مرز خسروی برای تردد زائران اربعین آماده شدبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، داریوش باگرجوان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری به منظور تسهیل در تردد زائران عتبات عالیات در ایام اربعین برنامه ریزی گسترده ای در تردد جاده ای و حمل و نقل جاده ای انجام شده است. تشکیلات بر اساس وظایف ذاتی این سازمان در کمیته حمل و نقل انتقال سوخت انجام می شود.

وی افزود: در زمینه زیرسازی محورهای مواصلاتی و ایمن سازی آنها و همچنین آماده سازی مجتمع های خدمات اجتماعی و خانگی بین راه ها و تجهیز پایانه های مرزی کارهای خوبی انجام شده یا در حال انجام است.

باقر جوان از آماده سازی مسیرهای حرکت زائران اربعین خبر داد و گفت: اقدامات نرم افزاری گسترده ای برای اعزام ناوگان حمل و نقل عمومی به همراه زائرانی که با خودروهای شخصی تردد می کنند انجام شده است.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: کرمانشاه یکی از استان هایی است که مرز آن برای تردد زائران معرفی شده است و بر این اساس در حال آماده سازی مرز خسروی هستیم و سفرمان به کرمانشاه است. همچنین در همان دوره درست است

باگرجوان یادآور شد: از روزهای گذشته ایرادات و مشکلات مرز خسروی بررسی شده و با توجه به شرایط و اعتبارات تخصیص یافته این نواقص رفع و نقاط قوت تقویت می شود تا در اربعین 1401 این مرز پویا و پویا شود. در کنار سایر مرزها فعال است.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تلاش است تا زائران اربعین را به راحتی تردد کرده و سالم به خانه بازگردند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: برای افرادی که با وسایل نقلیه شخصی تردد می کنند جای پارک در نظر گرفته شده است و لازم است برای ناوگان حمل و نقل نیز جای پارک در نظر گرفته شود.

باگرجوان اذعان داشت: با توجه به ماهیت پایانه مرزی خسروی، تردد زائران اربعین در دو مرحله شامل یک مرحله بین مرز خسروی و شهر کرمانشاه و مرحله دیگر از کرمانشاه به سایر نقاط کشور انجام می شود.

وی بیان کرد: شرکت های حمل و نقل مسافر نیز موظفند در ایام اربعین از سراسر کشور به کرمانشاه و از کرمانشاه به خسروی و همچنین از خسروی به داخل کشور و شهر کرمانشاه خدمات عالی ارائه دهند.

باگرجوان تصریح کرد: اکنون شرایط به گونه ای است که از ناوگان وانت، وانت و خودروهای اجاره ای استفاده می کنیم تا زائران به سرعت وارد کشور شوند.

وی افزود: بر اساس اقدامات مربوط به زیرساخت ها و تجهیزات امنیتی، هزار میلیارد تومان برای مرزهای اربعین در نظر گرفته شده و بخشی از آن علاوه بر اعتبارات مورد نیاز با تاکید معاون وزیر و نیز هزینه شده است. رئیس سازمان راهداری. اگر اعتبار از نظر ضوابط و مقررات مشکلی نداشته باشد، توزیع می شود تا بهترین امکانات را در زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری پایانه های مرزی کشور داشته باشیم و زائران با خیال راحت تردد کنند.

مدیرکل خدمات حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: در بازدیدی که مدیرکل خدمات فنی و پیمانی این سازمان انجام داد، مشخص شد زیرساخت ها در پایانه مرزی خسروی فراهم شده است.

باقرجوان افزود: اعتبارات لازم در حوزه داخلی و مناسب سازی پایانه ها، محوطه سازی پایانه ها، نصب پرچم و المان های مختلف، شرایط داخلی پایانه های مرزی، نصب سرویس های بهداشتی و همه چیز درباره سیستم های صوتی و… و غیره. تصمیم گرفته شد و اعتبارات او بررسی شد.

وی افزود: امیدواریم استان کرمانشاه در روزهای آینده بتواند به سرعت کار خود را به پایان برساند و مشکل خاصی در ایام اربعین نداشته باشیم.

باگرجوان تصریح کرد: تصمیم برای تردد با وسایل نقلیه عمومی نیز گرفته شد و ناوگان حمل و نقل عمومی به منظور جابجایی زائرین در میدان جنب پایانه مرزی مستقر می شود.

وی افزود: همچنین در خصوص نصب تابلوهای قیمت و نظارت بر مبالغ دریافتی شرکت های حمل و نقل مسافری و ناوگان مسافری، بر اساس شفاف سازی های ارائه شده، اقدام می شود تا زائران با خیال راحت تر سفر کنند و مبالغ پرداختی را به نحو مقتضی انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید