ماجرای دستگیری پدر علم ژنتیک چه بود؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ علی ولی پور گدرزی در خصوص دستگیری دکتر فرهود، پدر علم ژنتیک گفت: با اعلام خبر دستگیری دکتر داریوش دانشور فرهود، پدر علم ژنتیک ایران توسط حراست. بلافاصله موضوع این پرونده در دستور کار ماموران آگاهی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به اینکه نهادهای اطلاعاتی پلیس بر این باورند که یا آدم ربایی، زورگیری و یا قتل بوده است، افزود: با بررسی های بیشتر دستگاه ها در همان ابتدا متوجه شدند که موضوع دستگیری دکتر فرهود توسط نیروهای امنیتی مطرح نشده و این گفته صحت دارد. هیچ یک.

پلیس آگاهی تهران گفت: با بررسی های بیشتر مشخص شد دو آدم ربا ساعت 5 بامداد پزشک را در حالی که قصد خروج از منزل با خودروی خود را داشتند، از مقابل منزل وی ربودند.

وی افزود: آدم رباها که 3 نفر بودند، در واقع یک نفر دیگر در میانه راه به این دو نفر اضافه می شود، دکتر فرهود را برای اخاذی به شهرهای شمالی برده بودند.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: آدم ربایان پس از 26 ساعت دکتر فرهود را به بانک های شمال کشور بردند تا 8 میلیارد تومان از حساب این مرد برداشت کنند.

وی با بیان اینکه دکتر فرهود به دلیل نداشتن مدارک هویتی و هویتی کامل و امتناع بانک ها از پرداخت پول به وی، گفت: تیر آدم ربایان به سنگ می خورد و پولی به آنها نمی رسد. “

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: آدم ربایان اوراق تعهد را از دکتر فرهود برای پرداخت 8 میلیارد می گیرند و از او فیلم می گیرند سپس در ابتدای جاده چالوس دکتر فرهود را با خودروی خود رها می کنند تا بعداً پول را از او بگیرند.

سرهنگ گودرزی گفت: دکتر فرهود بلافاصله در جاده چالوس توسط ماموران اطلاعات شناسایی شد و دکتر فرهود تحت نظر ماموران اطلاعات و دستگیری آدم ربایان آقا است. بلند شد

وی در پایان گفت: این افراد ساعاتی بعد با تماس با دکتر فرهود برای گرفتن پول توسط کارآگاهان پلیس آگاهی به دام افتاده و دستگیر شدند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید