مرحله دوم عرضه سینی در بورس؛ تپسی چه زمانی عمومی می شود؟


در وضعیتی هنوز تاریخ مرحله دوم عرضه عمومی سهام تپسی اعلام نشده، اما خبر از عرضه اولیه اولیه تپسی در فاز دوم رسیده است.

بالاخره زمان معاملات تپسی پایان فرا رسیده است و این استارتاپ با ورود به صنعت جدیدی به بازار سهام می افزاید. در مرحله اول عرضه این شرکت، 5 درصد از سهام تپسی به قیمت 939 تومان و ارزش بازار 1.99 میلیارد تومان به صندوق ها اختصاص یافت.

گروه های هارون

متعاقباً این شرکت با افزایش سرمایه ۱۱۰ درصدی تعلیق شد و پس از انجام افزایش سرمایه توسط صندوق ها و سهامداران حرفه ای که از طریق نمایندگی های کارگزاری تایید شده اند، امکان معامله خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بزرگترین رکود بورس در دو ماه اخیر [+آمار]

مرحله دوم عرضه سینی در بورس

مدیر مالی شرکت تپسی در خصوص عرضه سهام تپسی در بورس گفت:

شرکت تپسی در 6 ماهه اول سال تقریباً برابر با سال قبل درآمد کسب کرده است که نشان دهنده سیر صعودی این شرکت است. علاوه بر این، تپسی موفق شد به تمام تعهدات خود عمل کند. شرکت تپسی در خرداد ماه وارد بورس شد و در این مدت از نظر جغرافیایی گسترش یافت زیرا سال گذشته تنها به 14 شهر توسط تپسی خدمات رسانی شده بود اما اکنون این میزان دو برابر شده است.

مرحله دوم عرضه سینی در بورس؛  تپسی چه زمانی عمومی می شود؟

عظیمی درباره درآمدهای اولیه این شرکت گفت: مبلغ عرضه اولیه به طور کامل توسط سهامداران در شرکت سرمایه گذاری شد که برای توسعه تپسی استفاده شد. از سوی دیگر، طرح‌های توسعه‌ای در نیمه اول سال درآمد خوبی را برای شرکت تپسی به همراه داشت و یکی از دلایل عرضه اولیه و ورود به بورس، تامین مالی توسعه بود. همچنین گسترش جغرافیایی و تعمیق بازار بخشی از برنامه ها و برنامه های این شرکت است. او اضافه کرد:

این اقدامات و برنامه ریزی ها منجر به درآمد 680 میلیارد تومانی می شود که با برنامه های جاری تاکنون 102 درصد از بودجه عملیاتی محقق شده است. بنابراین درآمد پیش بینی شده قابل دستیابی به نظر می رسد.

مدیر مالی شرکت تپسی در مورد نحوه عرضه تپسی در بورس گفت، عرضه اولیه این شرکت در دو مرحله بوده است. در مرحله اول 5 درصد از سهام برای وجوه و کشف قیمت عرضه شد و مرحله دوم از طریق افزایش سرمایه به روش بازخرید ترجیحی انجام می شود که دوشنبه هفته آینده انجام می شود. گفتنی است وجوه دریافتی از فاز دوم تحویل صرف افزایش سرمایه می شود. نتایج جلسه افزایش سرمایه در سایت کدال ارائه شده و مبلغ آن 110 درصد است. پس از این اقدامات، سرمایه شرکت از 117 میلیارد تومان به 246 میلیارد تومان افزایش می یابد. میترا عظیمی افزود:

«توکن تپسی شنبه باز است و دوشنبه اشتراک آن در بازار فرابورس انجام می شود. این مرحله نیز در ادامه عرضه اولیه سهام شرکت تپسی می باشد. راه اندازی اولیه تپسی دو مرحله دارد. اول کشف قیمت و سپس افزایش سرمایه است. در این مرحله از عرضه اولیه تپسی، علاوه بر وجوه، سهامداران حرفه ای نیز می توانند در این اشتراک شرکت کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مرحله دوم عرضه اولیه عمومی تپسی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید