فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ؛ تیری به قلب کارآفرینان اینترنتی؟


دادستان کل کشور در اظهارات جدید خود به نوعی فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ او امضا کرد تا آخرین امیدهای تجارت اینترنتی را ناامید کند.

دادستان کل کشور در تازه ترین اظهارات خود ضمن تایید اینکه کسب و کارهای اینترنتی پس از اعمال محدودیت ها با مشکل مواجه شده اند، تاکید کرد که در هر صورت اینستاگرام و واتس اپ شاهد برگزاری کلاس ها بوده است. یک جرم، عفت و بی بند و باری خوب.

گروه های هارون

بیشتر بخوانید:

تسهیلات ویژه مهاجرت برای مشاغل محلی به پلت فرم محلی؛ جدیدترین ترفند وزارت ارتباطات برای جذب کاربر!

بهترین جایگزین واتس اپ در ایران; چه برنامه ای شبیه به Whatsapp نصب کنیم؟ [16 اپلیکیشن مشابه واتساپ]

فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ

فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ
آیا فیلتر واتس اپ و اینستاگرام دائمی است؟

به روز رسانی در 18 اکتبر: بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در سایت اینترنتی شرق با عنوان “شرق از قابلیت فیلتر دائمی اینستاگرام و پلتفرم های خارجی خبر می دهداو عنوان خود را اینگونه انتخاب کرد:آیا فیلترینگ دائمی است؟».

به گزارش تکراتو و به نقل از شرق: بر اساس ماده ۳۳ منشور حقوق شهروندی، شهروندان حق دارند آزادانه و بدون تبعیض از فرصت دسترسی و ارتباط و کسب اطلاعات و دانش در فضای مجازی بهره مند شوند. این حق از جمله شامل احترام به تنوع فرهنگی، زبان، سنت ها و باورهای مذهبی و رعایت موازین اخلاقی در فضای مجازی است.

در بخشی از این مقاله به موارد زیر اشاره شده است:

علی حدادی، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس گفت: ما با فیلتر کردن روی پلتفرم های خارجی و سپس با محدودیت کسب و کار در فضای مجازی مخالفیم و ابهامات طرح در روند بررسی برطرف می شود.

همچنین قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان و از حامیان قبلی طرح حفاظت در این باره به شارک گفت:

طبق اطلاعات من فیلتر فضای مجازی ثابت را تنظیم کنید نیست، اما قصد و برنامه دولت حاکمیت بر فضای مجازی است.

در بخشی دیگر نیز آمده است: غلامرضا نوری کاسالیه، نماینده ضد فیلتر مجلس در این باره به شارک گفت: بستر اینستاگرام نه تنها فضایی برای تفریح ​​مردم، بلکه فضایی برای کسب درآمد و کسب درآمد آنلاین و مجازی است. مشاغل . پس چگونه دولت قبل از اینکه بتواند یک پلتفرم جایگزین که اعتبار و اثربخشی اینستاگرام را دارد، آن را تعطیل کند؟ برش و فیلتر کردن به معنای وقفه در تجارت و خاموش شدن ارتباطات است. وقتی آن ظرفیت را ندارند و نمی توانند آن را جایگزین کنند، چگونه می توانند آن را حفظ کنند؟»


شرایط حذف فیلترهای واتس اپ و اینستاگرام اعلام شد [+آپدیت 10 مهر]

به روز رسانی در 16 اکتبر: بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در سایت خبرآنلاین با عنوان “تصویب فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ/ زارع پور: بستری که قوانین جمهوری اسلامی را به رسمیت نشناسد بستر مناسبی برای تجارت نیست.به نظر می رسید فیلترینگ اینستا و واتس اپ دائمی خواهد بود.

در بخشی از این خبر آمده است:

زارع پور در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم بازگشت اینستاگرام گفت که هنوز تصمیمی گرفته نشده است. وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا روبیک جایگزین اینستاگرام خواهد شد، گفت: هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم. زارع پور وی در پایان توصیه کرد که کسب و کارها نباید روی پلتفرمی که قوانین کشور را رعایت نمی کند سوار شوند.

ویدیوی منتشر شده در همشهری آنلاین درباره فیلتر شدن مداوم واتس اپ و اینستاگرام را ببینید:


چند روز پیش برای شما فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ گفتیم و حالا اظهارات جدید دادستان کل کشور می تواند نشانه قطعیت این موضوع باشد. اخیراً دادستان کل کشور اعلام کرده است که اگرچه کسب و کارهای مردم در اینستاگرام در حال حاضر با مشکل مواجه هستند، اما بهتر بود خود مردم در این زمینه آینده نگری لازم را انجام می دادند!

به گفته حجت الاسلام منتظری، مردم از همان ابتدا که بسترهای مناسب داخلی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی فراهم شد باید به این بسترهای داخلی مهاجرت می کردند تا با مشکلات امروزی مواجه نشوند!

فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ تایید شد

محمدجعفر منتظری در همایش نقش نخبگان در جهاد تبیینی با تاکید بر اینکه امروز دشمن در تلاش است تا با استفاده از ابزارهای فرهنگی ارزش های دینی ما را زیر سوال ببرد. وی اذعان داشت: قبلاً باید هوشیار بود که دشمن به فکر خونریزی فرهنگی نباشد. دادستان کل کشور افزود:

ای کاش زمانی عمل می کردیم که مقام معظم رهبری مشکل مقابله با تهاجم فرهنگی فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را برجسته کرده بودند. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را بر عهده داشت در توییتی فیلترینگ اینترنت را زیر سوال برد. ای کاش جلسه و مناظره ای صورت می گرفت تا با دلایل روشن ثابت کنم که او در این جنایت دست داشته است.

دادستان کل کشور در سخنانی درباره تحولات کسب و کار مردم تاکید کرد: سهل انگاری، تقصیر و بی اعتنایی عمدی به اظهارات مرد اول کشور به این نقطه منجر شده و اکنون شاهد انجام بداخلاقی هستیم. و کلاس های فحاشی اینستاگرام و واتس اپ.

حجت الاسلام منتظری همچنین تصریح کرد: آتش زدن قرآن، مسجد و حسینیه در شرایط فعلی کار فضای مجازی است. جوانان نمی دانند پشت صفحه مجازی و در واقعیت چه می گذرد. وی در ادامه از کسانی که آنها را «وکلای بسیجی» خطاب کرده است، خواست تا به موارد قانونی مانند فوت مهسا امینی رسیدگی کنند تا شبهات برطرف شود.

در مجموع آنچه از اظهارات آقای منتظری به دست می آید این است که دولت قصد ندارد به این زودی ها چنین کاری انجام دهد. فیلتر اینستاگرام و واتس اپ و شاید این دو شبکه اجتماعی محبوب برای همیشه فیلتر بمانند.

آیا فیلترینگ مداوم اینستاگرام و واتس اپ راه حلی برای دل کارآفرینان اینترنتی است؟ نظر شما در این مورد چیست؟

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید