فانتزی جنسی ناگفته و شنیده نشده


فانتزی جنسی تصویری است که توسط ذهن خلاق ما ایجاد می شود و میل جنسی را در لحظه افزایش می دهد، تصویری که ممکن است از نظر محتوا و فراوانی متفاوت باشد، اما تقریباً همه آن را تجربه می کنند. گاهی اوقات تخیلات جنسی انواعی هستند که برای مدت طولانی مورد نیاز بوده است. با ما همراه باشید تا با این فانتزی های رایج و غیر معمول بیشتر آشنا شوید.

فانتزی جنسی چیست؟

رویای رهایی از محدودیت های رابطه جنسی برای همه افراد وسوسه انگیز است، اما سوال اینجاست که چه محدودیت ها و رهایی به چه قیمتی؟

این خیالات نفسانی بدون هیچ محدودیتی در اعماق ذهن انسان شکل می گیرد و وجودش را غرق در لذت می کند. بسیاری از افراد می ترسند که تخیلات جنسی آنها نشانه انحراف یا نوعی بیماری روانی باشد، در حالی که اگر فردی از زندگی مشترک و رابطه جنسی با همسر خود راضی باشد، تخیلات جنسی احتمال بیشتری به این رابطه می دهد و کیفیت رابطه را افزایش می دهد. حتی اگر مردی از زندگی جنسی خود راضی نباشد، می تواند این خیالات را با نیازهای برآورده نشده خود جایگزین کند.

انواع تخیلات جنسی رایج

1. تخیلات جنسی معمولی

این تخیلات جنسی معمولاً سالم یا عادی در نظر گرفته می شوند که رایج ترین آنها عبارتند از:

 • رابطه جنسی مقعدی یا دهانی؛
 • BDSM;
 • پورنوگرافی تماشا کنید.

طبق یک مطالعه در سال 2020، فانتزی جنسی یک سوم بزرگسالانی است که رابطه باز دارند.

2. تخیلات جنسی غیر معمول

این تخیلات مربوط به رفتار انحرافی یا انگیزه رفتار مجرمانه است. رایج ترین آنها عبارتند از:

 • تئاتر یا ارتدکس (نمایشگاه گرایی): تمایل به نشان دادن اندام تناسلی جنس مخالف.
 • فتیشیسم یا سوغاتی (فتیشیسم): لذت جنسی با یک عضو، شی یا فعالیت خاص بدن.
 • میوه خوری یا زباله (برادری): مالیدن قسمت هایی از بدن خود (معمولاً اندام تناسلی) به بدن دیگران بدون رضایت آنها و اغلب در مکان های شلوغ.
 • مازوخیسم یا خودآزاری (مازوخیسم): لذت جنسی ناشی از درد جسمانی یا تحقیر خود.
 • پارافیلی یا انحراف جنسی (پارافیلیا): میل جنسی غیر طبیعی که اغلب با فعالیت های شدید و گاهی خطرناک همراه است.
 • پدوفیلی (پدوفیلی): جهت گیری جنسی برای کودکان
 • سادیسم یا آزار و اذیت دیگر (سادیسم): لذت جنسی ناشی از تحمیل درد جسمانی به دیگران.
 • چشم انداز (فضول گرایی): تماشای دیگران در موقعیت های جنسی بدون اطلاع یا رضایت آنها.

محبوب ترین موضوعات فانتزی جنسی

1. رابطه جنسی گروهی

فانتزی جنسی سکس گروهی

رابطه جنسی گروهی یکی از محبوب ترین موضوعات در فانتزی های جنسی است. بر اساس تحقیقات، 87 درصد از زنان و 95 درصد از مردان از تصور چنین رابطه ای خوشحال هستند و دلیل آن احساس قدرت است. در این خیال، انسان خود را عنصر اصلی تاریخ و مرکز توجه تصور می کند و از این قدرت برخوردار است.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

انواع فانتزی های جنسی به یکی از سه دسته تقسیم می شوند:

 • تخیلاتی که شخص برای خود نگه می دارد;
 • خواسته هایی که از همسرش می کند;
 • فانتزی هایی که می خواهد در زندگی واقعی تجربه کند.

فانتزی رابطه جنسی گروهی بهتر است همیشه در ذهن داشته باشید و با کسی جز درمانگر صحبت نکنید!

2. ماجراجویی جنسی. اشتیاق به تنوع و تازگی

همه ما هیجان امتحان کردن فعالیت های جدید را دوست داریم و نه نمی گوییم. یکی از موضوعات فانتزی جنسی، انجام فعالیت های جنسی جدید در محیطی جدید است که ترشح آدرنالین را تحریک می کند. این فانتزی حول محور تازگی رابطه زن و مرد در اتاق خواب می چرخد.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

اولین قدم این است که با شریک زندگی خود صحبت کنید. البته، شما باید بسیار مراقب باشید که در هنگام گفتن این حرف، شریک زندگی خود احساس بی کفایتی نکند. ابتدا از او تعریف کنید و سپس درخواست خود را به عنوان پیشنهاد مطرح کنید و بگذارید در مورد آن فکر کند.

3. فانتزی آزاد در مورد روابط

فانتزی روابط آزاد و آزاد یکی از تخیلات جنسی ناسالم است که مرد خود یا شوهرش را در ارتباط با شخص دیگری تصور می کند. به یاد داشته باشید که تحقق این فانتزی یک عمل غیراخلاقی است که نه تنها مرزهای رابطه را زیر پا می گذارد، بلکه منجر به احساس گناه یا حتی قطع زندگی مشترک می شود.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

ریشه این خیالات را پیدا کنید. از رابطه خود راضی نیستید؟ مقداری آدرنالین می خواهید؟ آیا با مشکلات سر و کار دارید؟ وقتی این ایده ها را مرور می کنید به احساس خود فکر کنید و سعی کنید سرنخ هایی برای نیازهای برآورده نشده پیدا کنید.

4. روابط عاشقانه

فانتزی های جنسی با یک رابطه عاشقانه

برای بسیاری از افراد، روابط عاشقانه و صمیمیت به قدری برانگیخته می شود که با فعالیت های عاشقانه دو نفره مانند پیاده روی طولانی در کنار ساحل، شام با نور شمع و گاه به گاه کور کردن، تحریک می شوند.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

ریشه این خیال پردازی ها معمولاً شک و تردید به خود و عدم قدردانی است. زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید، زبان عشق طرف مقابل را بیاموزید و در حین رابطه جنسی ارتباط چشمی برقرار کنید.

5. رابطه جنسی ممنوع و تابوها

هر نوع عمل جنسی یا جنسی که در زندگی واقعی عجیب، مزاحم یا ممنوع و خشونت آمیز تلقی شود، مغز انسان را تحریک و تحریک می کند. رویایی و نمایشی از رایج ترین این فانتزی ها هستند.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

بهتر است با یک درمانگر صحبت کنید. این فانتزی معمولاً با نارضایتی از دیگری همراه است و هر چقدر هم که تحریک آمیز باشد، هرگز نباید در زندگی واقعی به کار گرفته شود. درمانگر می تواند راه هایی را برای خلاص شدن از شر این خیال پردازی ها پیشنهاد کند.

6. رابطه جنسی اجباری (BDSM)

این فانتزی رایج ترکیبی از زندان، نظم، اسارت و سادومازوخیسم است که در آن فرد تصور می کند که رابطه را کنترل می کند یا از دیگری اطاعت می کند. از نظر روانشناسی، ایده اطاعت برای کسانی که در دنیای بیرونی شخصیتی کنترل کننده دارند جذاب است. از سوی دیگر، کنترل رابطه به دلیل تابو بودن رابطه جنسی اجباری تحریک آمیز است.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

اولین قدم برای تحقق این فانتزی جنسی، اطمینان از ایمنی و خرد آن است. ابتدا مطمئن شوید که شوهرتان بی حوصله است، یا حداقل مشکلی ندارد، سپس در مورد نحوه انجام این کار، ایجاد نقش، ایجاد تمایز، و با مرور مداوم موقعیت در طول نمایش مطمئن شوید که شوهرتان را آزار ندهید.

7. تمایل به انعطاف پذیری نقش جنسی

این فانتزی به این معنی است که فرد به طور داوطلبانه نقش جنسی خود را تغییر می دهد یا شریکی دارد که می خواهد این کار را انجام دهد. کاوش در نقش ها و شخصیت های مختلف سرگرم کننده، خلاقانه و رهایی بخش است و با زیر سوال بردن هنجارها و انتظارات فرهنگ جامعه به فرد انگیزه می دهد.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

کارشناسان معتقدند که این تخیلات جنسی اغلب به دلیل میل به کشف هویت جنسی یا تمایل به احساس راحتی بیشتر با شریک زندگی است. اما اگر این خیال پردازی ها فراتر از حد تصور فرد باشد و ثابت باشد، باید با کمک یک درمانگر با آنها مواجه شد.

تمایل به تغییر خود در تخیلات جنسی

تحقیقات نشان می دهد که 97 درصد از مردم برخی از ویژگی های خود را هنگام مرور تخیلات جنسی تغییر می دهند. این تغییرات بسته به جنسیت و گرایش جنسی افراد متفاوت است، به عنوان مثال:

 • زنان و مردانی که همجنسگرا یا دوجنسگرا هستند در تخیلات جنسی خود به طور متفاوتی در مورد بدن خود فکر می کنند. فانتزی های مردانه بیشتر در مورد تغییر ظاهر اندام تناسلی مردانه است.
 • مردان بیشتر خود را جوان‌تر تصور می‌کنند، در حالی که زنان بیشتر خود ایده‌آل خود را در آینده تصور می‌کنند. به گفته روانشناسان، این تفاوت ریشه در میزان پشیمانی بین دو جنس دارد. مردان معمولاً بیشتر در حالت پشیمانی هستند و خود را در سنین پایین تصور می کنند که گویی فرصت جدیدی به خود می دهند.
 • مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا شخصیت‌های خود را در خیال‌پردازی‌های جنسی متفاوت درک می‌کنند. این بیشتر در افراد درونگرا یا روان پریشان دیده می شود.
 • مردان در فانتزی های جنسی خود را مطیع تر و زنان را مسلط تر می دانند.
 • افراد غیر باینری بیشتر از دیگران تخیلات جنسی خود را تغییر می دهند.

منظور از تخیلات جنسی چیست؟

دیدگاه عمومی نسبت به تخیلات جنسی شوم است، اما همه تخیلات انحرافی نیستند. برخی از آنها حتی می توانند نقش مثبتی در زندگی افراد داشته باشند. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می‌دهد که تخیلات جنسی به زنان کمک می‌کند تا برانگیخته و ارضا شوند.

تخیلات جنسی افکار بی معنی نیستند که گهگاه از تخیلات انسان بگذرند. هر یک از تصاویری که یک فرد را به چالش می کشد، ایده ای از شخصیت، سبک دلبستگی و هویت فرهنگی او به ما می دهد.

تأثیر شخصیت بر تخیلات جنسی

تخیلات جنسی اطاعت در یک رابطه

اینکه یک مرد چگونه خود را در تخیلات جنسی تصور می کند، اطلاعات زیادی در مورد شخصیت او به ما می دهد. اگر او خود را در رابطه مسلط می بیند، ممکن است نشانه شخصیتی درونگرا باشد یا اگر بدن یا شخصیت خود را در تخیل خود تغییر دهد، ممکن است شخصیتی عصبی و پرخاشگر داشته باشد.

بر اساس یک مطالعه، ارتباط نزدیکی بین خیال‌پردازی‌های جنسی، که شامل تسلط بر رابطه و تحقیر شخص دیگر است، و فردی که در جامعه ناسازگار (مخالف یا غیرقابل کنترل) در نظر گرفته می‌شود، وجود دارد.

تأثیر سبک دلبستگی بر رویه های جنسی

مطالعات نشان می دهد که افرادی که دارای سبک های دلبستگی مضطرب و اجتنابی هستند بیشتر احتمال دارد که تخیلات جنسی خود را تغییر دهند. می توان گفت افرادی که به اضطراب دلبستگی دارند می توانند از خیال پردازی های خود برای رهایی از نگرانی های طرد شدن استفاده کنند. یا مثلاً کسانی که سبک دلبستگی اجتنابی دارند سعی می کنند از این خیال پردازی ها فاصله بگیرند. تحقیقات نشان می دهد که هیچ گونه فانتزی عاشقانه در تخیلات جنسی این افراد وجود ندارد.

تأثیر فرهنگ بر رویه های جنسی

آرمان هایی که فرد از جامعه دریافت می کند و در ذهن او به عنوان “اجباری” ثبت می شود، مستقیماً روی خیال پردازی جنسی او تأثیر می گذارد. طبق تحقیقات، فانتزی جنسی زنان شامل تغییرات بیشتری است. زنان در تخیلات جنسی خود تمایل بیشتری به تغییر خصوصیات بدنی خود دارند تا به بدن ایده آل جامعه برسند. مردان نیز در خیال پردازی های خود اندام تناسلی قوی تری را تصور می کنند. واضح است که همه اینها واکنش ذهن انسان به آرمان های فرهنگی جامعه برای بدن است.

محققان معتقدند که فانتزی جنسی ممکن است رفتار شخصیت‌های فیلم‌ها و رمان‌های عاشقانه را نیز منعکس کند.

تمرین فانتزی های جنسی

فانتزی جنسی محصول تخیل فعال است. ذهن خیالی انسان به طور فعال صحنه هایی را خلق می کند که ممکن است دور از واقعیت باشد، اما دیدن آنها لذت بخش است. توجه داشته باشید که صرفاً به این دلیل که فرد در مورد خود یا همسرش متفاوت فکر می کند، لزوماً به معنای نارضایتی از زندگی واقعی نیست. به هر حال، این فانتزی ها می تواند به تحریک افراد بیشتر و افزایش عزت نفس جنسی آنها کمک کند.

تجربه تمام لذت های جنسی در واقعیت امکان پذیر نیست، اما برخی افراد دوست دارند حداقل یک بار لذت های جنسی را تجربه کنند. در این موارد می توان تا حدودی لذت تحقق این خواسته ها را از طریق صحنه سازی ذهنی تجربه کرد.

به یاد داشته باشید که تخیلات جنسی لازم نیست عملی باشند! اگر با همسرتان رابطه خوبی دارید و هر از چند گاهی فانتزی «خیانت» به سراغتان می آید، فکر نکنید با تمرین این فانتزی شادتر خواهید شد.

آخرین کلمه

ما قبلاً می دانیم که فانتزی جنسی عجیب، زشت یا نشانه بیماری نیست. بسیاری از این خیال پردازی ها نه تنها به زندگی مشترک آسیب می زند، بلکه کیفیت رابطه جنسی را نیز بهبود می بخشد. البته به محض اینکه این افکار و الگوهای فکری باعث ناراحتی و نارضایتی طرف مقابل شود، درمانگر باید راهی برای مقابله با آنها بیابد. اگر نظر یا توصیه ای در مورد این فانتزی ها دارید، مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید