فناوری تشخیص کمین نیمه خودکار در جام جهانی 2022 قطر معرفی خواهد شد.


بر اساس اعلام فیفا، در جام جهانی 2022 قطر از فناوری تشخیص تنظیمات نیمه خودکار برای افزایش سرعت و دقت تنظیمات در این مسابقات استفاده خواهد شد.

فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کرده است که در جام جهانی 2022 قطر از فناوری جدیدی برای تشخیص کمین استفاده خواهد کرد که بسیار دقیق و سریع است. این فناوری جدید با استفاده از مجموعه ای از سنسورها و دوربین ها، مکان دقیق توپ و بازیکن را اندازه گیری می کند و یک مدل تنظیم سه بعدی را برای داوران با دقت بالا شبیه سازی می کند.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: پخش نشدن مسابقات جام جهانی از تلویزیون ایران؛ برنامه تلویزیونی جام جهانی چگونه است؟

فناوری تشخیص کمین نیمه خودکار جام جهانی 2022 قطر

فناوری کمین نیمه اتوماتیک در جام جهانی 2022 قطر معرفی می شود

فیفا امروز رسما اعلام کرد که فناوری تشخیص کمین نیمه خودکار (SAOT) که مدت ها مورد انتظارش بود، برای استفاده در جام جهانی 2022 قطر آماده است. در این فناوری از چندین دوربین برای ردیابی حرکت بدن بازیکنان و البته سنسور داخل توپ استفاده می شود و با کمک این المان ها تصاویر سه بعدی بسیار دقیقی از وضعیت مسابقه به سرعت بر روی صفحه نمایش شکل می گیرد. .

برای اینکه از فناوری تشخیص کمین نیمه خودکار در جام جهانی 2022 استفاده شود، همه استادیوم های میزبان مسابقات باید 12 دوربین روی پشت بام داشته باشند که در یک ثانیه 50 بار از 29 نقطه کلیدی روی بدن بازیکنان نمونه برداری کنند. داده های ثبت شده در نهایت توسط هوش مصنوعی پردازش می شوند و یک کمین سه بعدی برای کمک به تیم VAR تشکیل می شود.

یوهانس هولزمولر، مدیر نوآوری فیفا، درباره استفاده از فناوری تشخیص آفساید نیمه خودکار در جام جهانی قطر گفت که سنسور موجود در توپ شدت ضربه ها را اندازه گیری می کند تا بهترین خط آفساید را زمانی که توپ برای بازیکن ارسال می شود، تعیین کند. کمین

او می گوید که با این فناوری، در عرض چند ثانیه پس از یک آفساید مشکوک، یکی از داوران VAR وضعیت را بررسی می کند. سیستم جدید میانگین زمان لازم برای تصمیم گیری در مورد کمین را از 70 ثانیه به 25 ثانیه کاهش می دهد.

با این حساب باید گفت که فیفا برای سومین بار متوالی فناوری جدیدی را وارد جام جهانی می کند. همه چیز با جام جهانی 2010 و اشتباه یک کمک داور شروع شد که فیفا را متقاعد کرد که از فناوری خط دروازه در جام جهانی 2014 استفاده کند. سپس در جام جهانی 2018 روسیه، این سیستم برای اولین بار برای کمک داور ویدیویی (VAR). اکنون زمان استفاده از فناوری کمین نیمه اتوماتیک در جام جهانی 2022 قطر است.

البته پیش بینی می شود دقت این سیستم تنظیم جدید در جام جهانی قطر بسیار بیشتر از کمک داور ویدیویی باشد. پیر لوئیجی کولینا، داور معروف و بازنشسته که مدیر برنامه داوری فیفا نیز هست، معتقد است که این ابزارها بسیار دقیق تر از انسان هستند، اما همچنان می توانند دقیق تر باشند. در زیر می توانید ویدئویی از نحوه عملکرد فناوری تشخیص کمین نیمه اتوماتیک را مشاهده کنید:


بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد استفاده فیفا از فناوری تشخیص کمین نیمه اتوماتیک در جام جهانی 2022 قطر چیست؟ نظرات خود را با تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید