قیمت جهانی طلا افزایش یافتبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز یک سنت، طلا تا ساعت 10:10 صبح به وقت شرقی با 0.6 درصد کاهش به 1716 دلار و 55 سنت در هر اونس رسید، در حالی که طلای آمریکا با 0.01 درصد کاهش به 1712 دلار و 8 دلار رسید. .

بیشتر بخوانید:

در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی های اقتصادی فزاینده و نشانه هایی از بحران عرضه گاز در اروپا دست و پنجه نرم می کنند، سهام وال استریت سقوط کرد و اوراق خزانه ایالات متحده روز سه شنبه، یک روز پیش از افزایش احتمالی نرخ بهره توسط فدرال رزرو، افزایش یافت.

انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست روز چهارشنبه خود، نرخ بهره را 75 واحد پایه دیگر افزایش دهد. نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون سود را افزایش می دهد.

دلار پس از افزایش شدید روز سه شنبه اندکی کاهش یافت. دلار ضعیف تر به جذابیت طلا برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند کمک می کند.

در بحبوحه نگرانی‌های مداوم در مورد افزایش تورم و نرخ‌های بالاتر که می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد، که نشان‌دهنده کاهش رشد اقتصادی در آغاز سه ماهه سوم است، اعتماد مصرف‌کننده آمریکا در ماه جولای به پایین‌ترین سطح خود در یک سال تا یک سال و نیم گذشته رسید.

بر اساس نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان، اقتصاد جهانی در چنگال رکود عمیقی قرار دارد، به طوری که برخی از اقتصادهای کلیدی در معرض خطر بالای رکود هستند و تنها کاهش قابل توجهی در تورم در سال آینده خواهند داشت.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد افزایش به 18.68 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.3 درصد افزایش به 876.22 دلار و پالادیوم 0.4 درصد افزایش یافت و به 277 دلار و 56 سنت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید