ما 11 کتاب داستان برای کودکان زیر 2 سال را به شما معرفی می کنیم


چگونه کودکی را تربیت کنیم که کتاب می خواند و به مطالعه علاقه دارد؟ این سوال بسیاری از والدینی است که نگران کتاب خواندن فرزندانشان هستند. شاید ساده ترین پاسخ این باشد که از کودکی و حتی کودکی برای فرزندتان کتاب بخرید و بخوانید. بدیهی است که نوزادان و کودکان زیر 2 سال ممکن است تمام کلمات و مفاهیم کتاب را درک نکنند، اما آنچه اهمیت دارد ارتباط کودک با کتاب و تصاویر آن است، حتی اگر این ارتباط ساده باشد. رونمایی کتاب امروز به خوانندگان جوان اختصاص دارد. اگر کودک زیر ۲ سال در خانه دارید و به دنبال کتاب داستان برای کودکان زیر ۲ سال هستید، معرفی امروز را از دست ندهید.

1. کی گفته من بی ادب هستم؟

نویسندگان: سوزان لانگ و مکس لانگ
مترجم:
شبنم حیدری پور
ناشران:
یک پرتقال
تعدادی از صفحات:
36

بدخلقی، پرخاشگری و عصبانیت از رفتارهای رایج کودکان است که می تواند برای والدین بسیار آزاردهنده باشد، بنابراین آموزش نحوه کنترل خشم و عصبانیت و ابراز صحیح ناراحتی به کودکان بسیار مهم است. جیم شخصیت اصلی این کتاب است که همیشه عصبانی است و گاهی حتی خودش هم نمی داند چه چیزی او را عصبانی کرده است. کودک با خواندن داستان جیم بیشتر با عصبانیت و اخلاق بد خود آشنا می شود و یاد می گیرد که عصبانیت خود را به شیوه ای صحیح ابراز کند. این کتاب بیشتر برای کودکان 2 سال به بالا مناسب است.

2. همتایان از مجموعه خمر

کنتراست از مجموعه حمری، کتاب داستان برای کودکان تا 2 سال

نویسنده: لاریسا هانسک
مترجم:
آناهیتا حضرتی
ناشران:
یک پرتقال
تعدادی از صفحات:
24

در این مجلد از مجموعه «آزمون»، هدف نویسنده آموزش کلمات و مفاهیم متضاد به کودکان است. این تضادها با تصاویری از شخصیت های خمیر به کودک ارائه می شود. اگر می خواهید کلمات و مفاهیم جدیدی را به کودک خود بیاموزید، این کتاب با تصاویر زیبا از شخصیت های خمیر انتخاب خوبی است.

3. همه به خواب می روند

نویسندگان: آسترید لیندگرن و ماریت تورنکویست
مترجم:
محمد هادی محمدی
ناشران:
پژوهشکده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان
تعدادی از صفحات:
26

بسیاری از کودکان در مقابل به خواب رفتن مقاومت می کنند یا هنگام خواب بدخلقی و بد خلق می شوند. این کتاب با داستانی جذاب و تصاویری زیبا کودک را برای خواب آماده می کند. داستان توسط گربه ای روایت می شود که قبل از رفتن به رختخواب از خانه فرار می کند. در طول مسیر با موجودات مختلفی روبرو می شود که همگی در حال آماده شدن برای خوابیدن با تاریکی هستند و گربه پس از عبور از مسیری زیبا و دیدن این موجودات به خانه برمی گردد و می خوابد. اگر از کتابی برای خواباندن کودکتان استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم این کتاب زیبا را به کتابخانه او اضافه کنید.

4. یک غاز، دو جوجه اردک

نویسنده: تد هیلز
مترجم:
افسانه شعبانژاد
ناشران:
جیزه
تعدادی از صفحات:
24

شمردن یکی از اولین مهارت هایی است که کودک یاد می گیرد. تد هیلز در این کتاب کودکان را با تصاویر موجودات پر به دنیای شمارش می برد. اگرچه در این کتاب کودک با رنگ ها، کلمات و صفت های مختلف آشنا می شود، اما هدف اصلی نویسنده یادگیری اعداد از 1 تا 10 است.اگر کودک شما جوجه ها را دوست دارد، این کتاب می تواند تمرین بسیار خوبی برای او برای یادگیری اعداد و شمارش باشد. . خانم شعبانژاد نیز سعی کرده با تبدیل متن به شعر، آن را برای کودکان جذاب تر کند. این کتاب داستان برای کودکان زیر یک سال مناسب است.

5. کرم ابریشم بسیار گرسنه است

کرم ابریشم بسیار گرسنه یک کتاب داستان برای کودکان 2 ساله است

نویسنده: اریک کارل
مترجم:
مهناز همتا
ناشران:
بازی کنید و فکر کنید
تعدادی از صفحات:
24

نویسنده این کتاب با تصاویری زیبا کودک را با شخصیت کرم ابریشم آشنا می کند، این آشنایی از روز اولی که کرم ابریشم بیرون می آید تا بزرگسالی ادامه دارد. گرسنگی و نحوه تغذیه کرم‌های ابریشم بهانه‌ای است تا کودک با اعداد، روزهای هفته، میوه‌ها و سبزیجات آشنا شود. اگر به دنبال کتاب داستان برای کودک زیر یک سال هستید، این کتاب بسیار جالب و مفید است.

6. احساسات من

نویسنده: سلیمه بابهان
ناشران:
پژوهشکده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان
تعدادی از صفحات:
20

شناخت احساسات یکی از مهم ترین اقداماتی است که کودک برای بهبود روابط خود با اطرافیان خود انجام می دهد. آشنایی کودک با احساساتش باعث می شود که به درستی آنها را بیان کند. وقتی کودک احساسات خود را به درستی بیان می کند، والدین می توانند رفتار مناسب تری با او داشته باشند. نویسنده در این کتاب با تصاویر و توصیف های مختلف به کودک کمک می کند تا عواطف انسانی را درک کند.

7. از 1 تا 10

نویسنده: دلتنگ گوشی داغ
مترجم:
سارا یوسف پور
ناشران:
پژوهشکده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان
تعدادی از صفحات:
20

احتمالا از عنوان کتاب می توانید حدس بزنید که هدف اصلی این کتاب آموزش شمارش به کودکان است. این آموزش از طریق تصاویر حیوانات مختلف انجام می شود. این روش آموزشی علاوه بر آموزش اعداد، حیوانات مختلف و البته رنگ ها را نیز به کوک معرفی می کند. اگر کودک شما با حیوانات خوب است، خواندن این کتاب راهی هیجان انگیز برای آموزش اعداد به او خواهد بود.

8. حرکاتی از سریال خمیری

نویسنده: لاریسا هانسک
مترجم:
آناهیتا حضرتی
ناشران:
یک پرتقال
تعدادی از صفحات:
20

«خمیریخا» مجموعه کتابی است که برای آموزش کودکان کلاس اولی طراحی شده است که شخصیت های آنها از خمیر بازی ساخته شده است. در این کاور هر شخصیت خمیری حرکتی را انجام می دهد و کودک شما می تواند با تقلید از تصویر این حرکت را انجام دهد. این حرکات در حین بازی باعث می شود کودک اعضای بدن را بهتر بشناسد و بفهمد که چه حرکات مختلفی می تواند انجام دهد.

9. رنگ ها

نویسنده: ویلیام بی
مترجم:
مليحه يوسفي
ناشران:
ناریا
تعدادی از صفحات:
12

رنگ ها یکی از اولین مفاهیمی هستند که کودک با آن آشنا می شود و به او کمک می کند تفاوت ها را بهتر تشخیص دهد. شخصیت های اصلی کتاب استنلی و موسو هستند که نشان دهنده رنگ های کودکان هستند.

10. من باید برم دستشویی

من باید برم توالت کتاب برای کودکان زیر 2 سال

نویسنده: هیدوفن هانستن
مترجم:
ندا کمال هدایت
ناشران:
پژوهشکده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان
تعدادی از صفحات:
28

آموزش توالت رفتن به کودکان یکی از سخت ترین کارها برای والدین است. داستان این کتاب هم مربوط به یکی از موقعیت های توالت رفتن است یعنی. فورا به توالت رفتن در این داستان سگ کوچولو در شرایط اضطراری قرار دارد و باید سریعا به توالت برود، اما تمام توالت ها پر است و دیگران در حال استفاده از آن هستند و او مجبور می شود برای اولین بار از توالت بزرگسالان استفاده کند. داستان سگ کوچولو می تواند از نظر ذهنی کودک را برای چنین شرایط اضطراری آماده کند. اگر به دنبال یک کتاب آموزش لگنی هستید، این کتاب داستان برای کودکان زیر 2 سال مناسب است.

11. قورباغه مریض است

نویسنده: خانه مسطح حداکثر
مترجم:
هورزاد اطری
ناشران:
پژوهشکده تاریخ ادبیات کودک و نوجوان
تعدادی از صفحات:
14

اگر بچه ها معنی بیمار بودن را بفهمند، راحت تر از پس بیماری برمی آیند. در این کتاب قورباغه مریض است، تب دارد و نمی خواهد غذا بخورد. دوستش هرسی نمی‌داند چه کار کند تا حالش بهتر شود، برای همین می‌رود و از بقیه می‌پرسد. در این داستان، کودک با یک خرس همراه می شود و می آموزد که در هنگام بیماری چه مراقبت هایی لازم است.

تو گفتی

بهترین کتابی که برای کودک زیر ۲ سال خود خریدید چه بود؟ چه کتاب داستان مفید و مناسبی را برای کودکان زیر 2 سال پیشنهاد می کنید؟ لطفاً نام یک یا چند کتاب را که فرزندتان بیشتر با آنها ارتباط دارد در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

توجه! این مقاله صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن مشاوره با پزشک یا متخصص الزامی است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید