مدارس معروف دنیا و حقایق جالب در مورد آنها


از آنجایی که دانش آموزان چندین سال از عمر خود را در مدرسه می گذرانند، تحصیل در بهترین مدارس دنیا برای آنها خیالی بسیار هیجان انگیز است. آشنایی با برنامه های آموزشی بهترین مدارس جهان نه تنها تجربه ای خوشایند برای دانش آموزان است، بلکه می تواند الهام بخش سایر مسئولان مدارس برای ارتقای استانداردهای مدارس و همچنین کمک به خانواده هایی باشد که ساکن ایران نیستند یا قصد مهاجرت به کشور را دارند. بهترین مدارس کشور مقصد تحصیل فرزندشان را انتخاب می کنند. در این مقاله تعدادی از این بهترین مدارس جهان را به شما معرفی می کنیم و در نهایت مشابه ترین دبیرستان ایران را نیز به شما معرفی می کنیم که به عنوان بهترین دبیرستان خاورمیانه شناخته می شود.

1) مدرسه ابی DLD

این مدرسه یکی از قدیمی ترین و خاص ترین مدارس دنیا در آمریکاست و کارکنان آن نسبت به تحصیل دانش آموزان سختگیر هستند. آنچه در این مدرسه خاص و شگفت انگیز است، نسبت معلمان و دانش آموزان است. به ازای هر دانش آموز 8 معلم در این مدرسه وجود دارد!

دانش آموزان این دبیرستان از سن 14 سالگی وارد آن می شوند و 20 درصد آنها را مهاجران تشکیل می دهند. این مدرسه برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند خدمات بی نظیری ارائه می دهد. این آموزشگاه متشکل از کلاس های کوچک و دارای سه استودیو هنری، محیط ورزشی فوتبال و صخره نوردی، سالن کنسرت، گروه تئاتر 80 نفره و … می باشد و علیرغم سخت گیری اساتید از نظر یادگیری، فضای آن بسیار مناسب است. بسیار غیر رسمی و راحت!

2) مدرسهکالج ملکه اتلبورگا

این مدرسه در شمال لندن در انگلستان واقع شده است و همواره جایگاه خود را در بین 5 مدرسه برتر جهان حفظ کرده است. هزینه هر ترم تحصیل در این دبیرستان 15 هزار یورو می باشد. ویژگی خاص این مدرسه این است که دانش آموزانی از 54 کشور در آن حضور دارند. دانش آموزان این مدرسه بین 3 تا 19 سال سن دارند. این بدان معنی است که آنها می توانند تمام زندگی مدرسه خود را در آنجا و حتی قبل از آن بگذرانند! در این دبیرستان خوب مسیر تحصیلی هر دانش آموز به صورت جداگانه توسط یک مشاور تحصیلی خوب و شخصی رصد می شود.

در برنامه درسی دانش آموزان این مدرسه موضوعات مختلفی وجود دارد. مانند: تجارت و خرید و فروش، روانشناسی، فناوری، موسیقی، سیاست و البته کلاس های معمولی مانند ریاضی، شیمی و ادبیات. فعالیت های ورزشی این مدرسه نیز بسیار متنوع است. از رقص و شنا گرفته تا تیراندازی و همچنین فوتبال و تنیس و… همه دانشجویان کالج ملکه اتلبورگا در هتلی 5 ستاره اقامت می‌کنند که دارای اتاق‌های بازی، خشک‌شویی، آشپزخانه و غیره است. و به جز روزهای تعطیل اجازه خروج از هتل را ندارند!

3) مدرسه مدرسه تونبریج

این مدرسه یک دبیرستان پسرانه در انگلستان است که دانش آموزان آن هر ساله بالاترین نمره و امتیاز را در جهان کسب می کنند. هزینه تحصیل در این مدرسه پسرانه 14000 یورو در هر ترم است و نکته جالب در مورد مدرسه تنبریج این است که ارکستری سمفونیک دارد که به دلیل کیفیت اجراهایش شهرت جهانی دارد. سن ورود به این مدرسه بین 13 تا 18 سال است.

دروس این مدرسه بسیار متنوع است: فناوری، سیاست، هنر، زیست شناسی، موسیقی و فعالیت های ورزشی این مدرسه شامل: تیراندازی، تنیس، جودو، سنگنوردی، تئاتر، دو و میدانی و … می باشد. همچنین در برنامه های آموزشی این دانشگاه علاوه بر دروس تحصیلی، برنامه های خلاقیت و آمادگی جسمانی نیز قرار می گیرد و هر دانشجویی که مشاور تحصیلی شخصی داشته باشد در برنامه ریزی خود پیش می رود. کنسرت ها و چندین باشگاه در مدرسه سرگرمی های زیادی را برای دانش آموزان فراهم می کند. هر سال بیش از چهل دانش آموز از این دبیرستان وارد دانشگاه آکسفورد می شوند.

4) مدرسه وب مدرسه

یکی دیگر از بهترین مدارس دنیا با قیمت بالا در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع شده است. هزینه تحصیل در این مدرسه 66000 دلار در سال است و نکته قابل توجه آن این است که در ساحل اقیانوس آرام واقع شده و موزه دیرینه شناسی نیز در آن قرار دارد. دانش آموزانی بین 15 تا 18 سال وارد این دبیرستان زیبا می شوند و 22 درصد آنها را مهاجران تشکیل می دهند.

موضوعاتی که در این دبیرستان خاص تدریس می شود عبارتند از: فرانسه، تاریخ آمریکا، شیمی، ریاضیات پیشرفته، زبان و ادبیات اسپانیایی، تاریخ جهان، زبان و ادبیات انگلیسی، آمار، فیزیک، زیست شناسی و محیط زیست. این دبیرستان هم در ساحل و هم در منطقه ای بسیار نزدیک به لس آنجلس است و دانش آموزانش چیزی شبیه به یک خیابان دو طرفه دارند. محیط این آموزشگاه بسیار مجهز و پیشرفته است و دارای آموزشگاه موسیقی است که هنرجویان می توانند 65 ساز را در آن بیاموزند. محیط آزمایشگاهی و ورزشی این مدرسه نیز بسیار پیشرفته است.

معرفی مدرسه ایرانی خاص: دبیرستان دخترانه مدباران برسا

این مدرسه که در سال 2013 به عنوان بهترین دبیرستان دخترانه خاورمیانه (MENA) انتخاب شد، یک دبیرستان غیرانتفاعی دخترانه در تهران است که توسط علی میرصادقی، نویسنده و روانشناس ایده‌پردازی شده است. مدرسه دخترانه مدبران برسا دارای مقطع متوسطه اول و دوم بوده و دارای دانش آموزان 13 تا 18 سال می باشد.

این مکتب بر اصول روانشناختی خودشناسی و زندگی بهتر تأکید زیادی دارد. تا آنجایی که به مدرسه ای برای زندگی معروف شد و بنابراین می توانید حدس بزنید که در دبیرستان دخترانه مدبران نیز مانند بهترین دبیرستان های دنیا، دانش آموزان از وجود روانشناس و مشاور تحصیلی بهره مند می شوند و برنامه های شخصی خود را با مشاوران تحصیلی خود پیش می برند.

برگزاری دوره های خودشناسی و مهارت های زندگی، کلاس های کامپیوتر و فناوری، موسیقی، تحصیلات حرفه ای، زبان انگلیسی و …. از جمله برنامه های تکمیلی این مدرسه است که رشد نوجوانان را چند بعدی و بی حد و حصر می کند. فعالیت های ورزشی مختلفی نیز در این مدرسه دنبال می شود که از جمله آنها می توان به کیک بوکسینگ و یوگا اشاره کرد. نکته بسیار جالب در مورد دبیرستان مدباران بارسا این است که در حال حاضر یکی از معدود مدارسی است که از فناوری عینک واقعیت افزوده برای آموزش دانش آموزان استفاده می کند.

امیدواریم این مقاله در مورد بهترین مدارس جهان (تهیه شده توسط مدرسه مدباران بارسا) برای شما جالب و مفید واقع شده باشد و در آینده نزدیک نام سایر مدارس ایرانی را نیز در این لیست ببینیم.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید