عرضه کارت‌های گرافیک Intel Arc A380 و A310 از گیگابایت


گزارش ها حاکی از آن است که گیگابایت نیز به شرکای تجاری اینتل در تامین کارت های گرافیک Arc Alchemist خواهد پیوست.

طبق اطلاعاتی که رسانه ها از طریق کمیسیون اقتصادی اوراسیا به دست آورده اند، گیگابایت قصد دارد 5 محصول جدید را با استفاده از پردازنده های گرافیکی آرچ اینتل عرضه کند. مدت هاست که خبر مذاکره اینتل و گیگابایت به عنوان یکی از شرکای تجاری احتمالی این شرکت در تولید کارت گرافیک های سری Arc منتشر شده است اما این اولین بار است که صحت این خبر ثابت می شود.

جالب اینجاست که با وجود عرضه مدل های میان رده از سری Arc A7 از هفته گذشته، گیگابایت هنوز هیچ برنامه ای برای عرضه این محصولات ندارد و در حال حاضر روی مدل های ارزان قیمت کار می کند. A380 و A310 او تمرکز می کند. در زیر لیستی از این محصولات آورده شده است:

  • Gigabyte Arc A380 Gaming OC 6GB (GV-IA380GAMING OC-6GD)
  • Gigabyte Arc A380 Gaming 6GB (GV-IA380GAMING-6GD)
  • Gigabyte Arc A380 WindForce OC 6GB (GV-IA380WF2OC-6GD)
  • Gigabyte Arc A380 WindForce 6GB (GV-IA380WF2-6GD)
  • Gigabyte Arc A310 WindForce 4GB (GV-IA310WF2-4GD)

کارت گرافیک های سری Arc A گیگابایت

کارت گرافیک های سری Arc A گیگابایت; منبع: EEC

این لیست نشان می دهد که حتی گیگابایت همچنین کارت گرافیک Arc A380 را یک کارت گرافیک مخصوص بازی می داند. همچنین تایید می کند که باید منتظر برخی مدل های اورکلاک شده کارخانه ای از این سری باشیم.

همکاری اینتل با یکی از سه سازنده بزرگ پردازنده گرافیکی برای ارائه محصولات سری Arc به مصرف کنندگان خبر خوبی برای علاقه مندان به محصولات این شرکت به نظر می رسد. تاکنون خبری از همکاری احتمالی این شرکت با ایسوس نیست. با این حال، این شرکت 2 سال پیش یک GPU بر اساس مدل DG1 معرفی کرد، حتی قبل از اینکه چیزی به نام سری Arc وجود داشته باشد. در خصوص پیشنهاد شد MSI نیز بر اساس مدل های A380/A310 است تولید شده اما محدود به بازار چین و سیستم های پیش ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید