فیلم جنگی هند; 15 عنوان از بهترین فیلم های جنگی هند چگونه است


از گذشته تا به امروز، دوستداران سینمای هند رقص های باشکوه هند را با لباس های ابریشمی رنگارنگ، موسیقی پرشور، ماجراهای عاشقانه و اکشن شگفت انگیز به یاد می آورند. البته امروزه بالیوود بسیار رشد کرده و توانسته طرفداران جدیدی پیدا کند. در این مطلب به سراغ یکی از قسمت های مختلف سینمای هند یعنی فیلم جنگی هند رفته ایم. فیلم های جنگی بخشی جدایی ناپذیر از سینمای سراسر جهان هستند و هند نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه 15 فیلم جنگی هندی را معرفی می کنیم که جزو بهترین ها هستند.

1. شرشا

فیلم هندی جنگ گسترده

سال ساخت: 2021
زبان: هندی
ژانر. دسته: جنگ، بیوگرافی
مدت زمان فیلم: 145 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: وایشنویسم
بازیگران اصلی: سیذارت مالهوترا، کیارا آدوانی، کریتی خربندا، شیو پاندیت، پرانای پاچائوری
رتبه بندی (IMDb): 8.7

فیلم جنگی جدید هندی شیر شاه یکی از بهترین فیلم های هندی سال 2021 است که بر اساس بیوگرافی کاپیتان ویکرام چاکرا از اولین نبرد تا آخرین نبرد او در جنگ کارگیل ساخته شده است. شیر شاه با رنگ جنگی و درام عاشقانه یکی از محبوب ترین و بهترین فیلم های جنگی بالیوود است. در تابستان 2021، این فیلم به عنوان پربیننده ترین فیلم هندی در آمازون اعلام شد.

2. اوری; Uri: The Surgical Strike

اعتصاب جراحی فیلم جنگی هند

سال ساخت: 2019
زبان: هندی
ژانر. دسته: اکشن، درام، جنگی
مدت زمان فیلم: 138 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: آدیتا دار
بازیگران اصلی: ویکی کاوشال، پرش راول، یامی گوتام، مهیت راینا، کریتی کولهاری
رتبه بندی (IMDb): 8.6

دومین فیلم در این فهرست یک فیلم جنگی جدید هندی و یک داستان واقعی “Surgical Strike” است. پیام اصلی فیلم های جنگی نشان دادن فداکاری مردان ارتش برای حفظ امنیت مرزهای کشور است. Surgical Strike بر اساس داستان واقعی حملاتی است که توسط ارتش هند پس از کشته شدن 23 سرباز توسط تروریست ها انجام شد. آدیتا دهار، کارگردان این فیلم، جزئیات وحشتناک حملات تروریستی را به خوبی نشان می دهد. همچنین برنامه ریزی دقیق، شجاعت محض فرمانده ارتش هند، فداکاری سربازان و تأثیر آن در نتیجه جنگ به وضوح قابل مشاهده است. این فیلم برنده جایزه بین المللی هند و جایزه فیلم فیر شد پس آن را از دست ندهید.

3. Prahaar Prahaar: The Final Attack

فینال حمله فیلم جنگ هند

سال ساخت: 1991
زبان: هندی
ژانر. دسته: درام، جنگی، هیجان انگیز
مدت زمان فیلم: 168 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: نانا پاتیکار
بازیگران اصلی: نانا پاتیکار، دیمپل کاپادیا، غاتوم جوگولکار
رتبه بندی (IMDb): 8

پرهار یک فیلم جنگی قدیمی هندی و اولین فیلم از این ژانر بود که نانا پاتیکار در آن بازی کرد. نانا در این فیلم نقش یک افسر سرسخت ارتش را بازی می کند که مسئولیت آموزش کماندویی را بر عهده دارد. با مرگ یک افسر ارتش به دست اشرار محلی، نانا پاتیکار وارد عمل می شود و مسئولیت های ناتمام افسر را بر عهده می گیرد.

4. 1971

فیلم جنگی هندی 1971

سال ساخت: 2007
زبان: هندی
ژانر. دسته: جنگ، درام
مدت زمان فیلم: 150 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: امرت ساغر
بازیگران اصلی: مانجو باجیپی، راوی کیشان، ویوک میشرا
رتبه بندی (IMDb): 8

این فیلم جنگی دوبله فارسی هندی بر اساس یک داستان واقعی در پاکستان 6 سال پس از جنگ آزادیبخش بنگلادش در سال 1971 ساخته شده است.این فیلم فرار جسورانه 6 اسیر هندی پس از جنگ هند و پاکستان در سال 1971 را روایت می کند.فیلم 1971 به کارگردانی امرات. ساگار یکی از نادرترین فیلم‌هایی است که به داستان‌های پس از جنگ می‌پردازد و توانسته امتیاز بالایی را به خود اختصاص دهد.

5. مرز

هند-فیلم-مرز-جنگ

سال ساخت: 1997
زبان: هندی
ژانر. دسته: جنگ، درام
مدت زمان فیلم: 178 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: جی. P. زوج
بازیگران اصلی: سانی دئول، سونیل شتی، آکشی خانا، راخی گلزار
رتبه بندی (IMDb): 7. IX

این فیلم جنگی هندی بالیوود در مورد داستان واقعی منطقه مرزی Longwala است. زمانی که ارتش پاکستان با چندین تانک به منطقه مرزی لانگ والا حمله کرد، تنها 120 سرباز هندی در آن مرز مستقر شدند. مقاومت سربازان در برابر نیروهای پاکستانی و حفظ مرزها و مواضع آنها نقطه عطف داستان است که فیلم را بسیار جذاب می کند. امروزه نیز موزه یادبود این درگیری و بقایای تانک های پاکستانی در این منطقه وجود دارد.

6. راضی

فیلم هندی جنگی رازی

سال ساخت: 2018
زبان: هندی
ژانر. دسته: اکشن، درام، هیجان انگیز
مدت زمان فیلم: 140 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: گلزار می گوید
بازیگران اصلی: آلیا بات، ویکی کاوشال
رتبه بندی (IMDb): 7.8

آلیا بات در این فیلم جنگی هندی 2018 می درخشد. او نقش یک جاسوس هندی را بازی می کند که با یک افسر ارتش پاکستان ازدواج می کند و به اطلاعات مخفی آنها دسترسی پیدا می کند. این فیلم بر اساس رمان «تاماس با سهمت» نوشته هریندر سیکست ساخته شده و داستان واقعی زندگی سهمت را روایت می کند. نقطه قوت فیلم «رازی» در این است که نشان می دهد سخت اگرچه سرباز آموزش دیده ارتش نیست، اما کشورش را از تهدیدات امنیتی نجات می دهد. این فیلم عنوان بهترین فیلم بالیوود 2019 را از آن خود کرد.

7. سزارین

هندی-فیلم-جنگ-کساری

سال ساخت: 2019
زبان: هندی
ژانر. دسته: درام، تاریخی
مدت زمان فیلم: 153 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: آنوراگ سینگ
بازیگران اصلی: آکشی کومار، سوویندر ویکی، پارینتی چوپرا
رتبه بندی (IMDb): 7.7

کساری یک فیلم نظامی و تاریخی هندی است که تاریخ طولانی و افتخارآمیز ارتش هند را روایت می کند. انوراگ سینگ، کارگردان کساری، نیروهای امنیتی را در دورانی به تصویر می کشد که هند هنوز یک کشور مستقل نبود. کساری نمادی از فداکاری مردم هند برای کشورشان، داستان واقعی نبرد سراگری و 21 سربازی است که بیش از 10 هزار مهاجم افغان جنگیدند و مقاومت کردند.

8. پارمانو

فیلم جنگی هندی پارمانا

سال ساخت: 2018
زبان: هندی
ژانر. دسته: اکشن، درام و تاریخی
مدت زمان فیلم: 165 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: آبیشک شارما
بازیگران اصلی: جان آبراهام، دایانا پنتی، ویکاس کومار
رتبه بندی (IMDb): 7.7

در فیلم هندی جنگی پارمونا با داستانی متفاوت روبرو هستیم. افسران ارتش نه تنها نگران حفاظت از مرزها هستند بلکه سعی می کنند ارتش هند را به قوی ترین سلاح موجود مجهز کنند. بالاخره تلاش شبانه روزی ارتش و دانشمندان به ثمر می رسد و هند ششمین کشور دارای سلاح هسته ای در جهان می شود.

9. حمله قاضی

هندی-فیلم-هنگی-هملا-قاضی

سال ساخت: 2017
زبان: هندی، تلوگو
ژانر. دسته: جنگ اکشن
مدت زمان فیلم: 123 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: سانکالاپ ردی
بازیگران اصلی: رانا داگوباتی، آتل کولکارانی، کی کی مانون، تاپسی پانو، راهول سینگ، ساتیاداو کانچارانا
رتبه بندی (IMDb): 7.7

این فیلم جنگی هندی 2017 یکی از نادرترین فیلم های جنگی در هند است که در آن آثاری از نیروهای دریایی دیده می شود. فیلم «حمله غازی» بر اساس وقایع واقعی نبرد زیردریایی های هندی با زیردریایی پاکستانی به نام قاضی ساخته شده است. این فیلم داستان 18 افسر نیروی دریایی را روایت می کند که روزها زیر آب می مانند و موفق می شوند یک زیردریایی پاکستانی را شکست دهند. سانکالاپ ردی کارگردان فیلم حمله غازی با ساخت این فیلم آثاری ماندگار در سینمای هند به جای گذاشت.

10. Netaji Subhash Chandra Bose: The Forgotten Hero

فراموش شده-قهرمان-هندی-فیلم جنگی

سال ساخت: 2005
زبان: تامیل
ژانر. دسته: اکشن، درام، هیجان انگیز
مدت زمان فیلم: 164 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: شیام بنگال
بازیگران اصلی: وینای آناند، ایلا آرون، پانکاج بری
رتبه بندی (IMDb): 6.5

قهرمان فراموش شده داستان زندگی Subhash Chandra Bose، افسر ارتش ملی هند است. این فیلم یکی از جسورانه ترین پروژه های شیام بنگال است که تحسین منتقدان سینمایی در سراسر جهان را برانگیخته است. بنگال در این فیلم به دستاوردهای بوز در جنگ علیه آلمان نازی و ایجاد ارتش آزاد هند می پردازد.

11. تانگو چارلی

هند-فیلم-جنگ-تانگو-چارلی

سال ساخت: 2005
زبان: هندی
ژانر. دسته: درام، جنگ
مدت زمان فیلم: 143 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: مانی شانکار
بازیگران اصلی: آجی دوگن، بابی دیول، سانجی دات، سونیل شتی
رتبه بندی (IMDb): 6.1

داستان فیلم جنگی هندی تانگو چارلی در مورد افسری به نام تارون چاوهان است که ماموریتش فراز و نشیب های زیادی دارد و بر نقاط ضعف خود غلبه می کند. این فیلم بهترین گزینه برای افرادی است که به معنای رویدادها علاقه دارند.

12. کت

هندی-فیلم-جنگ-پالتان

سال ساخت: 2018
زبان: هندی
ژانر. دسته: اقدام، تاریخی
مدت زمان فیلم: 150 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: Doan.GP.Datta
بازیگران اصلی: جکی شراف، آرجون رامپال، سانود سود، زندان مونیکا، گورمیت چوداری
رتبه بندی (IMDb): 5.3

داستان پالتان، این فیلم جنگی هندی محصول 2018، مربوط به جنگ هند و چین در سال 1962 است که از آن به عنوان یک نبرد سخت یاد می شود. اگرچه به نظر می رسد کارگردان این فیلم در ساخت فیلم های جنگی خوب عمل می کند، اما پالتان رتبه جالبی ندارد.

13. لوکا کارگیل (LOC: Cargill)

جنگ کارگیل - فیلم هندی

سال ساخت: 2003
زبان: هندی
ژانر. دسته: درام، تاریخ، جنگ
مدت زمان فیلم: 225 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: جی پی دوتا
بازیگران اصلی: سانجی دات، آکینی ناگرجونا، آجی دوگن، سیفی علی خان
رتبه بندی (IMDb): 5.1

برای تماشای فیلم جنگی 225 دقیقه ای دوبله فارسی هندی آماده شوید! کارگیل یکی از طولانی‌ترین فیلم‌های جنگی هند و درباره رویارویی هند و پاکستان است. جی. P. در این فیلم دوتا بر روی عملیات ویجی و نبرد تولولینگ تمرکز دارد.

14. حقیقت (حقیقت)

هندی-فیلم-جنگ-حقیقت

سال ساخت: 1964
زبان: هندی
ژانر. دسته: جنگ، درام
مدت زمان فیلم: 184 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: چتان آناند
بازیگران اصلی: دارمندرا، بالراج صحنی، ویجی آناند
رتبه بندی (IMDb): 444

یک فیلم جنگی قدیمی هندی مربوط به دهه شصت; فیلم حقیقت یکی از اولین فیلم های بالیوود در مورد ارتش هند است. چتان آناند روایتی صادقانه از جنگ غم انگیز هند و چین در سال 1962 و شکست هند ارائه می دهد. در سال 1965 فیلم حقیقت سیاه و سفید برنده جایزه ملی سینمای هند و همچنین برنده جایزه بهترین کارگردان هنری شد.

15. برهنه (laksya)

فیلم هندی-جنگ-هدف

سال ساخت: 2004
زبان: هندی
ژانر. دسته: جنگ، درام
مدت زمان فیلم: 185 دقیقه
دوبله فارسی: ایناهاش
کارگردان: فرهان اختر
بازیگران اصلی: آمیتاب باچان، هریتیک روشن، پریتی زینتا، شراد کاپور
رتبه بندی (IMDb): 4.3

در فیلم Target داستان کمی تغییر می کند و احتمالا با دیدن حرکات رقص درخشان هریتیک روشن شگفت زده خواهید شد. کاران مردی جوان و تنبل است که بی هدف زندگی می کند. او با الگو گرفتن از دوستانش به ارتش هند می پیوندد و تمرینات سخت ارتش او را به جنگجوی نبردهای طولانی تبدیل می کند. فرهان اختر کارگردان این فیلم استعداد خوبی در ساخت فیلم های اکشن دارد. او با این فیلم توانست رضایت بسیاری از بینندگان و طرفداران را جلب کند. تماشای این فیلم زیبا، نظامی و دراماتیک را از دست ندهید.

انتخاب شما

ممکن است همچنان تماشای فیلم های عاشقانه هندی با رنگ های منحصر به فرد و رقص های پرشور خود را انتخاب کنید، اما امروزه صنعت بالیوود رشد قابل توجهی داشته و وارد سایر بخش های دنیای سینما شده است. کدام یک از فیلم های لیست را انتخاب می کنید؟ برامون بنویس

توجه! مطالب این صفحه در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است. اگر بتوانید در مورد مغایرت احتمالی محتوا با قوانین یا سایر مشکلات مربوط به صحت و صحت محتوا به ما اطلاع دهید تا بلافاصله اصلاح شود، خوشحال خواهیم شد. اطلاعات بیشتر


اصول و روش های عملی برای یادگیری سریع و پایدار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید