قیمت طلا امروز سه شنبه در بازار جهانی 1301/07/19


قیمت طلا در روز سه‌شنبه بدون تغییر و نزدیک به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای نسبت به جلسه قبل بود زیرا دلار قوی‌تر و چشم‌انداز افزایش بیشتر نرخ‌ها از سوی فدرال رزرو…

بهای طلا امروز سه شنبه در بازار جانهی 1401/07/19بهای طلا امروز سه شنبه در بازار جانهی 1401/07/19

قیمت طلا در روز سه‌شنبه، نزدیک به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای جلسه قبل، بدون تغییر ماند، زیرا دلار قوی‌تر و چشم‌انداز افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا جذابیت دارایی‌های با بازده صفر را کاهش داد.

طلا تا ساعت 6:55 صبح به وقت اروپا با 3.4 درصد کاهش به 1665 دلار و 70 سنت در هر اونس رسید و طلای آمریکا با 0.2 درصد کاهش به 1666 دلار و 70 سنت رسید.

قیمت ها در روز دوشنبه 1.6 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش درصد یک روزه آنها از 23 سپتامبر بود. شاخص دلار 0.2 درصد افزایش یافت و شمش دلاری را برای صاحبان ارزهای دیگر گرانتر کرد.

نایب رئیس فدرال رزرو، لایل برینارد، گفت: «بانک مرکزی ایالات متحده در مورد نیاز به سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه‌تر برای کاهش تورم صریح بوده است، اما مسیر و سرعت افزایش نرخ‌ها به داده‌ها بستگی دارد زیرا بانک مرکزی اقتصاد و توسعه را رصد می‌کند. از بازار داخلی و خطرات جهانی برای اقتصاد.”

در حالی که طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم اطمینان اقتصادی در نظر گرفته می شود، افزایش نرخ های بهره جذابیت دارایی را کاهش می دهد که هیچ بازدهی ندارد.

به گزارش رویترز، دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی و کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، روز دوشنبه درباره خطر فزاینده رکود جهانی هشدار دادند و گفتند که تورم پس از حمله روسیه به اوکراین همچنان یک مشکل باقی خواهد ماند.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.4 درصد کاهش به 19.57 دلار در هر اونس، پلاتین 0.1 درصد کاهش یافت و به 897.50 دلار رسید و پالادیوم با 0.2 درصد افزایش به 2176 دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید