ما نگران تهدیدات نظامی دشمنان نیستیمبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سرلشکر پاسدار محمد باقری در همایش تخصصی مسئولان و مدیران فرهنگی نیروهای مسلح، با اشاره به توان دفاعی نیروهای مسلح، اظهار کرد: امروز با توجه به اقتدار و توان دفاعی نیروهای مسلح نیروهای مسلح، رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و عظمت خون شهدای کشور در امان قرار گرفت و توطئه های مکرر دشمنان خنثی شد.

ادامه مطلب

سرلشکر باقری تصریح کرد: همچنین با توجه به قدرت بازدارندگی ایجاد شده در نیروهای مسلح، دیگر نگران تهدیدات نظامی و فنی دشمنان نیستیم. اگرچه در این راستا نیروهای مسلح شبانه روز بیدار بوده و تمامی تحولات و جریانات منطقه ای و فرامنطقه ای را زیر نظر گرفته اند تا مورد تهدید و غافلگیری قرار نگیرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از نظر تجهیزات، نیروی انسانی، تاکتیکی و عملیاتی نسبت به رژیم گذشته طاغوت رشد چشمگیری داشته است، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما اکنون از نظر تجهیزاتی، تاکتیکی و عملیاتی رشد چشمگیری داشته است. بیش از 85 درصد از سامانه های پدافندی در حوزه تجهیزاتی و این یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

سرلشکر باقری افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه اندیشه، طرح و برنامه، دکترین، تفکر، راهبرد و خط مشی از مولفه ها و شاخص های بومی استفاده می کنند و در واقع برای خود تصمیم می گیرند، تصمیم می گیرند، طراحی می کنند. آنها را اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ما از خودکفایی نیروهای مسلح و دستاوردهای فناورانه نظام مقدس جمهوری اسلامی به شدت عصبانی و ناراحت هستند، گفت: آمریکا و همپیمانانش دکترین جمهوری اسلامی را در تضاد با تلاش های خود می دانند. منطقه در طول قرن گذشته، از این رو توطئه بدون توقف داشته اند

سرلشکر باقری افزود: امروز به برکت هماهنگی دولت و نیروهای مسلح کشور در مسیر رشد و توسعه با سرعت بیشتری اهداف خود را دنبال می کند.

وی با اشاره به اینکه برآوردهای مراکز اقتصاد سنجی دنیا این است که اقتصاد کشور رو به رشد و توسعه است، گفت: در واقع عملیات اقتصادی که دولت در بهار امسال انجام داد، بستری را برای افزایش سطح رشد اقتصادی در کشور ایجاد می کند. انشاالله شاهد نتایج مطلوب آن باشیم در آینده نیز خواهیم بود. هر چند دشمنان با فضاسازی رسانه ای به دنبال ترویج یأس و تهمت در این عرصه هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف نظامی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در کار خود پیشرفت می کند و با قدرت اهداف ملی و منطقه ای خود را دنبال می کند و این امر خوشایند آمریکا و رژیم صهیونیستی نیست.

وی ادامه داد: دشمنان ما که در عرصه جنگ سخت راه به جایی نبرده اند، حدود یک دهه است که به اجرای مولفه های جنگ نرم روی آورده اند و در عین حال با فشارهای سیاسی، تحریم های اقتصادی و تهاجم فرهنگی دست به کار شده اند. جنگ ترکیبی را علیه ملت ایران آغاز کرد

سرلشکر باقری افزود: امروز دشمن شبانه روز برای مقابله با ایران اسلامی تلاش می کند و قرارگاه تبار به صورت 24 ساعته در میدان ایران کار می کند تا ضربات خود را به دست ملت ایران برساند و فکر کردن یک خیال واهی است. که می شود با این دشمن که با تمام قوا علیه ما می جنگد قرارداد بسته است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان در قالب جنگ نرم، فضای مجازی، فناوری روز به طور همزمان و پیوسته توطئه و تهدیدهایی را ایجاد می کنند که نمونه های آن در حوزه فرهنگ، در تضعیف بنیان های دینی مردم و تلاش برای ایجاد تهدیدات است. تغییر رویکرد شناختی مردم در زمینه سبک زندگی، ایجاد شکاف بین اقوام و ایجاد فساد سیستمی در کشور و…

سرلشکر باقری گفت: دشمنان اقتصادی امروز با ایجاد ناکارآمدی اقتصادی و گره زدن معیشت مردم به توافق هسته ای برای تسریع در مسیر اهداف خود به دنبال ترویج این باور غلط هستند.

وی با اشاره به تلاش های دشمن در عرصه اجتماعی گفت: نظام حاکم با بداخلاقی و اغوای نسل جوان به دنبال کاهش سرمایه های اجتماعی کشور است و با ایجاد ناامیدی و یأس در بین مردم به ویژه جوانان، آن را کاهش می دهد. این جاده شوم را دنبال می کند.”

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن در عرصه سیاسی اهداف خود را در عرصه جنگ نرم با دوقطبی سازی جامعه، تهاجم به اصل مرجعیت دینی، گره زدن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به رویکردهای سیاسی دنبال می کند. باعث ناکارآمدی سیاسی می شود.»

وی بیان کرد: امروز دشمن با ترفندهای مختلف در فضای مجازی وارد عرصه شد و سعی کرد ذائقه مردم ایران را درک کند و با ایجاد شبکه ای امن برای ترویج ناامنی و اخلال و با ایجاد بستر ماهواره ای، اذهان مردم را تسخیر کرد. جوانان کشور

سرلشکر باقری افزود: امروز دشمنان ما در قالب جنگ نرم هستند که بخشی از آن در فضای مجازی در حال شکل گیری است. برنامه های ویژه ای برای اقشار، اقوام، اصناف، احزاب و مذاهب مختلف کشورمان در نظر گرفته شده و این برنامه ها از مراکز آموزشی و اتاق فکر آنها بیرون می آید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید