قانون واردات خودرو چه شد؟به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره آخرین وضعیت قانون سازمان صنعت خودرو (واردات خودرو) گفت: این قانون در مجلس تصویب شده و اکنون دولت نحوه اجرای آن را خلاصه می کند تا آن را انتقال دهد. فن آوری و پشتیبانی بیاورد و بر تولید تأثیری نداشته باشد. امیدوارم در یکی دو ماه آینده نهایی و اجرایی شود.

بیشتر بخوانید:

وی با تاکید بر لزوم انتقال فناوری در واردات خودرو ادامه داد: این قانون باید به گونه ای اجرا شود که واردکننده صرف خودرو نشویم، فناوری های مدرن و اقتصادی وارد کشور شود، تاثیری بر تولید داخلی و واردات خودرو نداشته باشد. به اندازه نیاز مردم ; نکته مهم دیگر این است که باید نگهداری و خدمات پس از فروش در کشور وجود داشته باشد تا در نتیجه اجرای این شرایط، صنعت خودروسازی کشور متحول شود نه اینکه صرفاً بازار را در اختیار تولیدکننده و مصرف کننده خارجی قرار دهد. محصولات آن

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس ایجاد سازوکار جلوگیری از انحصار در واردات خودرو را اهمیت داد و تصریح کرد: یکی از موارد مورد بحث در مورد قانون واردات خودرو همین موضوع است و دولت باید در اجرا به این موضوع توجه کند. قانون مشخص شده آرام آرام یعنی باید شرایطی فراهم شود که متخصصان در این زمینه فعالیت کنند و واردات خودرو در انحصار کسی نباشد تا به صورت رقابتی انجام شود.

دگانی درباره زمان و شرایط اجرای این قانون گفت: در حال حاضر مجلس این قانون را تصویب کرده و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تصویب کرده و اجرای آن در اختیار دولت است.

این نماینده مجلس گفت: در اجرای این قانون باید پیش نیازهایی که در کمیسیون تشخیص و صنایع مجلس مطرح شد لحاظ شود و واردات با رویکرد تنظیم بازار و جلوگیری از گرانی انجام شود. خودروها، جلوگیری از افت کیفیت خودروهای داخلی و ایجاد رقابت در بازار داخلی. همچنین دولت باید صنعت خودرو را رها کند و در این امر به عنوان ناظر و راهنما عمل کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید