ما گیاهان مناسب برای رشد در آپارتمان را به شما معرفی می کنیم


فضای سبز در خانه می تواند مزایای جسمی و روحی بسیاری را برای ساکنین به همراه داشته باشد. گیاهان شما را آرام می کنند و حتی ممکن است طول عمر شما را افزایش دهند. آنها سموم مضر را از بین می برند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند. در واقع گیاهان تصفیه کننده های طبیعی هوا هستند و همچنین می توانند گرد و غبار موجود در هوا را کاهش داده و رطوبت را افزایش دهند.

به طور کلی یکی از خواص مهم گل ها این است که در بین مراقبت ها و فعالیت های روزمره حتی اگر برای چند دقیقه از آنها مراقبت کنید، می توانید مغز خود را از مشکلات و استرس دور کنید و روی چیز دیگری تمرکز کنید. در این مقاله گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که می توانید در خانه خود پرورش دهید و از زیبایی آنها و آرامشی که به خانه خود می آورند لذت ببرید. حتی اگر آپارتمان شما نور کافی ندارد، این سایت برای شما قابل اعتماد است. دارای چراغ های رشد گیاه برای خرید است. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

گل پتوس

پتوس دارای برگ های قلبی شکل است و در رنگ های متنوعی وجود دارد. به همین دلیل می توانید گل خانه خود را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید. رنگ های این گیاه سبز روشن، لیمویی و سبز تیره است. این گیاه دنباله دار برای آویزان کردن از سقف یا هر جایی که دوست دارید مناسب است. علاوه بر این، پتوس به نور متوسطی نیاز دارد و می توان گفت تقریباً تخریب ناپذیر است.

گیاه غلات

این گیاه برای افراد مبتدی که می خواهند یک گلخانه کوچک برای خود داشته باشند مناسب است. می توانید بوته گندم را روی میز بگذارید یا در گوشه و کنار خانه آویزان کنید. این گل همیشه عالی به نظر می رسد و نیاز به مراقبت کمی دارد. می توانید آن را در مکانی قرار دهید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. همچنین بهتر است خاک این گیاه کاملا خشک نشود تا همیشه مرطوب باشد.

گل کروتون

گل کروتون نیاز به مراقبت زیادی دارد و اگر شرایط خوبی برای آن فراهم کنید به یک اثر هنری در خانه شما تبدیل می شود. کروتون جذابیت خاصی دارد. اما به طور کلی این گل را برای مبتدیان توصیه نمی کنیم زیرا بسیار حساس است. رنگ برگ های کروتون خاص است و به رنگ های سبز، قرمز و زرد است. لازم به ذکر است که این گل را در دسترس حیوانات خانگی و کودکان خود قرار ندهید زیرا کروتون گیاهی سمی است. این گیاه به نور خورشید نیاز دارد و بهتر است در خاک خوب و مرطوب کاشته شود.

اسپاتی فیلوم

Spotiphyllum به مراقبت کمی نیاز دارد و می تواند شرایط نور متوسط ​​تا زیاد را تحمل کند. برگ های این گل سبز تیره است و گل های سفید زیبایی دارد. دقت کنید که خاک این گیاه همیشه مرطوب باشد. اسپاتی فیلوم هوای اطراف را به خوبی تمیز می کند و زیبایی آن جلوه خاصی به خانه شما می بخشد.

بامبو مبارک

این گل مانند برخی از گل های خانگی نیاز به مراقبت بالایی ندارد. شما می توانید با قرار دادن آن در ظرف شیشه ای بلند پر از آب شرایط را برای رشد بامبو فراهم کنید. این گل با نور کم و نور غیر مستقیم مشکلی ندارد و به رشد خود ادامه می دهد. اما بهتر است این گل را در محیط سرد قرار ندهید.

سانسور

این گل زیبا دارای برگ های نیزه ای شکل و همیشه سبز است. با رشد برگ های سانسوریا، بلندتر می شوند و خطوط موازی زیبایی دارند. برخی از سنسورها کاملا سبز و برخی دیگر دارای لبه های زرد هستند. این گل مانند بسیاری از گیاهان دیگر زیباتر است و اگر نور زیاد باشد بهتر رشد می کند. در مجموع با نور کم مشکلی ندارد و شرایط مختلفی را تحمل می کند. همچنین سانسوریا به آبیاری کمی نیاز دارد.

برگ درخت انجیر

این گل دارای برگ های پهن، زیبا و همیشه سبز است. برگ های انجیر دارای برگ های پهن با بریدگی های عمیق است. طول رشد این گیاه گاهی به یک متر می رسد. این گل نیاز به رطوبت کافی دارد و بهتر است در نور غیر مستقیم قرار گیرد.

پپرومیا یا برگ قاشقی

این گل مقاوم است و انواع مختلفی دارد که برگ های هر نوع با نوع دیگر متفاوت است. پپرومیا به نور کمی نیاز دارد و می تواند مقداری آب را در برگ های گوشتی خود ذخیره کند. اما باید گفت که در سرما نمی تواند مدت زیادی دوام بیاورد. همچنین این گل نیازی به رطوبت بالا ندارد.

دیفن باخیا

دیفن باخیا یکی از قدیمی ترین گل هایی است که در خانه اکثر ایرانیان وجود دارد. دیفن باخیا جذابیت و زیبایی خاصی دارد و هوا را به خوبی تمیز می کند. نگهداری از این گل بسیار آسان است و گاهی به سه متر هم می رسد. در رنگ های مختلف مانند سبز، کرم و سفید موجود است. دیفن باخیا به طور کلی نیاز به نگهداری زیادی ندارد. البته در اینجا باید بگوییم که این گل سمی است و بهتر است آن را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

تامین نور کافی برای گل ها با استفاده از لامپ رشد گیاه

امروزه تعداد محدودی از ساختمان های مسکونی به صورت خورشیدی طراحی شده اند و بسیاری از خانه ها در طول روز از نور خورشید محروم هستند. می دانید که بیشتر گل ها برای رشد مناسب و زیباتر شدن به خاک، آب و نور کافی نیاز دارند. هرکسی به راحتی می تواند آب و خاک مناسب برای گل های خود تهیه کند، اما اکثر ساختمان های آپارتمانی به نور کافی برای رشد گیاهان دسترسی ندارند. اما اکنون این مشکل با چراغ های رشد گیاه یا لامپ های گیاهی حل شده است. در واقع شما می توانید با نصب چراغ رشد گیاه در منزل خود انواع میوه ها، سبزیجات و گل ها را پرورش دهید و از تماشای آنها لذت ببرید.

این چراغ رشد گیاه عمدتاً از طیف رنگی آبی و قرمز تشکیل شده است. امواج ماوراء بنفش و مادون قرمز. می توان گفت استفاده از این لامپ راهی آسان و ارزان برای ایجاد شرایط مناسب برای پرورش هر گیاهی در منزل می باشد.شما می توانید چراغ رشد گیاه را از فروشگاه اینترنتی ایران گرولایت خریداری کنید.

آخرین کلمه

امروزه بسیاری از ما در شهرهای شلوغ زندگی می کنیم و با دنیای مدرن در ارتباط هستیم و تعامل ما با طبیعت بسیار کمتر است. اما با وارد کردن طبیعت به خانه، ذهن می تواند به طور ناخودآگاه از اثرات آرام بخش فضای سبز بهره مند شود. پس بهتر است آستین ها را بالا بزنید و دست به کار شوید تا فضایی سبز و زیبا در خانه خود داشته باشید.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید