به ما داده نشده است.

ایشاگی با اشاره به وضعیت بازار می گوید: واردات گوشی های بالای 600 دلار این روزها بیشتر توسط مسافران انجام می شود و واردات قابل توجهی در این بخش صورت نمی گیرد و اساسا بازار در دست واردکنندگان رسمی و قانونی نیست. در قسمت گوشی های زیر 600 دلار فقط تا پایان آگوست موجودی داریم. آقای اسحقی در پایان گفت:

در حال حاضر شرکت ها در بلاتکلیفی به سر می برند و نمی دانند چه کار کنند و از طرفی ضرر هم می کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ارز ندادن دولت برای واردات گوشی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید