مرز خسروی به سمت اربعین باز می شودبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، احمد وحیدی روز یکشنبه در خصوص مرزهایی که در ایام اربعین امسال استفاده می شود، اظهار کرد: شلمچه، چزابه و مهران مرزهایی هستند که معمولا برای اربعین استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: امسال مرز خسروی بر اساس تعهدات طرف ایرانی و عراقی بازگشایی می شود و هموطنان می توانند برای تردد از این مرز استفاده کنند.

وحیدی تصریح کرد: مرز سومار برای جابه جایی کاروان ها در حال آماده سازی است و پیش بینی می شود بتوانیم از مرزهای شمال غرب مانند باشمک و تمرچین استفاده کنیم که در دستور کار قرار دارد.

وزیر کشور به این سوال که آیا زائران غیرایرانی می توانند از مرزهای تمرچین و باشمک استفاده کنند، پاسخ منفی داد و گفت: اتباع سایر کشورها از مرز جنوبی یعنی شلمچه حق تردد دارند و مرزهای غربی می توانند از مرزهای جنوبی تردد کنند. فقط برای ایرانی ها استفاده شود

وی افزود: مردم ما در استان های آذربایجان شرقی و غربی که تردد از این مسیر برایشان راحت است عزم خود را جزم کردند تا برای حضور در مراسم اربعین امسال از مرز تمرچین تردد کنند.

رئیس شورای امنیت کشور وضعیت مرزهای کشور را مطلوب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: مرزها کاملا حفاظت شده است و هیچ مشکلی در مرزها نداریم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید