فروش جهانی Top Gun 2 از مرز 1 میلیارد دلار فراتر رفت


فروش جهانی Top Gun Maverick در نهایت از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد و رکوردی بی سابقه را ثبت کرد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیونفروش جهانی Top Gun Maverick از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است. فروش جهانی Top Gun 2 تا پایان روز یکشنبه از مرز 1 میلیارد دلار گذشت و این فیلم پنجاهمین فیلمی است که با وجود تورم به کلوپ فیلم 1 میلیارد دلاری رسیده است. Top Gun 2 همچنین اولین فیلم تام کروز است که به فروش یک میلیارد دلاری دست یافته است.

علاوه بر این، Top Gun Maverick رسماً به پرفروش ترین فیلم سال 2022 در سراسر جهان تبدیل شده است و اولین فیلم یک میلیارد دلاری در سال 2022 و دومین فیلم یک میلیارد دلاری از دوران تاج و تخت است. Top Gun 2 همچنین اولین فیلم غیر ابرقهرمانی است که در دوران کرونا به فروش 1 میلیارد دلاری دست یافته است. Top Gun: Maverick در آمریکای شمالی 7.521 میلیون دلار و در سایر نقاط جهان 484.7 میلیون دلار فروخته است و مجموع فروش خود را به کمی بیش از 1 میلیارد دلار رسانده است.

فروش Top Gun 2 به لطف اکران در سینماهای IMAX اندکی کاهش یافت و با فروش 30.5 میلیون دلاری در هفته پنجم اکران خود به صدر باکس آفیس آمریکا بازگشت. Top Gun 2 همچنین در آخر هفته 44.5 میلیون دلار در سایر نقاط جهان فروخت. Spider-Man: No Way Home تنها فیلم 1 میلیارد دلاری در دوران کرونا با فروش 89.1 میلیارد دلاری بود.

پارامونت می گوید 16 درصد از تماشاگران Top Gun: Maverick حداقل یک بار فیلم را تماشا کرده اند و 4 درصد آن را چهار بار یا بیشتر تماشا کرده اند. Top Gun 2 همچنین بزرگترین فیلم اکشن پارامونت در 15 بازار مختلف از جمله بریتانیا، استرالیا، فرانسه و برزیل است. Top Gun با بازی تام کروز که در سال 1986 اکران شد، 3.357 میلیون دلار در باکس آفیس فروخت.

دیدگاهتان را بنویسید