فیلم خیانت; از جذابیت مرگبار تا گتسبی بزرگ


خیانت موضوع حساسی است که ممکن است در زندگی برخی افراد پیش بیاید. چه خیانت زناشویی باشد و چه خیانت یک شریک تجاری، تجربه آن در زندگی واقعی دردناک است. در نتیجه بسیاری از کارگردانان سوژه فیلم هایی درباره رازها و عواقب خیانت شده اند. در این مقاله شما را با تعدادی از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی که در آنها خیانت ارائه می شود آشنا می کنیم. این شما هستید و این 12 فیلم در مورد خیانت.

دختری در قطار

دختری در قطار فیلمی درباره خیانت است

سال تولید: 2216
کارگردان: تیت تیلور
بازیگران: امیلی بلانت، ربکا فرگوسن
نتیجه: ۶ , ۵

«دختری در قطار» بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده و داستان زنی تنها، شکسته و الکلی را روایت می کند که هر روز برای کار با قطار سفر می کند. یکی از نکات جالب سفر او خانه ای است که یک زوج خوشبخت در آن زندگی می کنند. اما یک روز در حالی که مستی خانه آنها را تماشا می کرد، شاهد قتلی بود. تلاش او برای یافتن سرنخ هایی از آنچه که شاهد بود، به تدریج ما را با گذشته خود آشنا می کند.

فیلم به اندازه رمان عمیق نیست و نمی توان آن را نگاه موفقی به کتاب دانست، اما بازی خوب امیلی بلانت نقطه قوت اوست.

2. دراز بکش

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2200
کارگردان: رابرت زامیکیس
بازیگران: هریسون فورد، میشل فایفر
نتیجه: ۶ , ۶

هریسون فورد نقش نورمن مردی را بازی می کند که با زنان دیگری رابطه داشته و حالا برای انتقام به سراغ او می آید. بعد از اتفاقات عجیبی در خانه، همسرش متوجه می شود که او با زنی رابطه داشته و حالا او مرده است. به نظر می رسد روح زن از نورمن انتقام می گیرد.

کارگردان مشهور فیلم تحت تاثیر هیچکاک تلاش کرده است که طرحی پرتنش خلق کند که با پایانی جذاب و انفجاری به پایان برسد.

3. جذابیت مرگبار

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 1187
کارگردان: آدریان لین
بازیگران: مایکل داگلاس، گلن کلوز
نتیجه: ۶ , ۹

مایکل داگلاس نقش مردی به نام دن را بازی می کند. دن با وجود اینکه ازدواج موفقی داشت مورد خیانت قرار گرفت. او با زنی به نام الکس رابطه دارد. پس از مدتی، دن می خواهد بازنشسته شود، اما الکس تسلیم نمی شود. او با وسواس به دن ابراز علاقه می کند. ساز جالبی که از نام فیلم می آید پایان خوشی ندارد.

«افسون مرگبار» یکی از معدود آثار اروتیک نامزد اسکار بهترین فیلم است و جذابیت جاودانه فیلم را نشان می دهد.

4. برادران

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2200
کارگردان: جیم شریدان
بازیگران: توبی مگوایر، جیک جیلینهال، ناتالی پورتمن
نتیجه: ۷٫ ۱

اگرچه “برادران” یک درام جنگی است، اما داستان زمانی به اوج می رسد که سم فکر می کند همسرش با برادرش در ارتباط است. سام یک قهرمان نظامی است و به تازگی پس از یک دوره اسارت به افغانستان بازگشته است. مدتی همه فکر می کردند او مرده است. در همین حین، برادر سام تامی به خانواده اش نزدیک می شود. صمیمیت به حدی است که همسر و فرزندان سام و تامی به عنوان ناپدری غیررسمی خانواده پذیرفته می شوند. اکنون که سام بازگشته است و از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برد، او به اشتباه درک می شود. همین برای ایجاد یک اختلاف خطرناک کافی است.

فیلم برادران درباره مشکلات سربازان بازگشته از جنگ است. با این حال، اشاره فیلم به خیانت یا بهتر است بگوییم تصور خیانت توسط اقوام، آن را به لیست ما اضافه کرد.

5. گتسبی بزرگ

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2113
کارگردان: کشاله ران ما را باز کن
بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، توبی مگوایر
نتیجه: ۷ و ۲

اگر از علاقه مندان به رمان ها هستید، احتمالاً نام «گتسبی بزرگ» اثر اسکات فیتزجرالد را شنیده اید، کتابی محبوب که سال ها خوانندگان را مجذوب خود کرده است. در سال ۲۰۱۳ فیلم معروفی بر اساس این کتاب ساخته شد، فیلمی با بازی دی کاپریو و کارگردانی باز لوچرمن. اکشن فیلم در دهه 20 قرن گذشته اتفاق می افتد و مردی مرموز را به تصویر می کشد که به دنبال جلب توجه معشوق قدیمی خود است، معشوقی که اکنون متاهل است.

اگرچه گتسبی بزرگ مفاهیم مختلفی را در لایه های خود ارائه می دهد، خیانت و پیامدهای آن در کانون توجه قرار دارند. «گتسبی بزرگ» یکی از خاطره انگیزترین آثار سینماست که در آن شاهد تصویرسازی خیره کننده و بازی هنرمندانه بازیگران بزرگ هستیم. حتما تماشاش کنید.

6. بینی ترس

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 1111
کارگردان: مارتین اسکورسیزی
بازیگران: رابرت دنیرو، نیک نولت، جسیکا لنگ
نتیجه: ۷ و ۳

نام فیلم “کیپ ترس” برگرفته از نام منطقه ای در ایالت کارولینای شمالی است. از قضا داستان فیلم هم در همین حالت روایت می شود، داستانی برگرفته از واقعیت!

رابرت دنیرو نقش مکس کادی را بازی می کند، مردی که سال ها به دلیل تجاوز جنسی در زندان بوده و به تازگی آزاد شده است. کدی با سوء استفاده از رابطه غیرقانونی دادستان به دنبال انتقام است.

7. یادداشت هایی در مورد رسوایی

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2206
کارگردان: ریچارد اری
بازیگران: کیت بلانشت، جودی دنچ
نتیجه: ۷ و ۴

این فیلم بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های خیانت و رسوایی است. داستان فیلم درباره معلمی به نام شبا با بازی خاطره انگیز کیت بلانشت است که مربوط به شاگردش است. همکار فضول باربارا، باربارا، از وضعیت آگاه است و از آن به نفع خود سوء استفاده می کند.

“یادداشت هایی در مورد یک رسوایی” فقط در مورد خیانت نیست، بلکه در مورد اعتماد افراد گناهکار است. این فیلم عواقب خطرناک روابط غیرعادی و تاثیر آن بر مردم را به تصویر می کشد.

8. کودکان خردسال

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2206
کارگردان: تاد فیلد
بازیگران: کیت وینسلت، جنیفر کانلی، پاتریک ویلسون
نتیجه: ۷ , ۶

«کودکان کوچک» داستان سارا و برد را روایت می کند. سارا، یک زن متاهل، جذب براد می شود، مردی که با یک زن زیبا ازدواج کرده است اما می خواهد جوان شود.

این رابطه مخفیانه برای سارا نوعی خیال پردازی جنسی است، اما موضوع تمایل به پیروزی است. این فیلم داستان پیچیده خیانت و روابط پنهان در محله‌های شهری را روایت می‌کند، جایی که افراد به ظاهر بالغ در پشت زندگی عادی خود به دنبال خواسته‌ها و عقده‌های پردازش نشده خود می‌روند.

9. کتاب امید

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2212
کارگردان: دیوید راسل
بازیگران: بردلی کوپر، جنیفر لارنس، سارق دنیرو
نتیجه: ۷ , ۷

کتاب امید داستانی در مورد مواجهه با خیانت و کشف دوباره زندگی است. پت سولاتینو که از اختلال دوقطبی رنج می برد، مچ دست خود را در حالی که آن را به مرد دیگری می سپارد می گیرد. اتفاق بعدی زندگی پت را نابود می کند. با این حال، پت با بیوه ای به نام تیفانی با بازی جنیفر لارنس آشنا می شود. هر دو در یک مسابقه رقص با هم رقابت خواهند کرد. تعامل این دو نفر باعث می شود به تدریج هر دو مسیر جدید زندگی را پیدا کنند.

10. فیلم دختر گمشده

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2214
کارگردان: دیوید فینچر
بازیگران: بن افلک، رزموند پایک
نتیجه: ۸.۱

دختر گمشده اقتباسی از رمانی به همین نام اثر گیلیان فلین است. صحبت در مورد فیلم بدون بارگذاری داستان آن سخت است، زیرا فیلم های فینچر به سبک معمایی کارگردان ساخته می شوند. فقط می توانیم توجه داشته باشیم که داستان حول محور انتقام خیانت می چرخد.

11. داستان ازدواج

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2211
کارگردان: باومباخ نیوس
بازیگران: اسکارلت جوهانسون، آدام درایور
نتیجه: ۷ و ۹

اگر همچنان می خواهید فیلمی پر از اشک و دل شکسته تماشا کنید، داستان ازدواج انتخاب خوبی است. اسکارلت جوهانسون و آدام درایور فراز و نشیب های ازدواج را در این فیلم تحسین شده ارائه می کنند که نامزد شش جایزه اسکار نیز شد. داستان حول محور طلاق نیکول و چارلی است و مشکلاتی مانند دشواری های زندگی مشترک، خیانت و تاثیر آن بر خانواده را به تصویر می کشد. داستان یک ازدواج فیلمی موفق درباره طلاق و حواشی آن است.

12. در فضای عشق

فیلمی در مورد خیانت

سال تولید: 2200
کارگردان: وانگ یک توهم است
بازیگران: مگی چانگ، تونی لانگ چوا وای
نتیجه: ۸.۱

در هوای عشق شاید رمانتیک ترین فیلمی باشد که تا به حال برای یک رابطه خارج از ازدواج ساخته شده است. دو قهرمان داستان که همسایه یکدیگر هستند و احساس تنهایی می کنند، متوجه می شوند که شریک زندگیشان به آنها خیانت می کند. این دو به تدریج عاشق هم می شوند، اما تصمیم می گیرند که راه شریک زندگی خود را دنبال نکنند.

این فیلم به کارگردانی وانگ کار واهی کارگردان سرشناس به عنوان یکی از بهترین فیلم های سینما شناخته می شود. فیلمی که تنهایی و عشق را به گونه ای به تصویر می کشد که تماشاگران مدت ها پس از تماشای آن به یاد خواهند آورد.

2 سریال در مورد خیانت

در سال های اخیر سریال های زیادی در ژانرهای مختلف ساخته شده است. اگرچه در بسیاری از این سریال ها روابط عاطفی بین افراد وجود دارد، اما برخی از آنها به طور خاص به این موضوع می پردازند. در این قسمت مجموعه های متعددی با موضوع خیانت ارائه خواهیم کرد.

1 شوهر خوب

سریال همسر خوب درباره خیانت

زمان بازی: 2009 تا 2016
بازیگران: جولیا مارگولیس، جاش چارلز، آرچی پنجابی
نتیجه: ۸، ۴

آلیس فلوریک یک همسر وظیفه شناس است که پس از دستگیری شوهرش (وکیل دولتی) به دلیل فساد اخلاقی و مالی، باید از دو فرزندش مراقبت کند.

این سریال تنها درباره خیانت نیست، بلکه موضوعات مختلفی مانند سیاست و جامعه آمریکا، قوه قضائیه، طمع و فساد را نیز پوشش می دهد.

2. دکتر فاستر

فیلمی در مورد خیانت

زمان بازی: 2015
بازیگران: سوران جونز، برتی کارول
نتیجه: ۷ , ۷

«دکتر فاستر» یک درام بریتانیایی است که از بی‌بی‌سی پخش می‌شود. دکتر جنی فاستر دکتری است که به شوهرش مشکوک است و در تلاش برای کشف حقیقت است.

شما ارائه می کنید

چه فیلم یا سریالی با این موضوع تماشا کرده اید؟ منتظر پیام های شما در قسمت نظرات هستیم.

توجه! مطالب این صفحه در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است. اگر موارد عدم انطباق یا سایر مشکلات مربوط به صحت محتوا را گزارش دهید تا بلافاصله اصلاح شود، سپاسگزار خواهیم بود. اطلاعات بیشتر


اصول و روش های کاملا کاربردی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید