مرغ کنتاکی با طعم اصلی و درجه یک را از کجا سفارش دهیم؟


مرغ کنتاکی و مرغ سوخاری از جمله غذاهای محبوب و مورد علاقه همه ایرانیان است. این غذاهای پرطرفدار تقریباً در تمامی رستوران ها و فست فودها به فروش می رسند. اما آیا واقعا طعم مرغ کنتاکی و مرغ سوخاری همه جا یکسان است؟ مرغ یکی از ساده ترین غذاها برای طبخ است. اما رستوران هایی هستند که با دستورات خاص آشپزی طعم آن را عالی می کنند. رستوران مرغ سوخاری تهران یا کنتاکی سابق تهران اولین و قدیمی ترین عرضه کننده مرغ سوخاری در تهران است. با ما همراه باشید تا درباره تهران، کنتاکی بیشتر بدانید.

تاریخچه مرغ کنتاکی

مرغ سوخاری کنتاکی یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین غذاها در جهان است. منابع زیادی برای منشا دقیق جوجه کنتاکی وجود ندارد. اما گفته می شود که توسط اسکاتلندی ها اختراع شده است که به سرخ کردن غذاهای مختلف بدون ادویه معروف بودند. اسکاتلندی ها معمولاً از مرغ سرخ شده به عنوان مرغ سرخ شده یاد می کنند.

اسکاتلندی ها بعداً به دلیل ادامه تجارت برده در قرن هجدهم به آمریکا مهاجرت کردند. این غذا نیز به دلیل طعم بسیار خوب و آسان طبخ آن توسط آنها در بین مردم کنتاکی معروف و محبوب شد. ریشه نام مرغ کنتاکی نیز به همین زمان تعلق دارد. اما ریشه جوجه کنتاکی در ایران و تهران به رستوران مارگ سوخاری تهران یا همان کنتاکی کنتاکی سابق برمی گردد.

رستوران مرغ سوخاری در تهران

اولین رستوران مرغ سوخاری تهران به نام تی اف سی (مخفف مرغ سوخاری تهران) در خیابان تخت جمشید جنب سینمای جدید عصر به سال 1352 برمی گردد. اولین بار بود که مردم تهران و ایران طعم جذاب، ترد و لذیذ را تجربه کردند. مرغ سوخاری در یکی از خیابان های شلوغ تهران. کنتاکی تهران کسب و کار مرغ سوخاری کنتاکی خود را راه اندازی کرد. در و دیوار ساختمان قدیمی این رستوران قرمز بود و نورهای زیاد آن میزها را کاملاً روشن می کرد.

انتهای مغازه رومیزی های پارچه ای قهوه ای شطرنجی و تابلوی آقای کنتاکی با آن ریش معروف بود. حتی از آن طرف خیابان به وضوح قابل مشاهده بود. در این رستوران، هر مرغ کنتاکی پرس با مقدار زیادی سیب زمینی سرخ کرده، سس قرمز تند مخصوص، و مقداری سالاد کلم با سس سفید می آید. نوشابه همیشه در یک لیوان کریستالی بلند همراه با مقداری یخ سرو می شود. یک دستمال سفره، کارد و چنگال و یک شاخه میخک سفید همیشه سر میزها لازم بود. اما سنت ها در کنتاکی تهران از بین نرفته اند و کراکرها حتی با روش پخت قدیمی هنوز هم خوشمزه هستند.

مرغ سرخ شده با طعمی اصیل

مرغ سوخاری بسیار پرطرفدار است و برای برخی افراد تبدیل به سبک زندگی شده است. البته مرغ کنتاکی با طعم سرخ شده اصیل در هر رستورانی یافت نمی شود. مرغ سوخاری کنتاکی علاوه بر اندازه بزرگش باید با مقدار زیادی سیب زمینی سرخ شده ترد، پخته و خوشمزه سرو شود. فقط یک رستوران 50 ساله می تواند مرغ سوخاری خوب و با طعم واقعی ارائه دهد. چرا؟ زیرا کنتاکی تهران 50 سال است که در این بازار شلوغ ایستاده و اکنون چهار شعبه همیشه شلوغ در پایتخت دارد. مرغ سوخاری با طعم اصلی و واقعی را حتما در قدیمی ترین مغازه مرغ سوخاری ایران امتحان کنید.

اگر در هر زمان صرف غذا به یکی از 4 شعبه رستوران تهران مرغ سوخاری بروید، ازدحام مشتریان رستوران توجه شما را به خود جلب می کند. هر کسی که در هر یک از مکان های تهران در کنتاکی غذا خورده باشد، همیشه برمی گردد. مشتریان به دنبال سه چیز هستند: رفتار محترمانه، کیفیت غذا و قیمت منصفانه. هر سه این عناصر شعار اصلی 4 شعبه کنتاکی تهران است.

منوی متنوع در کنتاکی تهران

رستوران مرغ سوخاری تهران نانوایی است و با این منو به شهرت گسترده خود دست یافته است. اما یک مرغ سوخاری ترد و خوش طعم بدون چاشنی های متفاوت و مناسب کامل نمی شود. مرغ سرخ شده فقط با سس قارچ مخصوص، سیب زمینی کچاپ و پیاز سرخ شده سرو می شود. غذاهای دریایی سرخ شده نیز در منوی کنتاکی تهران موجود است. ماهی و میگو سرخ شده خوشمزه و ترد این رستوران هیچ تفاوتی با مرغ سوخاری کنتاکی ندارد.

حجم زیاد غذا یکی از ویژگی های اصلی رستوران مرغ سوخاری در تهران محسوب می شود. برای جلب رضایت مشتری کیفیت و کمیت باید در کنار هم ارائه شود. حجم غذاهای کنتاکی در تهران آنقدر زیاد است که همه نمی توانند آن ها را بخورند. رستوران مرغ سوخاری تهران بهشتی برای دوستداران مرغ سوخاری ترد و خوش طعم و سس های خوشمزه است. صدای ترد مرغ سوخاری و سیب زمینی تنوری به موسیقی سرخ کن های تهران تبدیل شده است.

سفارش آنلاین در کنتاکی تهران

اگر ترجیح می دهید مرغ سوخاری خود را در خانه یا محل کار بخورید و گزینه ای برای رفتن به رستوران ندارید؟ نگران نباش. با سفارش آنلاین مرغ سوخاری از تهران، کنتاکی، می توانید آن رستوران قدیمی را به خانه ببرید. فرقی نمی کند در کجای تهران باشید زیرا کنتاکی تهران از هر نقطه شهر سفارش می پذیرد. شما می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در هر نقطه از تهران ثبت کنید تا در اسرع وقت به دست شما برسد. پس گوشی هوشمند خود را بردارید تا طعم واقعی مرغ کنتاکی را با یک سفارش سریع تجربه کنید.

رضایت مشتری کنتاکی تهران

کنتاکی تهران بیش از پنج دهه است که طعم واقعی نان های داغ، ترد و پخته را به ساکنان محترم تهران عرضه می کند. رستوران مرغ سوخاری تهران 5 دهه است که پا به عرصه وجود دارد چون کیفیت غذایش را فدای هیچ چیز از قیمت گرفته تا مسائل دیگر نمی کند. طعم های قدیمی برای این فست فود مقدس هستند و حفظ آنها از هر چیز دیگری مهمتر است. رضایت مشتری جوجه کنتاکی تهران نیز به این مسائل برمی گردد. اگر جوجه های خوشمزه رستوران مرغ سوخاری تهران را امتحان کنید، هرگز آنها را رها نمی کنید.

شعبه های شلوغ رستوران تهران مرغ سوخاری گواه این گفته است. همه کسانی که در این شعبه ها مرغ سوخاری می خوردند نه تنها مشتری می شدند، بلکه آن را به دوستان خود نیز توصیه می کردند. رضایت مشتری یک سرمایه گذاری بزرگ است که هرگز نباید فدای منافع کوتاه مدت شود. این رستوران با قرار دادن این شعار در عنوان توانست به یک برند بزرگ غذایی تبدیل شود.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید