فرمانده مقتول جهاد اسلامی که بود؟به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه (دیروز/23 مرداد) با نام «صباح صدوق» به نوار غزه حمله کرد که طی آن 10 نفر از جمله «تیسیر الجباری» کشته شدند. “، فرمانده “سرایا القدس” شاخه نظامی جهاد.شهید اسلام.

به گزارش الجزیره، الجباری متولد 18 ژانویه 1972 با نام کامل «تیسیر محمود الجباری» و نام مستعارش «ابومحمود» است. او از خانواده الجباری است، خانواده ای که «احمد الجباری» مرد شماره دو گردان های القسام شاخه نظامی حماس که در سال 2012 کشته شد نیز با این خانواده مرتبط است.

خانواده تیسیر الجباری در منطقه «الشجاع» (شرق غزه) و هم مرز با فلسطین اشغالی زندگی می کنند، منطقه ای که هدف تمامی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه بوده است. شناخته شده است که خانواده او به صفوف مقاومت، به ویژه جنبش های حماس و جهاد اسلامی پیوسته اند.

تیسیر از کودکی به جهاد اسلامی پیوست و رئیس شورای دانش آموزی جنبش شد. وی چندین بار در زندان های رژیم صهیونیستی زندانی شد و پس از امضای پیمان اسلو در سال 1993 نیز چندین بار توسط دستگاه های امنیتی این سازمان خودگردان بازداشت شد.

وی فارغ التحصیل رشته شریعت اسلامی از دانشگاه اسلامی غزه است و مسئولیت و وظایف وی به شرح زیر است:

*عضو شورای نظامی سرایا القدس و فرمانده منطقه شمال این جنبش در نوار غزه. وی در سال ۱۳۹۸ به عنوان جانشین شهید «بهاء ابوالعطا» انتخاب شد. او دو بار در سال های 2012 و 2014 کشته شد اما زنده ماند.

* وی از فرماندهان سرایا القدس در انتفاضه الاقصی بود.

* وی فرماندهی پرونده عملیاتی مرکزی سرایا القدس در نوار غزه را بر عهده داشت و نقش مهمی در توسعه آن داشت.

* در عملیات شمشیر قدس فرماندهی منطقه شمال در سرایا القدس را بر عهده داشت.

* وی از سردمداران موشک های مقاومت از جمله سامانه موشکی جهاد اسلامی بود که در اردیبهشت 1390 رونمایی شد.

سرانجام روز گذشته رژیم صهیونیستی با حمله به برج مسکونی «فلسطین» در خیابان الشهداء در غرب غزه، این فرمانده ارشد را به هلاکت رساند و اعلام کرد که الجباری چندین عملیات را طراحی کرده و در پشت صحنه بسیاری از عملیات ها حضور داشته است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید