علت قطع سرویس پیامک انبوه چیست؟


طبق آخرین گزارش ها همراه با قطعی برخی از شبکه های پیامکی و اینترنتی با حکم قضایی از امروز خاتمه خدمات پیامک انبوه هستند.

از امروز 31 اسفند 1401 کلیه خدمات ارسال پیامک در سراسر کشور به حالت تعلیق درآمده است. سرویس هایی که سایت ها و اپلیکیشن های ایرانی معمولا برای ارسال دعوت نامه های گروهی یا کدهای احراز هویت از آن ها استفاده می کنند به دلایل تقریبا واضحی قطع شده اند!

گروه های هارون

بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: محدودیت‌های فضای مجازی تا رفع بلاتکلیفی ادامه خواهد داشت

خاتمه خدمات پیامک انبوه

این در حالی است که در روزهای اخیر و فیلتر اینستاگرام و واتس اپمشکلات زیادی برای بسیاری از افراد و کسب و کارها پیش آمد و اعتراضات به فیلترینگ نیز رسماً مطرح شد.

اما به جای ارائه پاسخ روشن در مورد زمان رفع محدودیت ها یا دلیل محدودیت ها، سرویس های دیگری مانند فروشگاه گوگل پلی، برخی بازی های آنلاین و حتی اخیرا سرویس تبلیغات گوگل به دایره فیلتر نیز اضافه شده اند!

علت قطع سرویس پیامک انبوه چیست؟

در حال حاضر، اما با خاتمه خدمات ارسال پیامک بسیاری از پلتفرم های ایرانی قادر به جذب کاربران جدید نخواهند بود. دلیل این حکم هنوز مشخص نیست، اما نمی‌توان آن را مرتبط دانست هک پلتفرم Push Notification در هفته های اخیر و اعتراضات در سراسر کشور.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قطع سرویس پیامک انبوه چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری موارد تکراری را پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید