مدیرعامل Take-Two از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت حمایت می کند


Strauss Zelnick، مدیرعامل Take-Two، معتقد است که تکمیل قرارداد Activision-Blizzard به نفع صنعت بازی خواهد بود.

مدت زیادی از شروع موضوع خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت می گذرد اما به نظر می رسد که اخبار مربوط به آن تمام نشده است. همانطور که انتظار می رود، یک تراکنش به این بزرگی توسط آژانس های نظارتی تا حد امکان برای تعیین نتیجه نهایی مورد بررسی قرار می گیرد.

در حال حاضر سازمان های مختلفی مانند هیئت اجرایی دفاع اقتصادی (CADE(برزیل) موافقت خود را با این معامله اعلام کرد و سازمان هایی مانند سازمان رقابت و بازار (CMA) انگلیس در حال بررسی تاثیرات بستن این معامله بر تضعیف رقابت در بازار است و تا ماه های آینده تصمیم نهایی خود را اعلام نخواهد کرد.

البته همه افراد و شرکت های حوزه بازی به تضعیف رقابت پس از اتمام این معامله 68.7 میلیارد دلاری در این صنعت پولساز اعتقاد ندارند. Strauss Zelnik، مدیرعامل Tik-To یکی از این افراد است و به گفته او، خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت برای صنعت بازی مفید خواهد بود.

Strauss Zelnick / Strauss Zelnick، مدیرعامل Take-Two

طی یک مصاحبه اختصاصی (که توسط وب سایت TheWarp ضبط شده و توسط VGC Media رونویسی شده است)، Zelnick در مورد بسیاری از زمینه های صنعت بازی و توانایی خلاقیت در آن صحبت می کند:

ما با اطمینان کامل معتقدیم که این [معامله] برای مایکروسافت و صنعت [گیم] مفید خواهد بود. این صنعت از بخش های زیادی تشکیل شده و روش های مختلفی برای ابراز خلاقیت در آن وجود دارد. مایکروسافت یکی از دوستان و متحدان ما است و اگر چنین باشد [معامله] اگر آنها را تقویت کند، ما معتقدیم که برای ما خوب است.

در نهایت، اگر [مایکروسافت] با فکر کردن به قدرت و اقتدار بیشتر در تجارت خود، باید موفق ترین دارایی ها را داشته باشید [این صعنت] من دارم اگر مصرف کنندگان بخواهند محصولات ما را بخرند و مایکروسافت در این معامله دخیل، شریک یا شریک نباشد، برای آنها بد خواهد بود.

من معتقدم همه ما در یک مسیر حرکت می کنیم. صنعت بازی با تجارت کالاهای مبادله ای مخالف است و هر کاری روی پای خود می ایستد. پس می توان گفت که هیچ بازی مستقیماً با بازی دیگری رقابت نمی کند، اما به شیوه خودش [حوزه‌ای] بسیار رقابتی است.

می توان گفت از جهاتی با همه رقابت می کنیم، اما از جهاتی با هیچ چیز. [خاصی] ما رقابت نمی کنیم “شما نمی توانید یکی از آثار ما را جایگزین دیگری کنید.”

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خرید

قرارداد بزرگ و بحث برانگیز اکتیویژن بلیزارد در ماه های اخیر با موانع مختلفی روبرو بوده است. سونی برای حفظ منافع خود با این معامله مخالفت کرد و از امکان حقوق انحصاری تمامی آثار این شرکت بزرگ آمریکایی برای پلتفرم ایکس باکس یاد کرد. از سوی دیگر، مایکروسافت در مورد تکمیل این معامله بسیار مطمئن است.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس مدتی پیش اعلام کرد که قراردادی با موضوع تعهد به بقای این سری بازی امضا کرده است. ندای وظیفه سونی پس از پایان قرارداد فعلی با Activision (2025) برای چندین سال کنسول های پلی استیشن را در اختیار این شرکت ژاپنی قرار داد. جیم رایاندر پاسخ به این پیشنهاد، مدیرعامل پلی استیشن در بیانیه ای عمومی از مدت سه ساله تعیین شده در این قرارداد انتقاد کرد و آن را از بسیاری جهات ناکافی خواند.

دیدگاهتان را بنویسید