مرسدس بنز بازار روسیه را ترک کردبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شرکت خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرد که با خروج از بازار روسیه، سهام شرکت های خدمات صنعتی و مالی خود را به سرمایه گذار داخلی می فروشد و این کشور را به عنوان آخرین خودروساز ترک می کند.

نیسان ژاپن در این ماه با فروش کسب و کار روسی خود به یک شرکت دولتی به قیمت یک یورو، 687 میلیون دلار ضرر کرد، مشابه اقدام قبلی رنو برای فروش اکثر سهام اتوواز روسیه به قیمت یک روبل.

مرسدس بنز روسیه اعلام کرد که سهام شرکت های داخلی به زنجیره فروش خودرو Avtodom فروخته می شود. هارالد ویلهلم، مدیر مالی مرسدس بنز در ارائه نتایج سه ماهه سوم گفت که انتظار نمی رود این معامله تاثیر قابل توجهی بر سودآوری و وضعیت مالی گروه بیش از آنچه در سه ماهه قبل گزارش شده بود، داشته باشد.

وی افزود: بسته شدن نهایی معامله منوط به تایید مقام رسمی و تحقق شرایط توافق شده است.

شرکت های خودروسازی نیسان و رنو یک بند بازخرید شش ساله در نظر گرفتند. روزنامه روسی ودوموستی به نقل از یک منبع نوشت که قرارداد مرسدس می تواند شامل بند مشابهی باشد. سخنگوی مرسدس گفت که 15 درصد سهام این شرکت در کامیون ساز روسی کاماز تحت تأثیر این قرارداد قرار نخواهد گرفت و طبق برنامه باید امسال به دایملر تراکس منتقل شود.

ناتالیا کورولووا، مدیرعامل مرسدس بنز روسیه در بیانیه‌ای گفت: اولویت‌های اصلی در پذیرش مفاد قرارداد، اجرای حداکثری تعهدات به مشتریان روسی در زمینه خدمات پس از فروش و خدمات مالی و همچنین حفظ آن بود. کار به کارمندان بخش های روسی شرکت».

بر اساس گزارش رویترز، مرسدس در اوایل ماه مارس تولید خود را در روسیه متوقف کرد. انجمن کسب و کارهای اروپایی (AEB) اعلام کرد که از ژانویه تا سپتامبر 9558 خودروی مرسدس بنز در روسیه فروخته شده است که نسبت به سال گذشته 72.8 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید