علامت entj; فرمانده قاضی، صریح و برونگرا


شخصیت entj یکی از 16 تیپ شخصیتی در آزمون مایرز-بریگز است. افراد دارای این تیپ شخصیتی معمولاً دارای ویژگی هایی مانند اعتماد به نفس، اعتماد به نفس و صراحت هستند. ممکن است فردی با این خصوصیات را در اطراف خود بشناسید و یا حتی خودتان جزو این دسته باشید. شاید با خواندن نام این تیپ شخصیتی سوالات زیادی در ذهن شما شکل گرفته باشد و علاقه مند به مطالعه ویژگی های تیپ های شخصیتی مایرز-بریگز باشید. پس با ما همراه باشید تا هر آنچه را که باید در مورد شخصیت entj بدانید را توضیح می دهیم.

شخصیت entj چگونه است؟

Entjs رهبران متفکر و با انگیزه ای هستند که تغییرات را هماهنگ می کنند. آنها به سرعت ناکارآمدی ها را تشخیص می دهند و راه حل های جدیدی پیشنهاد می کنند. Entj ها از برنامه ریزی بلندمدت برای رسیدن به اهداف خود لذت می برند. آنها مغزهای عالی با بیان عالی و چشمانی تیزبین هستند.

افراد entj تحلیلگر و واقع بین هستند و دوست دارند به دنیای اطراف خود نظم دهند. هر جا نقصی وجود داشته باشد، entjs آن را شناسایی کرده و از فرآیند کشف ایرادات و اجرای راه حل های بهتر لذت می برند. افراد قاطع هستند و از مسئولیت پذیری لذت می برند. آنها مسئول رهبری، مدیریت، سازماندهی افراد و تلاش برای رسیدن به اهدافشان هستند.

به طور کلی، ویژگی های تیپ شخصیتی entj آنها را به رهبران طبیعی تبدیل می کند که مشکلات را به خوبی حل می کنند. با این حال، آنها معمولا نمی دانند چگونه با احساسات افراد به درستی برخورد کنند. البته این به این معنی نیست که entjs غیر حساس هستند! نه! آنها فقط بازیگران خوبی هستند و در پنهان کردن احساسات خود بسیار خوب هستند. این افراد معتقدند که احساسات یک نقطه ضعف است و نباید به دیگران نشان داده شود.

entj مخفف چیست؟

entj مخفف این 4 شاخص است:

 • برونگرا؛
 • شهودی (شهودی)؛
 • فکر کردن (اندیشیدن)؛
 • قضاوت کردن

به عبارت دیگر، یک entj ویژگی های فردی را بیان می کند که:

 • دوست دارد با دیگران وقت بگذراند (برونگرا)؛
 • به جای واقعیت ها و جزئیات (شهودی) بر ایده ها و مفاهیم تمرکز می کند.
 • بر اساس عقل و منطق (متفکر) تصمیم می گیرد.
 • برنامه ریزی و سازماندهی را بر خودانگیختگی و انعطاف پذیری (قضاوت) ترجیح می دهد.

ارزش ها و باورهای مردم entj

افرادی که دارای شخصیت entj هستند اغلب انگیزه بالایی برای موفقیت در حرفه خود دارند. از کار سخت لذت می برند. entjs جاه طلب و علاقه مند به کسب قدرت و نفوذ هستند. تصمیم گیری یک شغل تمام وقت برای یک entj است. آنها تمایل دارند در هر شرایطی تصمیم نهایی را بگیرند و برنامه ها را اجرا کنند.

Entj ها از مستقیم بودن و اعتماد به نفس لذت می برند. گاهی اوقات برای انجام کارها و رسیدن به اهدافشان به منتقدانی سرسخت و بی رحم تبدیل می شوند. آنها معمولا خونگرم و دوستانه هستند، اما ممکن است حساسیت های عاطفی دیگران را درک نکنند. entjs اغلب از کار با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک لذت می برند، اما گاهی اوقات زمان کافی برای توجه به احساسات خود و دیگران را ندارند. آنها بر نتایج تمرکز می کنند و می خواهند شایسته، سازنده و کارآمد باشند.

شخصیت entj دیگران چه فکری می کنند؟

entjs رهبران طبیعی هستند و اغلب بدون توجه به موقعیتشان مسئولیت را بر عهده می گیرند. آنها معمولاً چشم اندازهای روشنی برای آینده دارند و به طور شهودی می دانند که چگونه دیگران را به سمت این چشم اندازها راهنمایی کنند. افراد entj با هر موقعیتی به صورت تحلیلی برخورد می کنند و برای بیان راه حل ها نیازی به مقابله با کسی ندارند. شخصیت entj می‌خواهد ایده‌ها به نتیجه خاصی برسند، زمان زیادی را صرف می‌کنند و همه آن‌ها را اجرا می‌کنند و هیچ چیز دیگری را نمی‌پذیرند!

این افراد معمولا اجتماعی هستند. آنها همیشه آماده هستند تا در گروه های جدید مؤثر باشند، صریح صحبت کنند و گاهی اوقات ممکن است مغرور و از خود راضی به نظر برسند. آنها خیلی سریع متوجه افراد و موقعیت های بزرگ می شوند و نمی توانند در مورد آنچه می بینند دروغ بگویند.

افراد Entj همیشه به دنبال افراد و موقعیت های مهم هستند، جاه طلبی را دوست دارند و اغلب مشغول کار هستند. این افراد واقعاً دوست دارند کار کنند، بنابراین اگر روزی از فردی با شخصیت فردی شنیدید که کار سرگرمی آنهاست، تعجب نکنید.

سلبریتی ها entj

تارانتینو؛ entj معروف
تارانتینو؛ entj معروف

برخی از شخصیت های معروف این تیپ شخصیتی عبارتند از:

 • مارگارت تاچر؛
 • کامالا هریس;
 • ناپلئون بناپارت؛
 • کارل سیگان;
 • ژنرال نورمن شوارتسکف؛
 • دیوید لترمن؛
 • داگلاس مک آرتور؛
 • هریسون فورد؛
 • میندی تماس می گیرد.
 • کوئنتین تارانتینو.

سرگرمی های مورد علاقه قهرمان entj

آنها همچنین دوست دارند در اوقات فراغت خود گروه های اجتماعی را رهبری کنند. شرکت در اجتماعات یا رویدادهای ورزشی و ورزش های رقابتی از فعالیت های مورد علاقه آنهاست. از آنجایی که entjs اغلب بر حرفه خود متمرکز هستند، ممکن است علاقه کمتری به سرگرمی نشان دهند. اگر آنها نیز سرگرم هستند، این چیزی است که به آنها کمک می کند تا در حرفه خود پیشرفت کنند.

نقاط قوت شخصیت entj

۱- اراده قوی دارند

یکی از تحسین برانگیزترین ویژگی های entj ها این است که تحت تأثیر انتقاد قرار نمی گیرند. وقتی موضع یا تصمیمی می گیرند، تحت فشار دیگران آن را تغییر نمی دهند. یک Entj فقط به درستی باورهای خود و منطقی که او را به آنجا رسانده فکر می کند. برای تحت تاثیر قرار دادن این مرد، یا باید از او پیشی بگیرید یا به او ثابت کنید که اشتباه می کند. entjs با شنیدن انتقاد مشکلی ندارند. آنها هیچ چیز را بدیهی نمی دانند و از داشتن نظر متفاوت نمی ترسند.

2. موثر هستند

Entj ها به دلیل کارایی و تمرکز قوی خود شناخته می شوند. آن‌ها اغلب می‌توانند بدون نادیده گرفتن یا نادیده گرفتن وظایف دیگر، چند کار را انجام دهند. این افراد انرژی نامحدودی برای انجام کارها دارند و به نتایج بسیار خوبی می رسند. entjs اغلب به آنچه می خواهند می رسند زیرا به راحتی دلسرد نمی شوند. حتی زمانی که شما به آن فکر نمی کنید، آنها برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند و برنامه ریزی می کنند. آنها معتقدند که شکست ناپذیر هستند.

3. تفکر استراتژیک دارند

entjs متفکران دقیق و حل کننده مشکلات هستند. آنها اغلب ایده های عالی دارند و می توانند به هر موقعیتی از زوایای مختلف نگاه کنند. همچنین باعث می شود که آنها برای دستیابی به اهداف خود یک برنامه استراتژیک داشته باشند. به جای تسلیم شدن در برابر مشکلات، entj با رو به رو شدن با آنها انرژی می گیرد. این ویژگی‌ها با مهارت‌های شهودی او ترکیب می‌شوند و در نتیجه توانایی او را برای پیشبرد هر پروژه با راه‌حل‌های هوشمند و بلندمدت به پیش می‌برد.

4. آنها رهبران پرشوری هستند

entjs در دنیایی از فرصت ها زندگی می کنند و هر چالشی را که با آن روبرو می شوند با اشتیاق پاسخ می دهند. آنها رهبران به معنای واقعی کلمه هستند و از انرژی و اشتیاق خود برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در دیگران استفاده می کنند. مردم اغلب entjs را به عنوان رهبر خود انتخاب می کنند و این به آنها اجازه می دهد تا با کمک دیگران به اهداف بلند پروازانه خود برسند.

ضعف های شخصیتی entj

1. آنها رئیس و صریح هستند

با توجه به تفکر منطقی entjs، جای تعجب نیست که آنها در یافتن ایرادات در همه چیز متخصص هستند. این ویژگی به خودی خود مشکلی ندارد. مشکل زمانی به وجود می آید که این ویژگی با صراحت و بی توجهی به احساسات دیگران ترکیب شود. در این مورد، افراد با این تیپ شخصیتی ممکن است عبوس، ناخوشایند و بی توجه به نظر برسند. همه در برابر این ویژگی ها سکوت نمی کنند و نمی توانند دائماً از کاستی های خود بگویند.

2. صبر کمی دارند

entjs دیگران را با استانداردهای بالای خود نگه می دارند. آنها معتقدند که همه باید تا آنجا که می توانند سخت کار کنند و اغلب از افرادی که آهسته کار می کنند بیزارند.

3. مهاجرت

عواملی مانند تفکر استراتژیک، هوش بالا و اقدام قاطع هستند و به کسانی که استانداردهای آنها را برآورده نمی کنند به تحقیر نگاه می کنند. اعتماد به نفس خوب است، اما زیاده روی باعث می شود آدم خودشیفته به نظر برسد!

4. توانایی کنترل احساسات خود را ندارند

entjs نمی توانند به درستی همدلی کنند و زمانی که دیگران نمی توانند مانند آنها چیزها را درک کنند، ناتوان می شوند. بنابراین می توانند در روابط شخصی رفتار غیرمنطقی داشته باشند و احساسات دیگران را نادیده بگیرند. این باعث می شود که این افراد دوستی پیدا کنند.

entjدر محل کار

مدیرعامل یک شرکت با تیپ شخصیتی entj

entjs به راحتی در مرکز توجه قرار می گیرند. این ویژگی در کنار توانایی برقراری ارتباط و تصمیم گیری سریع در موقعیت های حساس، آنها را به رهبران طبیعی تبدیل می کند. این افراد گاهی اوقات رهبری گروه را بر عهده می گیرند بدون اینکه واقعا بدانند چگونه به آن موقعیت رسیده اند. Entj ساختار و نظم را دوست دارد. همچنین باعث می شود هنگام نظارت و راهنمایی دیگران و کمک به کارهای گروهی عملکرد خوبی داشته باشند. آنها می توانند به سرعت تعیین کنند که چه کاری باید انجام شود. سپس برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کنید و نقش هایی را برای اعضای گروه تعیین کنید.

اگر به افراد entj فضای مورد نیازشان را بدهید، خواهید دید که بهترین عملکردشان را دارند. مشاغلی که به آنها امکان ملاقات و تعامل با افراد مختلف را می دهد برای آنها مناسب است. حرفه های محبوب این نوع شخصیت عبارتند از:

شخصیت entj در روابط شخصی

از آنجایی که entjs برون گرا هستند، از تعامل با دیگران انرژی می گیرند. آنها عاشق گفتگوهای پرشور و به اشتراک گذاشتن ایده های خود با دیگران هستند. آنها دوستان همفکری می خواهند که به بحث های معنادار، منطقی و انتقادی علاقه مند هستند.

شخصیت entj برای دوستی آنها ارزش قائل است و به دوستان خود اهمیت زیادی می دهد. با این حال، بیان و درک احساسات برای او دشوار است. بنابراین، احتمالاً مقابله با احساسات افرادی که از او حساس تر هستند برای او دشوار است.

Entj ها با intjs، estjs، entps و سایر entj ها بهتر از سایر تیپ های شخصیتی کنار می آیند.

نکاتی برای موفقیت entjدر زندگی

اگر شخصیت فردی دارید، باید همیشه سعی کنید احساسات خود را به دیگران منتقل کنید. در غیر این صورت بی احساس به نظر می رسید و رابطه شما به درستی توسعه نمی یابد. سعی کنید به احساسات دیگران احترام بگذارید و خودکنترلی را تمرین کنید. صداقت مهم است، اما قبل از اینکه صادقانه صحبت کنید باید شرایط را بسنجید.

گاهی اوقات استراحت کنید. خوب است که سخت کار کنید، اما اگر از خودتان غافل شوید، در نهایت سلامتی شما آسیب خواهد دید. عواقب آن بر شما و خانواده شما تأثیر خواهد گذاشت. آیا شما اینطور فکر نمی کنید؟


مجموعه صوتی How to Shop - غلبه بر کمرویی و کمرویی

در این مجموعه صوتی راهبردهای مقابله با اضطراب اجتماعی و کمرویی را بیاموزید.

بنابراین می توانید شبکه اجتماعی خود را تقویت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید