فروش خودروهای مونتاژ شده چند برابر قیمت واقعی


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به ممنوعیت واردات خودرو در سال های اخیر، خودروهای خارجی مونتاژ شده در کشور توانسته اند وارد بازار …

فروش واحدة ومنتجی کاند براب وایرت عالی کیفیت فروش واحدة ومنتجی کاند براب وایرت عالی کیفیت

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توجه به ممنوعیت واردات خودرو در سال های اخیر، خودروهای خارجی مونتاژ شده در کشور توانسته اند بازار را در اختیار بگیرند و با قیمت های عجیب و غریب و گران عرضه شوند.

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از گرانی خودروهای مونتاژی اظهار داشت: قیمت خودروهای مونتاژی وارداتی از کشورهایی مانند چین در چین مناسب و مقرون به صرفه است اما زمانی که در کشور ما مونتاژ می شود چندین بار به فروش می رسد. ارزش واقعی می رسد

این عضو شورای اسلامی افزود: با توجه به ممنوعیت واردات خودرو در سال های اخیر، خودروهای خارجی مونتاژ شده در کشور توانسته اند بازار را در اختیار بگیرند و با قیمت های عجیب و غریب و گران به فروش برسند.

وی افزود: مقایسه قیمت های جهانی خودروهای مونتاژی با قیمت های داخلی تفاوت عمیق و فاحشی را نشان می دهد که گاهی به 2 برابر می رسد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مردم از ضعف نظارت بر قیمت گذاری خودروهای مونتاژی گلایه دارند و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده باید با نظارت دقیق از تخلفات جلوگیری کند، گفت: همانطور که انحصار بازار با خودرو از بین رفته است. واردات بله، این خودروها نیز به قیمت واقعی خود باز خواهند گشت.

دیدگاهتان را بنویسید